Hayvanlarla Büyüyen Çocuklar

-Hira-

🌱🌱🌱
Sp Kullanıcı
14 May 2020
12,437
66,729
2B2600E7-5CCF-4A14-B497-FDB8F9378F0D.jpeg

Amerikan Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Kurulu’nda görevli Dr. Marshall Plaut, erken yaşlarda evcil hayvan teması ile büyümenin ileriki dönemlerdeki bağışıklık sistemini güçlendirdiğini ve sık görülen alerjileri ciddi oranda azalttığını ifade ediyor.
Queensland Üniversitesi'nin araştırmasına göre ise kedileri olan otistik çocuklar konuşmaya, gülmeye, suratları tanımaya çok daha yatkın.

Sizlerin tecrübeleri neler ? :)
Cocuk veya Yetiskin farketmeksizin Kedi negatif enerjiyi alıyor.. :sevgi:🐾

Tatlı Cadı

🌼🌼🌼
Editör
9 Nis 2020
8,600
42,881
Evde kediden tıksınıyorum ben ya su içerken bile miydem almıyo yoksa cokdan kedilemişlerdi evi :)
Yinede bi su kaplumbagsı 1 sultan papaganı 1 tanede muhabbet vardı evde muhabbet öldü kalanlarla devam :)
Ama papagan almayın kafa göz bırakmıyo insanda :)

• Beğen
  • Üzüldüm
Tepkiler: Sahra ve -Hira-

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,188
86,177
Evde hayvan beslemenin olumlu tarafları olduğu gibi olumsuz tarafları da var.
Mesela çocuklarınızın size gösterdiği ilgi azalıyor. Kapıdan girerken sizi kuru bir selam veya öpücükle geçiştirip ona en az on dakika sarılıyor.
Akşamları evde kedi kiminle yatacak tartışması başlamıştı. Allahtan ona çabuk çözüm buldular. Dönüşümlü olarak yatıyor şimdi.
Kendinizi pabucu dama atılmış gibi hissedersiniz. Ara ara bu duygu şiddetlenir ve çocuklarınıza küser hatta duygu sömürüsü bile yaparsınız.
Çocuklar durumu kurtarmak için yalana başvurmak zorunda kalır. "Anne seni daha çok seviyoruz inan." Tabii inanıp inanmamak tamamen sizin inisiyatifinize kalmış.
Derdim çoktur hangisine yanayım türküsü söyleyesim geldi 😭

Son mesajlar