Kişisel Gelişim Çocuk Nerde, Neyi Öğrenir...

Yüsra

Ne mutlu kalbinin hirasını bulanlara...
Sp Kullanıcı
10 Şub 2023
2,339
11,217
Bunu çocuklara öğretebilmemiz için ilk ebeveynler olarak bizim öğrenip hayatımızın her alnında tatbik etmemiz gerekir.
Sabrın hoşgörünün şefkatin nezaketin zerresi bulunmayan insanların yetiştireceği çocuklardan bunlara beklemek haksızlık olur o çocuklara.
Çarşıda pazarda trafikte gösteremedğimiz sabrı nezaketi hoşgörüyü,akraba ve insani ilişkilermizdeki hadsizliği görerek büyüyen bir nesil geliyor.

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
19,637
93,568
Peygamber efendimiz bir Hadis-i Şerif'te kıyametin alametlerinden biri olarak köle kadınların efendilerini doğurmaları olduğunu söylüyor.
Günümüzde yapılan en büyük hatalardan biri anne babaların çocuklarının okul hayatlarını, eğitim hayatlarını kendi hayatlarının merkezine koymak ve bütün yaşantılarını buna göre şekillendirmek oluyor.
Aman çocuğum okusun diye anne köle, çocuk ise efendi konumunda.
Eve misafir alınacaksa veya bir yere gidilecekse çocuk üzerinden karar alınıyor.
Çocuğun maddi hayatına, dünyevi hayatına o kadar çok yatırım yapılıyor ki, maneviyat, uhrevi hayat kimsenin aklına bile gelmiyor maalesef.
Küçükken gönderilen yaz tatili Kur'an kurslarıyla bütün sorumluluğumuzu yerine getirmiş gibi vicdanımızı rahatlatıyoruz. Senede üç ay alınan dini eğitimle çocuğumuzun ahlaki yapısına yeteri kadar yatırım yaptığımıza inanacak kadar hezeyan içerisindeyiz.
Sonrada bu gençlik niye böyle diye düşünüp duruyoruz. Yazık, cidden çok yazık...

Yüsra

Ne mutlu kalbinin hirasını bulanlara...
Sp Kullanıcı
10 Şub 2023
2,339
11,217
Peygamber efendimiz bir Hadis-i Şerif'te kıyametin alametlerinden biri olarak köle kadınların efendilerini doğurmaları olduğunu söylüyor.
Günümüzde yapılan en büyük hatalardan biri anne babaların çocuklarının okul hayatlarını, eğitim hayatlarını kendi hayatlarının merkezine koymak ve bütün yaşantılarını buna göre şekillendirmek oluyor.
Aman çocuğum okusun diye anne köle, çocuk ise efendi konumunda.
Eve misafir alınacaksa veya bir yere gidilecekse çocuk üzerinden karar alınıyor.
Çocuğun maddi hayatına, dünyevi hayatına o kadar çok yatırım yapılıyor ki, maneviyat, uhrevi hayat kimsenin aklına bile gelmiyor maalesef.
Küçükken gönderilen yaz tatili Kur'an kurslarıyla bütün sorumluluğumuzu yerine getirmiş gibi vicdanımızı rahatlatıyoruz. Senede üç ay alınan dini eğitimle çocuğumuzun ahlaki yapısına yeteri kadar yatırım yaptığımıza inanacak kadar hezeyan içerisindeyiz.
Sonrada bu gençlik niye böyle diye düşünüp duruyoruz. Yazık, cidden çok yazık...
Çünkü yeni nesil ebeveynlerin tek derdi çocuklarının üstünden çevresine üstünlük taslamak.Benim çocuğum doktor olacak mühendis olacak mimar olacak kimse benim çocuğum ahlaklı vicdan sahibi olsun derdinde değil.Yaz Kuran kursuna göndermeleri dedğin gibi sadece vicdanen kendilerini tatmin etme adına.
Çevremde okadar çok anne varki çocuğu ders çalışıyor diye kendinide çocuğunuda eve hapseden kimseyi kabul etmez kimseye gitmez .Çalıştığım kurumda bir aile kızı için müşteri hizmetlerini arayamaz o derdini anlatamaz tüm işlerini biz yaparız onun demişti neden bu kötülüğü kızınıza yaptınız dediğimde tıp kazandı kolaymı cevabını vermişti.Benim için son noktalardan biriydi.

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
68K