Gökyüzündeki esrarengiz ışıklar - ( 🤔 Ufo ? - Uydu ? )

HayLaz61

Ah Mine-l Aşk
Yarışma Birincisi
9 Mar 2017
1,956
12,713
Sizde gökyüzünde boncuk gibi dizilmiş hareket eden ışıklar gördünüz mü?​

Teoriler : bir pilotun düğün konvoyu olabilir mi ?
Bir uzaylı nin düğün konvoyu olabilir mi ?

Tamam şaka yapıyorum...

Evet şimdi ekleyeceğim görüntü de ne demek istediğimi anlayacaksınız:)
20210506_235907.jpg
20210506_235918.jpg
20210507_000227.jpg
Video ekleyemedigim icin resimlerle idare edelim :)

Nedir bunlar ?
Bu tek sira halinden giden parlak ışıklar ELON MUSK amcamizin STARLINK uydulari dir.
Daha once gecen yil eylul ya da ekim ayinda ilk defa gönderdiği uydulari devam serisidir.​
Elon musk amcamizi:​
  • Tesla marka elektrikli araçlarla ,​
  • uzaya gonderdigi roketlerle ( SpaceX )​
  • Mars ta Toki toplu konutları​
  • Kripto dünyasını takip edenler DOGECOIN ile bilirler :)
Amcamiz cok zeki, cok zengin ve cok manupulatif birisidir. Amaci marsa hakim olup marsta koloni kurmaktır.

Neyse, evet dünyanın yörüngesinde bu mini uydulardan binlerce var artik. Hedefi 42bin adet mini starlink uydusu yorungeye sokmaktir.​

Bu uydularin:
  • bir kismi Internet erisimi icin ,​
  • bir kismi uzay kesifleri icin bir
  • kismida ordulara satilmak icin yollanmistir.​
STARLINK uydulari hakkinda detayli bilgi icin TIKLAYINIZ 👈🏾
Yok ben uğraşamam diyorsaniz bana sorabilirsiniz 🙃

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
17 Eyl 2017
17,184
40,284
İstanbul..

Tamam şaka yapıyorum...

Ekli dosyayı görüntüle 19946
Ekli dosyayı görüntüle 19947
Ekli dosyayı görüntüle 19948

Nedir bunlar ?
Bu tek sira halinden giden parlak ışıklar ELON MUSK amcamizin STARLINK uydulari dir.
Daha once gecen yil eylul ya da ekim ayinda ilk defa gönderdiği uydulari devam serisidir.​
Amcamiz cok zeki, cok zengin ve cok manupulatif birisidir. Amaci marsa hakim olup marsta koloni kurmaktır.

Neyse, evet dünyanın yörüngesinde bu mini uydulardan binlerce var artik. Hedefi 42bin adet mini starlink uydusu yorungeye sokmaktir.​

Bu uydularin:
Helal olsun ilgi alanın çok güzel değerli muhterem kardeşim benim :)

HayLaz61

Ah Mine-l Aşk
Yarışma Birincisi
9 Mar 2017
1,956
12,713
İlgimi çekmedi hiç uğraşasım yok. Emeğine sağlık :)
Enbiya Suresi 16-17. Ayet :
﴾16﴿
Biz gökleri, yeri ve bunlar arasındakileri oyun olsun diye yaratmadık.
﴾17﴿
Eğer bir eğlence edinmek isteseydik, onu kendi katımızdan edinirdik, bunu asla yapmayız.

@LiyA şimdi belki ilgi çekici olur :)
tabi uydular ya da Elon amca için demiyorum, bunlar birer araçtır. Biz dünyalık işlerle meşgul oluyoruz, ama kendimizi sahilde 1 tek kum tanesi içinde sınırlıyoruz. Ve yaptığımız Hadis yorumlamak sünnet sorgulamak rivayet anlatmakla ve konuşulmuş anlatılmış açıklanmış Tefsir mealler üzerinde bir üçgen içinde kalmış gibi hissediyorum.​
Neden biz ufkumuzu genişletmiyoruz ? uzay ya da evren kapalı kapıların ardı değil ki yaratılan sorgulamak olsun :)
Aksine keşfetmek, keşfedileni görmek ve işte bu benim inandığım Rabbim inanmayanlara da kendini gösteriyor diyebilmek...​
Bizim / benim bu ufku bu yüceliği anlatmaya gücüm yetmiyorken Rabbim kendini gösteriyor olması benimde onu anlatabilme - ifade edebilme gücümü de artırıyor :)
Bu cümlemi yazmamın nedeni tamamen kendi ilgi alakam ve birde Teknolojik boyutundan dolayı dikkatimi çekiyor :D
keşfetmek benim vazgeçilmezimdir :) senlik bi durum yok yani senin dikkatini çekmeye çalışıyorum :D

Son düzenleme:

LiyA

Sp Kullanıcı
8 Kas 2017
845
5,228
33
Enbiya Suresi 16-17. Ayet :
﴾16﴿
Biz gökleri, yeri ve bunlar arasındakileri oyun olsun diye yaratmadık.
﴾17﴿
Eğer bir eğlence edinmek isteseydik, onu kendi katımızdan edinirdik, bunu asla yapmayız.

@LiyA şimdi belki ilgi çekici olur :)
tabi uydular ya da Elon amca için demiyorum, bunlar birer araçtır. Biz dünyalık işlerle meşgul oluyoruz, ama kendimizi sahilde 1 tek kum tanesi içinde sınırlıyoruz. Ve yaptığımız Hadis yorumlamak sünnet sorgulamak rivayet anlatmakla ve konuşulmuş anlatılmış açıklanmış Tefsir mealler üzerinde bir üçgen içinde kalmış gibi hissediyorum.​
Neden biz ufkumuzu genişletmiyoruz ? uzay ya da evren kapalı kapıların ardı değil ki yaratılan sorgulamak olsun :)
Aksine keşfetmek, keşfedileni görmek ve işte bu benim inandığım Rabbim inanmayanlara da kendini gösteriyor diyebilmek...​
Bizim / benim bu ufku bu yüceliği anlatmaya gücüm yetmiyorken Rabbim kendini gösteriyor olması benimde onu anlatabilme - ifade edebilme gücümü de artırıyor :)
Bu cümlemi yazmamın tamamen kendi ilgi alakam ve birde Teknolojik boyutundan dolayı dikkatimi çekiyor :D
keşfetmek benim vazgeçilmezimdir :) senlik bi durum yok yani senin dikkatini çekmeye çalışıyorum :D
Dikkatimi çektin helal olsun.
Ellerine sağlık, anlatım şeklin muhteşem 😊 Kimle nasıl iletişim kuracağını iyi biliyorsun maşaallah. :)

Sayha

senaydangüzelsin
Sp Kullanıcı
28 Ağu 2020
910
3,854
İstanbuL

Tamam şaka yapıyorum...

Ekli dosyayı görüntüle 19946
Ekli dosyayı görüntüle 19947
Ekli dosyayı görüntüle 19948

Nedir bunlar ?

Bu uydularin:
düğün konvoyu daha mantıklı ya abisi fenomen olcak durun karışmayın :D
herkes fenomolojik tutkunu oldu 2-3 yıldır.. merak uyandır gelsin tık alayım paracıklar paracıklar hepsinin niyeti bu :)

HayLaz61

Ah Mine-l Aşk
Yarışma Birincisi
9 Mar 2017
1,956
12,713
@LiyA teşekkürler :D kanalıma abone olmayı ve konularımı layklamayı unutmayın :D

@Sayha aynen öyle paşa, her dönem belli bir çılgınlıklarla beraber son moda fenomenlik oldu eh bu da doygunluk noktasına ulaşmaya başladığına göre sıradaki çılgınlığı düşünebiliriz :D belki ilk akımları biz başlatırız.
(ayrıca ben zaten fenomenim Since 1987 :tmm:)

Sevgi Platformu : The Revolution

Son mesajlar