Hakikat-i Muhammediyye

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
17 Eyl 2017
17,184
40,282
İstanbul..
Coolumsu,ab i abisteni, müstahzen bunlar kiymetli insanlardi..okuyan arastiran,fikirleri olan insanlardi..senin gibi iki cumle kuramayan, slogan muslumani değildiler en azindan:)
Hamdolsun kibir ve kin dolulardan değiliz en azından :) yanmış beyinden fikirler taşsa ne değişir :) senjn gibilerin kurduğu cümleleri de görüyoruz benim müslümanlığıma laf edene kadar aynaya bakman yeterli:) anlarmısin ne mümkün :)

• Beğen
Tepkiler: Alperen61

Alperen61

Alperen ve Ruveyda'nın babası.
Yönetici
Kurucu
30 Ocak 2017
4,974
31,564
44
BOLU
Coolumsu,ab i abisteni, müstahzen bunlar kiymetli insanlardi..okuyan arastiran,fikirleri olan insanlardi..senin gibi iki cumle kuramayan, slogan muslumani değildiler en azindan:)
Sen coolumsunun mesajlarını tarafsız bir şekil de okudunmu?
Okuduysan onda ki egoyu kibri görmedin mi hiç?
Sorulan sorulara cevap vermeden sürekli yazarak konuyu sürklase ettiğini de görmedin mi?
Bir yazdığının bir zaman sonra tersini yazdığına şahit olmadın mı hiç?
Sürekli kendisini deşifre etmesine rağmen savunduğu çizgiyi ısrarla saklamasını da görmedin sanırım.
Fikir deryasında yüzdüğünü sanarken aslında çelişkiler yumağın da boğulan o zavallı yı şimdi bize ilim deryası diye pazarlıyorsan sana diyeceğim tek şey baştan aşağı o zavallının mesajlarını oku oku ki yukarıda yazılanları görürsün belki.
Abi Abisteni kaliteli birisi idi fikir olarak senden çok bana yakındı esasın da ama bir şekil de oda gitti.
Müstahsen kendisi gitti gitmeseydi iyiydi ama gitti ne yapalım.
Sen birileri yüzünden birilerinin gittiğini öne sürüyorsun ama o zavallı ergen yüzünden bu siteden kimler gitti bir düşün bence.Gidenlerin tırnağı bile olmayacak bir ergen için kendini harcatma bence.

Muallem.

Sp Kullanıcı
18 Ara 2020
1,416
5,252
Ne yazık ki Müslümanlar Hristiyanlarla bir yarış içine girercesine bir beşer olan peygamberi neredeyse her şeyin aslı durumuna getirmişlerdir.

İncilde bulunan Hz. İsaya dair şu ifadeler belki de bu yarışın en açık göstergesidir: Görünmez Tanrı'nın görüntüsü, bütün yaratılışın ilk doğanı odur/Hz. İsadır. Nitekim gökte ve yeryüzünde, görünen ve görünmeyen şeyler, tahtlar, egemenlikler, yönetimler ve hükümranlıklar, her şey onda yaratıldı. Her şey onun aracılığıyla ve onun için yaratılmıştır. Her şeyden önce var olan odur ve her şey varlığını onda sürdürmektedir. Bedenin, yani inanlılar topluluğunun başı odur. Her şeyde ilk yeri alsın diye başlangıç olan ve ölüler arasından ilk doğan odur. Çünkü Tanrı, tüm doluluğunun onda bulunmasını uygun gördü.(İncil, Koloseliler, I: 15-19).

Bu pavlus un koloselilere yazdiği mektuptur arkadaşlar....levlake sözünün kaynağida budur.
Bu söz zaten hicbir kaynakta geçmez..uydurma hadislerin toplandigi kitaplarda mevzu hadis olarak yer alir..

Yine peygamber yariştirma gayretinin hazin sonudur.

Oysa peygamberimizin şekilde hadisi vardir

Hristiyanların Meryem oğlu İsa’ya yaptıkları gibi beni batıl ve aşırı surette methettikleri şekilde övmeyin! Ben ancak Allah’ın kuluyum. Bana ‘Allah’ın kulu ve Rasûlü.’ deyin!” (Buhari, Enbiya, 48; Müsned, 1/23; 4/25)

Şimdi onu sevdiğini soyleyenler peygamberimizin soyledigi seyin tam ziddini yapmaktadir.
Bu sevmek değil tapinmaktır..peygamberimiz ise tapinilacak yari ilah değil,ahlaki olarak allahin ovgusune mazhar olmus ve ummete ornek gosterilmis bir beşerdir..

Dip not: tasavvuftan uzak durun:)
Karamsar ve kaygan düşünce düzleminde kayıyorsunuz kardeşlik.
Siz de görüldüğü gibi Bu pistin düşenleri ve düşürülenleri çok oluyor dikkat şart.
Hiç bir müslüman Efendimiz (asv) ı Allah’a denk tutma gibi bi gaflette olduğunu düşünmüyorum ve görmüyorum. Nerden çıkarıyorsunuz bunları?
“ Lailahe illallah, Muhammed’ün ABDUHU ve Resulühü “ kudsi kelimeyi Her müslüman dili ile ikrar, kalbi ile tasdik eder. Bu hakikat burda dururken, dötü düşünme ürünü olan Hz İsa ve hiristiyanların benzetmesini yapmanız doğruları yansıtmıyor.
Hem Efendimiz ( asv ) ı layık olduğu senalarla yad etmenin neresinde zarar var? Kim ne zararı görmüş ve görebilir.
Kuran’ı azimüşşan’ın tebliğcisi,
Kainat kitabının tercümanı ve en büyük ayeti,
Yerlerin ve göklerin en şereflisini ,
Kainat sahibinin en razı olduğu zatı anlamak ve tanımak deyil yanlış, belki nevi beşer üzerinde bir borçtur.
Hem onu ( asv ) bihakkın anlatmak öyle senin benim yapabileceği bişe deyil.
İstikametli yaşantıları ve ilimdeki rüsuhları ile Asırlara damga vuran kişilerce o abide bir nebze anlatılmış. Sana bana düşen ise okumak ve idrak etmek.

Başta İslamoğlu ve ekibi olmak üzre İfrat boyutundaki Hadis cimrilerinin Hakikat-ı Muhammed’iye yi anlamalarını beklememek lazım. Bunların hadislere ve Resulullahın ( asv ) manevi şahsiyetine doğruyu yansıtmayan bakış açılarını bilmeyen yoktur.

Bir sevgi ki Size Allahı daha çok sevdiriyor,
Bir sevgi ki Emirler’i imtisal, nehiler’den uzaklaştırıyor,
Bir sevgi ki tüm azalarınıza merhamet ve istikamet serpiyor,
Bir sevgi ki size mülk ve melekut alemlerinin sakinlerini okutuyor.
Bir sevgi ki Demet Demet sevgi yeşertiyor.
Bu sevgi sevilmez mi ,
Bu sevgiye sebep kişi ne kadar sevilse az gelmez mi kardeşim...

İşte biz bunlardan dolayı Hz. Muhammed’i çöm seviyoruz, Hakikat-ı Muhammed’i anca ona layık görüyoruz, hakkını teslim ediyoruz.

Hz Adem’den kıyamete kadar gelen ve gelecek insanların akılları toplanıp bir akıl olsa , yine de Efendimiz ( asv )ın Allah ( cc ) yanındaki kıymetini TAM anlamaz” diyoruz.

“ Lewlake lewlake, wema halektül Eflak “
( Ya Muhammed sen olmasaydın kainatı yaratmazdım ) hadisi kudsi’nin Zahir’i manasına
“ beli “ ( evet ) diyoruz.

Son mesajlar