Özgün Konu Cennet Cehennem Tasavvuru

Hüzünbaz

Sp Kullanıcı
31 Eki 2017
779
3,748
Eğer bu dünyada yaşıyorsam ve hala hayattaysam cenneti de cehennemi de kendi içimde aramalıyım!Cennetin yolunu vicdanımda cehennemin yolunu nefsimde buluyorum...
Bana göre cennet neresi ve nasıl bir şey biliyor musunuz?Eğer bir insanın yüzünü güldürebiliyorsam yaşadığım mutlulukta cenneti buluyorum.
Eğer bir insanı üzüyorsam ve bunu görüp de vicdanımın beni çektiği dar’da acı çekiyorsam cehennemi yaşıyorum...

Mavi

Sp Kullanıcı
30 May 2020
2,344
12,691
Eğer bu dünyada yaşıyorsam ve hala hayattaysam cenneti de cehennemi de kendi içimde aramalıyım!Cennetin yolunu vicdanımda cehennemin yolunu nefsimde buluyorum...
Bana göre cennet neresi ve nasıl bir şey biliyor musunuz?Eğer bir insanın yüzünü güldürebiliyorsam yaşadığım mutlulukta cenneti buluyorum.
Eğer bir insanı üzüyorsam ve bunu görüp de vicdanımın beni çektiği dar’da acı çekiyorsam cehennemi yaşıyorum...
Çok güzel ifade ettin 👏

Birindarfatma

Hüzün Hamalı
Sp Kullanıcı
1 May 2020
2,265
11,240
Aynen öyle size katılıyorum 👏👏👏

DenizKızı

Beni Siz Delirttiniz
Sp Kullanıcı
11 Nis 2020
8,368
43,865
30
Kocaeli
Çok güzel 🥀🌷🌱

Alperen61

Alperen ve Ruveyda'nın babası.
Yönetici
Kurucu
30 Ocak 2017
4,990
31,639
44
BOLU
Cennet ve cehennem tasviri yapılması konusunda epey bir mesafe aldık ümmet olarak.Gidip görmüşçesine anlatalar var :)
Cennet ve Cehennem hakkında Kuran-ı Kerimde yazılanlardan ve gerçek hadislerden başka bir şey bilemeyiz fazlası yorum ve kişisel düşünce olur.Ama nihai olarak gerçek olan bir şey kişinin kalbi vicdanı kişinin iç dünyasının cenneti cehennemi olabilir ama birde Allahın bizler için yaratmış olduğu cennet cehennem vardır.
Biz bu Cehennem ve Cennet kavramlarına vakıf olmak için birilerinin Cnnet Cehennem tasvirlerine değil o Cennet ve Cehennemi yaratanın Kitabına bakmalıyız.Zira Cenneti Cehennemi kendi tekelinde zanneden çok fazla insan grup var.

Son mesajlar