Bir ahh ki...

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,557
59,108
Alıntı

Her şeyin bir zahiri, bir de kadere bakan hakiki sebebi vardır.

Zahiri sebep virüs. Acaba kader ne diyor, bu halimize niçin fetva verdi?

- Mahalle camilerimizin kıymetini bilmedik, cemaat sevabını küçük gördük, üşendik. Allah cemaatten mahrum etti,

- Evimizi terk ettik. Müminin cenneti yuvasıdır sözünü unuttuk. Adam işte, hanım gezmede huzuru dışarda AVM’lerde aradık. Kader zorla evinize girin dedi,

- Yavrularımızı kreşlere bıraktık, yabancı ellere emanet ettik, gezmelere daldık. Kader ‘yavrunu kimseye emanet edemezsin’ dedi, bize geri teslim etti,

- Okullarda dinden diyanetten uzak bilgilerle gençlerimizin beyinlerini bulandırdık. Lüzumsuz bilgilerle meşgul ettik. Kader dönün evinize. Bak kainat kitabı ne diyor oku dedi, okulları kapattırdı,

- Her türlü günahı işleyip kirli ellerimizi Beytullah’a sürdük. Günahlarımız silindi zannettik. Allah Kabe’ye el yüz sürmekten mahrum bıraktı.

...

Çoğaltabiliriz.

Ders alır mıyız bilemiyorum.

Önce kendi nefsime bakıyorum, gaflet çok kalın.

Allah hepimizi islah etsin, günahlarımızı affetsin, istikametten ayırmasın inşallah.......selam ve dua ile alıntıHer şeyin bir zahiri, bir de kadere bakan hakiki sebebi vardır.

Zahiri sebep virüs. Acaba kader ne diyor, bu halimize niçin fetva verdi?

- Mahalle camilerimizin kıymetini bilmedik, cemaat sevabını küçük gördük, üşendik. Allah cemaatten mahrum etti,

- Evimizi terk ettik. Müminin cenneti yuvasıdır sözünü unuttuk. Adam işte, hanım gezmede huzuru dışarda AVM’lerde aradık. Kader zorla evinize girin dedi,

- Yavrularımızı kreşlere bıraktık, yabancı ellere emanet ettik, gezmelere daldık. Kader ‘yavrunu kimseye emanet edemezsin’ dedi, bize geri teslim etti,

- Okullarda dinden diyanetten uzak bilgilerle gençlerimizin beyinlerini bulandırdık. Lüzumsuz bilgilerle meşgul ettik. Kader dönün evinize. Bak kainat kitabı ne diyor oku dedi, okulları kapattırdı,

- Her türlü günahı işleyip kirli ellerimizi Beytullah’a sürdük. Günahlarımız silindi zannettik. Allah Kabe’ye el yüz sürmekten mahrum bıraktı.

...

Çoğaltabiliriz.

Ders alır mıyız bilemiyorum.

Önce kendi nefsime bakıyorum, gaflet çok kalın.

Allah hepimizi islah etsin, günahlarımızı affetsin, istikametten ayırmasın inşallah.......selam ve dua ile

• Beğen
Tepkiler: Birindarfatma

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Bir alıntıda benden olsun...

Akşam ezanından sonra camiden anons yapıldı namaza gelmeyin diyor hoca. Bu bana çok agır geldi. Sakinleşemiyorum.. Allahım bize ibret almayı nasip et. Müslümanlar olarak İslama nasıl bir zarar verdik ki Kabeye girememekle, cemaat olamamakla sınanıyoruz. Ya Rabbi affet!

Bir virüs tüm dünyada Müslümanlara zulmeden toplumlara Müslüman titizliğinde yaşamayı, hayat felsefelerinin İslamdaki gibi olmasını öğretirken; biz Müslümanlara da başka dersler veriyor elbet. Her mütedeyyinin kendini silkeleyip ders alması, takkeyi önüne koyup düşünmesi gerek!

Sevgi Platformu / Qasem

• Beğen

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,557
59,108
Ben de haberi izlerken camiler cemaatsız olacak o an boğazım düğümledindi, zor bir şey
Tamam mükemmel bir İslamı yaşamıyoruz çok eksiğiz
Ona rağmen camilerimiz boş kalmasın
Rabbimiz affetsin bizleri
Öyle olması çok garipsedim üzüldüm
İnşallah kısa zamanda geçer normale döneriz

• Beğen

Son mesajlar