Her düşünceye yada fikre saygı gösterilmeli midir?

Alperen61

Alperen ve Ruveyda'nın babası.
Yönetici
Kurucu
30 Ocak 2017
4,990
31,637
44
BOLU
Saygı duymak değildir olması gereken.
Misal benim fikrime söven adamın fikrine nasıl saygı duyayım.
Sövmesini geçtim kabul etmiyor ise saygı duymam ama bu kişiyi yok saymamı gerektirmez fikrini yok sayarım.
Fikir düşünce özgürlüğü bir yalandır.
Fikir düşünce özgürlüğü adı altında en çok milli manevi değerlere saldırılır burada kişi ve fikri yok hükmündedir zira doğru tektir ve herkesin doğrusu kendince doğrudur.
Siyaset denilen kavram yüzünden yaşanan karmaşa ise saçmalıklar dizisidir sadece.

Sükût-u Hayâl

Yıldırım çarpmış
Sp Kullanıcı
8 Tem 2018
2,725
13,490
Bazı düşünceler hatalı, saçma yada çevresindekilere zarar verecek cinste olabiliyor.
Bu tarz düşüncelere gerçekten saygı gösterilmeli midir?
Düşünce sahibini sevmene, sevmemene, önemsemene, önemsememene, nefret etmene veya etmemene göre tavır takınırsın.

İşin bence kısmı şöyle;
İşime geleni sayarım, işime gelmeyeni saymam.
Zarar verecek bir düşünce/fikir ise saymamakla beraber aklıma geleni saydırırım.

Sükût-u Hayâl

Yıldırım çarpmış
Sp Kullanıcı
8 Tem 2018
2,725
13,490
Düşünce sahibini sevmene, sevmemene, önemsemene, önemsememene, nefret etmene veya etmemene göre tavır takınırsın.

İşin bence kısmı şöyle;
İşime geleni sayarım, işime gelmeyeni saymam.
Zarar verecek bir düşünce/fikir ise saymamakla beraber aklıma geleni saydırırım.
@-Hira- yine yazdım. Hadi oynat milleti 😄

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,679
Kimsede kimseye saygi duymuyor zaten.gerekte yok.olmasi gereken herkesin kendini ifade edebilmesi ve bu ifadelerini saygisizlik yapmadan dile getirmesi.
Eline saglik tesekkür ederim Karaton kardesim suanda bir seye deginmissin ve ona dair tek sunu diyeyim.

Eskiden ögrenmistim herkes birbirini sevmeye mecbur degil diye ve birde o kimse sunu demisti herkes birbirinden saygi bekler ve bizde buna ilave edelim saygi ve anlayis isteyip bekler ve bunu ya alir veyahut alamaz bir kimseden kisacasi bundan ibaret.

Evet tabi ki olmasi gereken de o herkes birbirine karsi saygili ve edeb dairesinde konusur ise ne ala ve ister kendimizi veya baskasinida ifade edecek olsak saygizlik yapmadan ve usulune uygun bir uslub ile olursa hos olur.

Son mesajlar