Fıkra Fare :)

mûstahsen

Sp Kullanıcı
25 Mar 2018
448
2,322
Zararsız bir deli ile bir general bir handa aynı odada misafir olurlar.
Deli, hancıya sabah erken yola çıkması gerektiğini söyler ve sabah ezanında uyandırılmasını rica eder.
Hancı, deliyi istediği vakitte uyandırır. Karanlıkta giyinmeye çalışan deli, yanlışlıkla generalin elbiselerini giyer ve yola revan olur. Epey yol kat ettikten sonra ortalık aydınlanınca üzerindekileri fark eder.
Şöyle söylenir: "Vay aptal hancı! Benim yerime generali uyandırmış!"

İklil

"Hissedilen her şeye cümle kurulamıyor."
Sp Kullanıcı
20 Şub 2017
8,315
29,296
Zararsız bir deli ile bir general bir handa aynı odada misafir olurlar.
Deli, hancıya sabah erken yola çıkması gerektiğini söyler ve sabah ezanında uyandırılmasını rica eder.
Hancı, deliyi istediği vakitte uyandırır. Karanlıkta giyinmeye çalışan deli, yanlışlıkla generalin elbiselerini giyer ve yola revan olur. Epey yol kat ettikten sonra ortalık aydınlanınca üzerindekileri fark eder.
Şöyle söylenir: "Vay aptal hancı! Benim yerime generali uyandırmış!"
Bu fıkrayı benim fıkrayla bağdâştiramadım ben 🤔

mûstahsen

Sp Kullanıcı
25 Mar 2018
448
2,322
Hazirdan devam..;)

bir gün adamın biri kuaförde traş oluyormuş. berber ile sohbet ederken oradan geçen küçük bir çocuğu görmüş ve berbere "bak, sana bu çocuğun ne kadar salak olduğunu göstereceğim" demiş.

çocuğu yanına çağırmış ve bir eline 5 lira diğer eline 50 lira koyarak seçmesini istemiş. çocuk 5 lirayı alarak hızla uzaklaşmış. adam berbere dönüp bilmiş bir ifadeyle gülümsemiş. berber ise şaşırmış.

ertesi gün berber, çocuğu tekrar görmüş ve yanına çağırmış. neden 50 lirayı seçmediğini sormuş. çocuk "eğer 50 lirayı seçersem oyun biter" demiş.

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
59K