Bir Düşünce Adamı

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,190
86,189
Ey bu vatan gençleri! Frenkleri taklide çalışmayınız. Âyâ, Avrupa’nın size ettikleri hadsiz zulüm ve adâvetten sonra, hangi akılla onların sefahet ve bâtıl efkârlarına ittibâ edip emniyet ediyorsunuz?

Yok, yok! Sefihâne taklit edenler, ittibâ değil, belki şuursuz olarak onların safına iltihak edip kendi kendinizi ve kardeşlerinizi idam ediyorsunuz. Âgâh olunuz ki, siz ahlâksızcasına ittibâ ettikçe, hamiyet dâvâsında yalancılık ediyorsunuz. Çünkü şu surette ittibâınız, milliyetinize karşı bir istihfaftır ve millete bir istihzâdır.

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,190
86,189
"Vicdanın ziyası, ulûm-u diniyedir. Aklın nuru, fünun-u medeniyedir. İkisinin imtizacıyla hakikat tecellî eder. O iki cenah ile talebenin himmeti pervaz eder. İftirak ettikleri vakit, birincisinde taassup, ikincisinde hile, şüphe tevellüd eder."

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,190
86,189
İslamiyet güneş gibidir, üflemekle söndürülmez gündüz gibidir, göz yummakla gece olmaz. Gözünü kapayan, yalnız kendine gece yapar.

Ey alem-i İslam! Uyan, Kur’an’a sarıl, İslamiyete maddi ve manevi bütün varlığınla müteveccih ol.

Tahsin EMİN

"Özlem" için "Ümit..."
Sp Kullanıcı
23 Ara 2020
2,783
8,465
Çile'yi kendine "aşk" edinmiş bir mütefekkir... Hayatını da o "aşk"la sonlandırmıştır... Hayatı hepimiz için örnek olsun, mücadele anlamında... Ama bu duamız da "söz"ümüzden öte geçmiyor... Sizleri (forum) istisna tutuyorum... Kendimi kastettim...

Son düzenleme:

Muallem.

Sp Kullanıcı
18 Ara 2020
1,416
5,252
Hüsn-ü niyet öyle bir kimyadır ki, şişeleri elmasa çevirir, toprağı altın yapar.
@ab_i_abisteni ve @Muallem.
İkinizi birden bu sayfada görmek çok güzel.
Her alanda İlminizden istifade etmek duasıyla...
Kahveleriniz benden. Afiyet olsun
☕☕
Biz muhabbet fedaileriyiz, husûmete vaktimiz yoktur.

ab_i_abistani sinen benden büyük olduğunu düşünüyorum. Onun için şahsına hürmet vazifemdir.
Kendisin Üstad hazretleri hakkındaki bu güzel kanaati onu başımın üstünde taşımama yetecek bir sebeptir.

Kahveler için teşekkür ederim.

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,190
86,189
Biz muhabbet fedaileriyiz, husûmete vaktimiz yoktur.

ab_i_abistani sinen benden büyük olduğunu düşünüyorum. Onun için şahsına hürmet vazifemdir.
Kendisin Üstad hazretleri hakkındaki bu güzel kanaati onu başımın üstünde taşımama yetecek bir sebeptir.

Kahveler için teşekkür ederim.
Ben teşekkür ederim...

Son mesajlar