Dini Sorular Ateizm’i Çökerten Cevaplar.

Karaton

GÜCÜ DOĞURAN DÜŞÜNCEDİR
Kurucu
27 Ocak 2017
4,320
18,200
Bolu
www.sevgiplatformu.info
Bilmeyen insanlar ne düşünür bilemem, ama bilen insan söylediklerinin çoğunun yalan olduğunu anlar..

Yaptiği tek sey mezhepcilik ve çarpitma

Hele video iceriğiyle konu basliginin hic alakasi yok...

Ateistler böyle soru sormaz yahu.
Ateistlere cevap vermek istiyorsaniz onlarin argumanlarini öğrenin bence..

Video içeriğine gelelim..

Diyorki allah i gormek caiz olmasa hz musa allah gormek istermiydi,onun gorulmez olmadigini bilmiyor olmasi ona cahillik isnadidir..

Ama ayet oyle demiyor
Araf 143
Mûsâ, tayin ettiğimiz vakitte (Tûr’a) gelip de rabbi onunla konuştuğunda o, “Rabbim! Bana görün; sana bakayım” dedi. Rabbi, “Sen beni asla göremezsin. Fakat şu dağa bak; eğer o yerinde durabilirse sen de beni görebilirsin” buyurdu. Rabbi o dağa tecelli edince onu paramparça etti; Mûsâ da bayılıp düştü. Kendine gelince dedi ki: “Seni noksan sıfatlardan tenzih ederim, sana tövbe ettim; ben inananların ilkiyim.”

Hz Musa allah ı gormek istiyor..allah ise beni asla goremezsin diyor..daga tecelli ettigindede dağ parçalaniyor..ve hz musa bundan dolayi tövbe ediyor..
Dolayisiyla allahi onun bunun yuzune tecelli ettirip rabita gibi mevzularin ne kadar uydurma oldugunu bu ayet apacik ortaya koyuyor..

Diğer bir mevzu.

Kizinin urdunde okumasi..
Burada tam bir yalancilik ve çarpitma ustaligi yapiyor..

Allahin semada oldugu gorusu ehli sunnetin gorusu oldugunu gizliyor..oysa ilk besyuz yil sunni doktrin allahin semada olduguna inanmistir..
allaha mekan tayin edilemeyecegi gorusu ise cehmiyye gorusudur..

Yani ehli sunnet peygamberimizde dahil ilk besyüz yil boyunca allahin gökte olduguna inanmistir..allah mekandan munezzehtir diyen cehmiyye ise kafir zindik ilan etmiştir..tâki besyuz yil sonra gelen fahrettin razi ile birlikte cehmiyyenin gorusunu benimsemiştir..
Yani ahmet ibni hambel mezarindan kalksa ve bizim allahin heryerde hazir ve nazir olduguna inandigimizi gorse hepimize zenadike diye kitap yazar o derece allahin gokte oldugunu savunan bir ehli sunnet alimidir..

Yani 3. Asirin zindikliği,gunumuzun sunniligi olmustur..

Sonuç video icerigi ve basligi alakasiz..icerik dersen çarpitma mezhepcilik..hayal kirikligi

• Beğen
Tepkiler: Çimen ve "Eflal"

Muallem.

Sp Kullanıcı
18 Ara 2020
1,435
5,301
İşlediğim konular da üslubum gibi ağır.
Herkes bakamaz, anlayamaz.
Bakanı az’dır, anlıyanı yoktur. Dolayısıyla
Herkişi’nin deyil
Erkişi’nin harcıdır.
Bu vech ile konuya baktığın
tekdir veya takdir yamaçlarında izhar-ı efkarda bulunduğun için kalben teşekkür ederim.

Ateizmin hedefinde mütefennin müslümanlar var. Kendilerince akıldan uzak gördükleri bazı islami değerler üzerine sorular iraz edip muhataplarının akıllarına şüpheler bırakmak sureti ile hedeflerine ilerlerler.
Onları Çökertme’nin yolu islami ve imani değerlerde akla muhalif bir meselenin olmadığını ispat etmekten geçer.
Konu başlığına burdan bakmak lazım.

Sinan Yılmaz hocayı yakinen tanırım.
İlmin, İrfan’ın, tevazunun, takvanın zirvesinde olan malesef sayıları çok az özel insanlardan biridir. Böyle insanların bırak dilinde, hayatlarının hiç bir yerinde yalan geçmez.
Söyledikleri bizce hahikattır,
Musa as ile ilgili ayeti EN doğru şekilde anlatmış.
Selefiler, mutezile’liler yada başka efkar-ı batılanın erleri böyle anlamaz. Böyle anlamamaları gayet normalidir. Zaten anlasa o efkarda kalmaz, kalamaz.

Yorumunuzu okuduktan sonra
Videoyu tekrar okudum. İstifadem tezeyyüd etti. Bunun için ayrıca teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Emir Şahin

Son mesajlar