Etkinlik Ayın Konuğu/Eylül Başak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,367
86,916
Bu aralar gündeminizde neler var?
Herkesin gündeminde olduğu gibi maalesef benimde gündemimde Corona var. Çünkü bütün düzenimi, geleceğe dair planlarımı askıya almış durumdayım. Hem iş hayatımı etkiledi, hem Türkiye'ye geliş planlarımı...Şu an maalesef bir adım ötesini göremeyecek durumdayım. Hiç bir konuda plan, program yapamıyorum. 😔

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,660
59,509
@Eylül Başak Son saatler kalmış çok ihmal etmişim burayı oysa çok hasbihal hayalim vardı mübarek,,, 🌹🌹🌹🌹💜💜☕☕☕🙃🙃🙃

-bizlere güzel bir anı'nı anlatır mısın

-zorluk anında ne yaparsın

-hayatta en çok hangi yönünü dinlersin mantık mı gönlünü mü

-insanlar senin sabrını zorluyorsa ne yaparsın

-ömür/hayat nedir sence

-olmazsa Olmazların var mı, varsa nelerdir

-hayatta Gönlünün ve ömrünün baş köşesine koyduğun şeyler nelerdir

-biz insanların kulağına küpe olacak sözlerin ne olur ve neleri tavsiye edersin

🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹☕☕☕🌹🌹🌹🙃🙃🙃🙃🙃🌼🌼🌼🌼💐💐💐💐🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,367
86,916
@Eylül Başak Son saatler kalmış çok ihmal etmişim burayı oysa çok hasbihal hayalim vardı mübarek,,, 🌹🌹🌹🌹💜💜☕☕☕🙃🙃🙃

Hakkınızı helal edin lütfen. Yoğun ve yorucu bir gündü. O yoğunluğun içinde yazıp geçiştirmek istemedim.

-bizlere güzel bir anı'nı anlatır mısın?
Çocuklarım ile geçirdiğim en güzel anlarım en güzel anılarım olarak listenin başında yer alıyor.
İkinci olarakta daha öncede bahsettiğin gibi ortaokul öğretmenim ile 25 yıl sonra burda tevafuken karşılaşmak benim için çok özel bir anı olarak kaldı.

-zorluk anında ne yaparsın?
Ben Cenâb-ı Allah'ın hiç kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemeyeceğine canı gönülden inanıyorum. İmtihan dünyası zorluklar elbette ki olacaktır. Ama ben zorlukları seven bir insanım. Tek düze yaşam bana göre değil. İmtihan boyutunda ki zorluklar ile karşılaştığımda peygamber efendimizin hayatını düşünür sıkıntı olarak gördüğüm şeyden utanırım.
O ki diyorum Habibullahtı ve kainat onun yüzü suyu hürmetine yaratılmıştı. O ki babasını hiç görmemiş, annesini çok küçük yaşlarda kaybetmiş. Dedesini keza yine öyle. Amcasının yanında yetim ve öksüz büyümüş. En yakınları tarafından eziyet edilmiş, sürgün edilmiş, evlat acısının alasını yaşamış. Hayat arkadaşını, eşini kaybetmiş... Daha neler neler...
Sonra dönüp kendi derdime bakıyorum. Çocuklar okuyup adam olacak mı?Ahlakları nasıl şekillenecek. Derslerine daha çok çalışmaları lazım. Bu gidişle düzgün bir meslek edinirler mi??? Benim başka derdim yok ki. Hal böyleyken utanıyorum derdim var demeye... Hepiniizin hayatındaki zorluklardan bende de var ama ben onları sıkıntı olarak görmüyorum. Benim hep teyakkuzda olmamı sağlıyor.

-hayatta en çok hangi yönünü dinlersin mantık mı gönlünü mü?
İkisini de dengede tutmaya çalışıyorum. Hangisine gereğinden fazla ağırlık versem neticesi içime sinmiyor. Özellikle de duygusal anlamda aldığım kararlar kendi içime sinse de değeri bilinmediği için üzülüyorum.

-insanlar senin sabrını zorluyorsa ne yaparsın?
Haddinden fazla sabırlı ve hoşgörülüyümdür. Ama beni yoran ve tüketen insanlardan uzak durmayı tercih ediyorum.

-ömür/hayat nedir sence?
Hayat ruhumuzun ziyası. Bize Yaratıcı tarafından sunulan bir emanet ve bu emaneti bize teslim ederken de kendi rızası dairesinde kullanmamızı şart koşmuş. Eğer bu şartı yerine getirebilirsek karşılığında cennet vermek suretiyle emanetini bizden geri alacak. Emaneti O'nun tezgahında O'nun namıyla kullanmaya çalışıyorum. Rabbim muvaffak etsin 💌

-Olmazsa olmazların var mı, varsa nelerdir?
Güven, sadakat, anlayış

-Hayatta gönlünün ve ömrünün baş köşesine koyduğun şeyler nelerdir?
Ciğerparem evlatlarım. Yaşam kaynağım onlar...

-biz insanların kulağına küpe olacak sözlerin ne olur ve neleri tavsiye edersin?
Estağfurullah küpe olacak tarzda demeyelim de... Benim kendi yaşam felsefem diyeyim
Kimsenin sizi üzmesine müsade etmeyin.
Kimseye yaralarınızdan bahsetmeyin.
Menfaat üzerine ilişki kurmayın, sizinle menfaat üzerine ilişki kuran insanlardan uzak durun.
Değişim insanın kendi ruhunda başlar. Kimseyi değiştiremeyeceğinize inanın. Sizin davranışlarınız değişince etrafınızdaki insanların da davranışları otomatik olarak değişecektir.
Allah sizi özgür yaratmışken insanların kölesi olmayın.
Dünyayı iyilik kurtaracak buna inanıyorum. İyi olun, iyi yürekli olun. Güzel görün, güzel düşünün.

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,367
86,916
@Eylül Başak bekleniyorsun sen sen,,, 🌹🌹🌹🌹💐💐🙃🙃🙃kapanış konuşması daha yapacaksın,, 💐💐💐🙃🙃🙃
Bir ay nasıl geldi geçti anlamadım bile. Öncelikle burda olmama vesile olanlara, akabinde sizlere çok ama çok teşekkür ediyorum. Ben şahsen çok memnun kaldım. Dilerim sizlerde kalmışsınızdır. Bazen uzun uzadıya verdiğim cevaplarla sizleri sıkmış olabilirim. Hakkınızı helal edin lütfen.
Sürçü lisan ettiysem affola... Dua ile...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar