5 Adımda Ev Yapımı Kumpir

Mutlu

Sp Kullanıcı
25 May 2018
277
24
[h=1]5 Adımda Ev Yapımı Kumpir[/h]

[FONT=&quot][h=4]1. Patateslerimizi iyice yıkayıp kuruluyoruz ve fırına girebilecek bir kaba patatesleri koyup 1 saat 175 derecede fırınlıyoruz.[/h][h=4][/h]

[/FONT]

[FONT=&quot][h=4]2.Pişen patatesleri boydan 2'ye kesiyoruz.[/h][h=4][/h][h=4][/h]

[/FONT]

[FONT=&quot][h=4]3. İçlerin, kaşıkla çıkarıp başka bir kaba koyuyoruz. (Patateslerin kabukları tekrar kullanacağımız için çok oymamalıyız).[/h][h=4][/h][h=4][/h]

[/FONT]

[FONT=&quot][h=4]4. Bu tarife göre yarım su bardağı süt, 1 kase kaşar peynir rendesi, 2 yemek kaşığı tereyağ katıp pürüzsüz hale gelinceye kadar eziyoruz.Hazırladığımız kumpir harcını içini oyduğumuz patates kabuklarına dolduruyoruz.[/h][h=4][/h][h=4][/h]

[/FONT]

[FONT=&quot][h=4]5.Sonra üzerine isteğe göre mantar, mısır, kornişon, zeytin, lahana turşusu v.s. koyun[/h][h=4][/h][h=4][/h]

[/FONT]

[FONT=&quot]”Allaha kulluk muhabbetinin yüzde 10’u amel yüzde 90’ı boğazdan geçen helal lokmadır.”[/FONT]
[FONT=&quot]| Şah-ı Nakşibend (k.s)

[/FONT]

[FONT=&quot]”Şurası muhakkak ki, haramlar apaçık bellidir, helaller de apaçık bellidir. Bu ikisi arasında (haram veya helal olduğu) şüpheli olanlar vardır. İnsanlardan çoğu bunları bilmez. Bu durumda, kim şüpheli şeylerden kaçınırsa, dinini de, ırzını da tebrie etmiş olur.”[/FONT]
[FONT=&quot]| Hadis-i Şerif; Buharî, İman 39

[/FONT]

[FONT=&quot]Her ne malzeme kullanıyorsak helal gıda sertifikasına ve içinde şüpheli bir madde bulunmamasına riayet edersek gaflet ve zulmet ortadan kalkar.[/FONT]
[FONT=&quot]Rabbimizin tevfik ve inayetiyle..

suffagah.com
[/FONT]

Yaren

Fesleğen
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
4,706
7,257
Benimkiler seviyor kumpiri,evde hiç yapmadım,deneyeyim bunu..

EfuL!m

HüZün'Gâh
Sp Kullanıcı
8 Mar 2017
2,167
544
Bayılırımm :duygu:
Bahar gelsede Kuzguncuk sırtlarında fethipaşa korusunda harika yaparlar oraya gidip lezzeti mideye indirsek sp3

İklil

"Hissedilen her şeye cümle kurulamıyor."
Sp Kullanıcı
20 Şub 2017
8,315
29,296
Güzel gözüküyor :)

Eymen

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
27 Ocak 2020