Eller Var...

Karaton

GÜCÜ DOĞURAN DÜŞÜNCEDİR
Kurucu
27 Ocak 2017
4,320
18,200
Bolu
www.sevgiplatformu.info
Öyle sanıyorum ki bugün islam dünyasının en çok ihtiyacı olan şey ortak akıldır.
kitabın olduğu yerde yorumun ve yorumun olduğu yerde de farklılıkların olacağı muhakkaktır.eğer bu yorum farklılıkları Allahın koyduğu sınırlar içerisinde ise,her ne kadar nezdimizde kabul görmüyor olsada,onun bir yorum bir düşünce olduğunu unutmamamız gerekir.

Maide suresi 101.ayette:Açıklandığı zaman hoşunuza gitmeyecek şeyleri sormayın,kuran indirilirken sorarsanız kuran bunu açıklar.Allah bunları affetmiştir.diye buyurur.

ayetin tefsirinde ise Allahın herşeyi sınırlandırmayarak insanlara geniş bir alan bıraktığı ve bu geniş alanın özelleştirilerek sınırlandırılmasının da pek doğru olmayacağı söyleniyor.

mansuri

Sp Kullanıcı
28 Ocak 2017
141
40
El hasıl dil gibi eller de çok kullanışlı bir azamız.
Hayra kullanırsan hayır şerre kullanırsan şer hasıl olur.
Yazı ve anlatım faydalı olmuş. Yazarının ne önemi var ki!

Akıncı

yargıç
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
32
13
yazarın kim olduğu önemli değil,muhteviyatının ne olduğu ve ne yazdığı önemlidir.
özellikle islami konularda peşin hükümlü olmak,bilgiye kapalı kalmak tekfir etmek dışlamak,dinden kovmak,tarafgirlik psikolojisi ile hareket etmeyi,insanın bilgiye erişme ve doğruya ulaşma gayretlerinin önüne çekilmiş bir perde olarak görüyorum.

arkadaşın paylaştığı yazıd da bu doğrultuda güzel bi yazı yazanın yüreğine paylaşanın emeğine sağlık demek düşer bize en azından bana.

Mizgin_TuRabii

Sizi Rahatsız Etmeye Geldim....
Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,461
yazarın kim olduğu önemli değil,muhteviyatının ne olduğu ve ne yazdığı önemlidir.
özellikle islami konularda peşin hükümlü olmak,bilgiye kapalı kalmak tekfir etmek dışlamak,dinden kovmak,tarafgirlik psikolojisi ile hareket etmeyi,insanın bilgiye erişme ve doğruya ulaşma gayretlerinin önüne çekilmiş bir perde olarak görüyorum.

arkadaşın paylaştığı yazıd da bu doğrultuda güzel bi yazı yazanın yüreğine paylaşanın emeğine sağlık demek düşer bize en azından bana.
Allah razı olsun kardeşim..

Kimsenin savunuculugunu yapmam güzel olani almaya çalışıyorum sadace ,Aklını başkasının hizmetine sunanlardanda değilim Elhamdülillah, öyle biri olsaydım yazıyı değil yazanı savunurdum2..

Halkı cehennemde yanmaz kefen diye satan lardan Allah'a siginirim, halkı kader konusunda fikir karmaşasına sokandan da Allah'a siginirim..

Mizgin_TuRabii

Sizi Rahatsız Etmeye Geldim....
Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,461
Insan Dostane istişareleri özlüyor,
Bu Dostlar Şuan belki aramızda yok lakin olgun düşünce ve muhabbetleri bizde daim kalmış.
Şimdi kimse ile istişare edemiyorsun herkesin doğrusu hak söyledikleri hakkaniyet olmus.

Son mesajlar