Her düşünceye yada fikre saygı gösterilmeli midir?

Muallem.

Sp Kullanıcı
18 Ara 2020
1,427
5,275
Bazı düşünceler hatalı, saçma yada çevresindekilere zarar verecek cinste olabiliyor.
Bu tarz düşüncelere gerçekten saygı gösterilmeli midir?
Kutsalım’a kem etse, bir iki harf beklerim !
İpekten kaftan giyse, leşsin der tekmelerim.!
Şah-u geda bilmezem, hayvanlara eklerim...

• Beğen
Tepkiler: Ali

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,660
59,510
İslam'a hakaret vs.. Yapıyorsa asla saygı duymam,, başka din yaşıyorsa o kendi seçimidir der geçerim,,,

Kişiliğime hakaret varsa asla saygı duymam,,
Beni beğenmeye bilir eleştirebilir bunlar normal şeyler,,

Çevreye insanlara zarar veriyorsa saygı duymam,,,

Ama şu da var normal konularda bile olsa kimse kimsenin fikrine, düşüncesine pek saygı duymuyor,, sadece işleri güçleri ötekileştirmek, eleştirmek, hakaret etmek,,,

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,679
Sözüm ona bazi kisilerden duyar ve bilirsiniz islam dini hos görü dinidir der ve bundan sanki onun ona dair anlayis ve saygisi varmis gibi dem vurmadigi kaliyor.

Buna su acidan bakip degerlendirmek gerekir kisaca ve bir örnek olarakta Dünyalik veya mübah iste makul,makbulluk gibi bir sey olursa o zaman mesele baska olur.

Not olarak üsteki sözüme dair sunu diyeyim Dine hakaret veya baska söz ile islama ters bir sey yada onun nahos görüp kabul etmedigi seyde burda iste her düsünce ve fikre saygi ve o anlayista olmaz.

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,679
Her düşünceye yada fikre saygı gösterilmeli midir?

Bu acayib soru ve buna cevap vermekte sorun cünkü diger acidan bir kapiyi acmamak icinde buna dair makul,makbul,caiz,mubah acisindan diye o düsünce ve fikir telafuz bunlarin kapsaminda olursa bir sey demiyorum ve birde islam´a karsi veya din disi olup onun acisindan makul vede makbul olmayacak nahos ve agir sözler gibi bunu bir önrek olarak veriyorum bunlar gibi seylerin haric olmasi ile dünya ve onunla ilgili kelam olur.

• Beğen
Tepkiler: Muallem.

Son mesajlar