Affetmek ise sizi kırgınlığın, öfkenin, nefretin hapishanesinden özgürlüğe çıkarır.

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,547
59,071
Alıntı

Birine karşı nefret ve düşmanlık beslediğinizde o kişiyi sırtınızda taşır gibi yaşarsınız ve
bu tüm yaşam enerjinizi, hevesinizi
ve huzurunuzu bitirir.
Affetmek ise sizi kırgınlığın, öfkenin, nefretin hapishanesinden özgürlüğe çıkarır.
'' Affetmek'' sanıldığı gibi o kişiyi haklı
ve suçsuz bulmak değil, olan biteni geride bırakmak, öfkeyi yenip kin beslemeye
son vermek demektir.
Bir an bekle,
arkana dön ve unuttuklarını anımsa..
Kaybettiysen ara, kırdıysan af dile,
kırıldıysan affet;
Çünkü hayat çok kısa!

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
17 Eyl 2017
17,184
40,282
İstanbul..
Affedip özgür olmaktansa ömür boyu mahkum kalayım ,affedilecek olaylar vardır yada tam tersi öyle yazıldığı gibi olmuyor çok zaman özellikle kendimi bile doldururum daha çok nefret edeyim o kişiye yumusamayayim diye.
Her zaman ozgurleşemiyor insan aksine daha çukura gömülebiliyor teşhisin doğru değerli muhterem kardeşim tecrübe ile sabit....

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,173
86,130
@Eylül Başak değerli muhterem ablam şaşırma hakikat kendim en büyük örneğim bana göre tabiki...
Affetmek gerçekten özgürlestirir. Burdaki affetme karşınızdakine değil kendinize yapacağınız en büyük iyiliktir. Öbür türlü o insanı aklınızda ve ruhunuzda ebediyen yük olarak taşırsınız. Karşınızdakini affedin derken gidin barışın, kaldığınız yerden devam edin denmek istemiyor ki. O kişi bunu bilmek zorunda değil.
Sanırım burdaki affetme doğru anlaşılmıyor

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
17 Eyl 2017
17,184
40,282
İstanbul..
Affetmek gerçekten özgürlestirir. Burdaki affetme karşınızdakine değil kendinize yapacağınız en büyük iyiliktir. Öbür türlü o insanı aklınızda ve ruhunuzda ebediyen yük olarak taşırsınız. Karşınızdakini affedin derken gidin barışın, kaldığınız yerden devam edin denmek istemiyor ki. O kişi bunu bilmek zorunda değil.
Aklımda ve ruhumda taşımak devede kulak benim âlemin taşıdığım yük ne olacak ki şekilde görüldüğü gibi tek başına kaderimi bekliyorum ne zaman nefesim kesilsin diye ki alem de bunu bekliyor..

Mendebur olmak bir bakıma gusel ama hiç olamadım bundan sonrada mümkün değil zaman kalmadı...

O yüzden katılmıyorum bu düşünceye....

Çimen

Burnunun Dikinde
Kurucu Varisi
15 Eki 2020
10,960
53,343
Yok sizin anlattığıniz gibi anladım böylesi bile affedersem kendimi affetmem gibi hissettiriyor

mûstahsen

Sp Kullanıcı
25 Mar 2018
448
2,322
Aklimda bir anda o şarki..

Tanrim kötu kullarıni, sen affetsen ben affetmem.. Butun zalim olanlari sen affetsen ben affetmem..

Bergen ablamiza bu sarkıyı soyleten, (sozler rahmetli Ali Tekinture) acimasız kotuluk, bize de bir seyler soyletir..lakin ben uzun vadede; vicdanli insanlarin affetmesinin kendisine yapilan en buyuk ecir oldugu kanaatindeyim efem..

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
59K