Babaları kurtarın

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,660
59,511
FB_IMG_1594720232194.jpgÇocuklar kaç defa seslenirler babalarına, kaçıncı defadan sonra seslenmekten vazgeçerler? Vazgeçince, seslenişleri cevapsız kalınca ne yaparlar?

Cevabı çok acı...

Her cevapsız kalışta tuğlası hayal kırıklığından duvarlar örer ve saklı bir dünya inşaa ederler kendilerine. Artık seslenmezler, "Baba bi yanıma gelsene" demezler, "şu videoyu birlikte seyredelim," "şu oyunu birlikte oynayalım," "gel yanıma otur" demezler.

Geriye sadece ihtiyaç duydukça kilidini onların açtığı küçük bir menfez kalır. Sen zannedersin ki "artık rahat ediyorum, çocuğum büyüdü."

Onlar seslenmedikçe kendine daha fazla zaman ayırdığın, daha fazla dinlenebildiğin yanılgısına düşersin...

Günahsız ve cennetlik birinin arkadaşlığına isteksiz davranmak, ondan uzak durmak, "yoruldum, biraz sus, al tabletini otur" demek ne kadar acı...

Babanın malayani işlerden kurtuluşunun reçetesi masum çocuklarıyla halının üzerinde oyun oynamalarındadır...

Çocukların her "baba!" deyişleri, babalarını içinde bulundukları halden, bunalımdan, yorgunluklardan kurtaracak bir eldir aslında!..

Babaları kurtarın çocuklar! Yoksa onlar kurtulmaya hiç hevesli değiller!

Halil İbrahim

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,367
86,920
Çocuklar üzerinde babanın rolü anneden daha fazladır, bunu bilir bunu söylerim
Bu konuda seninle aynı fikirde değilim gülüm maalesef. Çocuğun karakterini şekillendiren, çocuk üzerinde etkili olan bana göre annenin verdiği eğitimdir.
Bende şöyle söyleyeyim çocukların baba üzerindeki etkisi annenin eşine öğretmesinden çok daha etkilidir. Yani bir kadın eşine istediği kadar çocukla ilgilenmesi gerektiği konusunda söylensin, tavsiye etsin bilmem ne yapsın. Erkek çoğu zaman sırf o tartışmaya girmemek için samimiyetsiz bir ilişki kurar çocuğuyla. Ama bir çocuk ısrarla ve tatlı hareketleriyle babasının ilgisini celb edebilir ve babasının kendisiyle ilgilenmesini sağlayabilir...

Son mesajlar