Glütensiz sağlıkla formda olmaya var mısın!

EfuL!m

HüZün'Gâh
Sp Kullanıcı
8 Mar 2017
2,167
545
Tarif güzelde Rabbim razı olsun etsiz yemek tarifini ne eyleyim ben illaki et illaki et :)
Muhterem eti yemekle değil ayrı yağsız pişiriyoruz formda kalıyoruz ya amaç bu sp3
Bu tarif ekmek yerine de yenebiliyor yani yanına siz et servisi yapın harika olur sp3

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
17 Eyl 2017
17,184
40,284
İstanbul..
Muhterem eti yemekle değil ayrı yağsız pişiriyoruz formda kalıyoruz ya amaç bu sp3
Bu tarif ekmek yerine de yenebiliyor yani yanına siz et servisi yapın harika olur sp3
Benim forumda kalmak gibi bir derdim yok kilomla barışık bir insanım :)

Bana tarif sadece et yemekleri güzel geliyor etçil grubundanım :)

Dediğiniz yapalım değerli muhterem Rabbim razı olsun :)

EfuL!m

HüZün'Gâh
Sp Kullanıcı
8 Mar 2017
2,167
545
Benim forumda kalmak gibi bir derdim yok kilomla barışık bir insanım :)

Bana tarif sadece et yemekleri güzel geliyor etçil grubundanım :)

Dediğiniz yapalım değerli muhterem Rabbim razı olsun :)
Mesaj alındı efendim et yemeği tarifimle yakında huzurlarınızda olacağım lütfen takipte kalınız hhhz

Yaban Gülüm

Fe Eyne Tezhebûn
Sp Kullanıcı
9 Mar 2017
2,887
7,816
Evet arkadaşlar yine sizleri sağlıklı fit bir yaşam için tadına inanamayacagınız tarifle buluşturmak istiyorum ..
Hanımlar bilhassa sizler buraya uyguluyorum aşırı memnunum üşenmeyin deneyin sp3

-Kırmızı mercimekli unsuz kek ..-

Malzemeler:

2 su bardağı kırmızı mercimek
1 su bardağı yoğurt
3 yumurta ( küçüklüğüne göre 4 de olabilir)
Yarım çay bardağı zeytinyağı
Lor peynir
Çörek otu
Dereotu
Kabartma tozu
Bir tutam karbonat
1 tatlı kaşığı tuz
Üzeri işin susam

Hazırlanışı :

Mercimekler akşamdan ılık suyla ıslatılır kaynatmıyoruz sadece ıslatalım sabah süzelim ve bir bilander içine önce yumurta yoğurt ve mercimekleri alıp iyice çekelim artık blander la işimiz bitti malzemeyi derin bir karıştırma kapına alabiliriz ve sırasıyla geri kalan malzemeyi ekleyip malzememizi bir borcamın altını yaglayıp tepsimize alabiliriz üzerine susamı serpip bırakın ..
Önceden 185 derece ısıtmış olduğumuz fırınımızda 30-35 dk kızarana dek pişirelim ..
Pişirme işlemi bittikten sonra mercimekli kekimizi tezgahımızın üstünde biraz sogumaya bırakalım soğuduğunda dilimleyin ..
Artık öğünlerinizi bu dilimlerle geçireceksiniz ve açlık hissi duymayacaksınız çünkü müthiş tok tutuyor ..
Görmüş olduğum tedavi sürecinde ki serumlar neticesinde aldığım kilolarımı verdim arkadaşlar mutlaka deneyin sp3

Afiyet olsun ...
Bu tarifi muffin kalıplarında pişirmek daha iyi oluyor . İçine az bir miktar karabuğday ( greçka) unu katmak lezzet veriyor.
Tepside pek sevemedim

• Beğen
Tepkiler: Eylül Başak

Son mesajlar