Nasıl Yapılır Çilekli Galette Tarifi

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,623
87,811
Çilekli Galette
IMG_20220516_160649.jpg

Fransız mutfağının tatlılar konusunda ne denli başarılı olduğunu kabul etmeyenimiz var mı? Şayet varsa Fransa'nın Bretonya bölgesine ait galettenin en leziz versiyonu olan "Çilekli Galette" tarifimizi henüz denememiş demektir. İştah açan görüntüsü ve yemeye doyamayacağınız lezzetiyle bu nefis tarifi şimdiden favorilerinize ekleyebilirsiniz.
  • Malzemeler
  • 1 Su Bardağı Beyaz Un
  • 1 Çorba Kaşığı Pudra Şekeri
  • 4 Yemek Kaşığı Soğuk Tereyağı
  • 1 Çimdik Tuz
  • 3 Çorba Kaşığı Su
  • Üzeri İçin
  • Yeteri Kadar Çilek
  • 1 Tatlı Kaşığı Tereyağı
  • Yeteri Kadar Şeker

Adım 1: Unu ve şekeri bir kaba alıp homojen olana kadar karıştırın.
Adım 2: Tereyağını küp küp kesip ilave edin ve kum görüntüsü olana kadar elinizle ufalayın.
Adım 3: Tuzu ve suyu ilave edip hamuru fazla yoğurmadan bir araya getirip disk şeklinde streçleyip buzdolabında en az 15 dakika dinlendirin.
Adım 4: Hamuru iki yağlı kağıt arasında yaklaşık 2 cm kalınlığında ya da 15 cm çapında olacak şekilde açın.
...
Çilekli galette tarifi

Son düzenleme:

-Hira-

🌱🌱🌱
Sp Kullanıcı
14 May 2020
12,793
68,057
Fransız mutfağının tatlılar konusunda ne denli başarılı olduğunu kabul etmeyenimiz var mı?

Başarılı evet ama bi Türkiye değil :D (As as as as bayraklarıııı 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷)
Turkish delight sonuctaaaa :D

baklava, künefe, kadayıf, güllaç, lokum, aşure, bal kabağı daha hangi birini sayayım :D

Tatlı Cadı

🌼🌼🌼
Editör
9 Nis 2020
8,644
43,066
Fransız mutfağının tatlılar konusunda ne denli başarılı olduğunu kabul etmeyenimiz var mı?

Başarılı evet ama bi Türkiye değil :D (As as as as bayraklarıııı 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷)
Turkish delight sonuctaaaa :D

baklava, künefe, kadayıf, güllaç, lokum, aşure, bal kabağı daha hangi birini sayayım :D
Tamam o saydıklarını sen yap biz yemeğe geliriz :)

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
61K