Analiz İnsanlar aptallaşırken robotlar zekileşiyor.

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,660
59,510
FB_IMG_1635167358436.jpg

İnsanlar aptallaşırken robotlar zekileşiyor.

Geçenlerde kediler ile ilgili birşeyleri araştırırken (malûm artık bizim de yaramaz bir kedimiz var)
İnternette kedi ve köpek şeklinde üretilmiş robotlar gördüm.

"Evinize pisleme derdi yok, mama derdi yok, tüy dökme derdi yok. Sizi sevecek ve sürekli sizinle oynayacak evcil hayvanınız olsun ister misiniz?" diyordu tanıtımında...

Bir bakıma sevgi ihtiyacını artık robotlar karşılayacak ve belki de sosyal hayattan kopmuş olan çocukların daha da içine kapanmasına sebep olacak yeni oyun arkadaşları robot evcil hayvanlar olacak 🙄

Yıllar öncesi Aytunç Altındal demişti;
"Gün gelecek insansı robotlar yapacaklar ve o zamanlarda insanlar evlenmek istemeyecek.
Çünkü aile birliğinde yaşayacağı mutluluğunun yerini robot kadınlar, robot çocuklar, robot hayvanlar alacak ve insanlar evlenip bir yuvanın sorumluluğunu almak istemeyecek. Sıkıldığında robot kadının düğmesine basacak, kapatacak ve belki de fabrikadan yenisi ile değiştirecek.
Böylelikle neslin devamı bitecek..." demişti.

Kendilerini tanrı zannedenler (haşa) bir insan yaratamayacaklarını anladılar.

Yaklaşık 40 yıldır erkek ve kadın kromozomları olmadan bir insan oluşturmaya çalışıyorlar. Olmuyor.
Klonluyorlar, olmuyor.
Hayvan genleri ile karıştırarak deniyorlar olmuyor.
Tam anlamıyla Allah'ın yarattığı gibi mükemmel bir canlı oluşturamadılar.

Artık robotlar ile insansı varlıklar yapmaya çalışıyorlar.
Robot kediler, köpekler, kadınlar, hizmetçiler, kuryeler, askerler, doktorlar vs vs.

Acaba her şeyin robotunu yapınca insana gerek kalacak mı?

Acaba bir avuç elit "Artık fabrikalarımızda herşeyi robotlar yapıyor. İnsan iş gücüne ihtiyacımız yok" diyecek mi?

Acaba "Madem herşeyi robotlar yapıyor, o zaman bu insan denen canlı neden dünya kaynaklarını tüketiyor ki? Biz zenginler bol oksijenli ortamda yaşayacağımız yerde, kaynaklarımızı neden bu fazlalık insanlar ile bölüşüyoruz ki?" derler mi🤔

Ben fikirler için kapıyı açıyorum.
Yorumlar sizin...
Safiye Çetinkaya

Son mesajlar