Güncel İstanbul’da Köprü Geçiş Ücretleri Belli Oldu

-Hira-

🌱🌱🌱
Sp Kullanıcı
14 May 2020
12,597
67,332
F7AA1F96-CBB9-494E-8A42-40AC5C93398E.jpeg

1 Ocak 2022 tarihinden itibaren köprü geçiş ücretleri iki eşit parçaya bölünerek iki yönlü olarak değiştirildi. Boğaz köprülerinde tek yön otomobil geçiş ücreti 8,25 lira olarak belirlendi.
Avrasya Tüneli'nde ise otomobil geçiş ücreti 05.00-00.00 arasında tek yönde 53 lira, 00.00-05.00 saatleri arasında yüzde 50 indirimli olarak 26,50 lira olarak belirlendi. Daha ekonomik, güvenli ve daha kısa sürede ulaşım imkanı sağlayan erişme kontrollü otoyolların, Boğaz köprülerinin ve Avrasya Tüneli'nin servis sürelerinin uzatılması ve vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunulması amacıyla yapılan düzenlemede bakım-işletme maliyetlerindeki artışlar ile işçilik ve malzeme fiyatlarındaki artışlar göz önüne alındı.

Tahsin EMİN

"Özlem" için "Ümit..."
Sp Kullanıcı
23 Ara 2020
2,783
8,467
Herhalde gidiş dönüş ücretli olacakmış... Bilmiyorum da... Ben kimseyi melek görmem ve kimseyi de masum kılmam ama falan falandan iyidir hükmümü de yaşayarak doğru vereceğimi düşünürüm... Son bir sene güzel bir çıkış yapılması gerekir... 18 sene iyi idi, son iki sene bayağı ortam sislendi. Son bir sene sis devam ederse biraz güzellik tamamen gidecek yerine tam kötüler gelecek.

Tahsin EMİN

"Özlem" için "Ümit..."
Sp Kullanıcı
23 Ara 2020
2,783
8,467
Muhalefetin bu isi ustlenecek adayi bulmasi gerek.
Bu kadar zamanda muhalefetin eline iktidari cevirmek icin firsat gecmemisti. Bakalim eline yuzune bulastirabilcekmi :)
İşte sen ben işin farkındayız. Ben muhalefetten yana olsaydım mesela tereddütsüz hükümet yanlılarına dönmüştüm. Çünkü kendime sorardım hemen. Ya bu adam 20 senedir iktidarda bunun perişan olması gerekir, benim muhalefet liderim çalışmadan elini kolunu sallaya sallaya seçimi kazanması gerekir ama halan korkuyor "adayım" bile diyemiyor derdim ve hemen soluğu ERDOĞAN'ın yanında alırdım.

Hani diyorlar ya, çarşaflı, sakalı, cübbeli, köylü insanlar - haşa - angut falan bir şeyden anlamazlar... Şöyle çevreye bir çıktım bir de muhalefetle iç içe olanların muhitine yerleştim 3 senedir, kokanaların, köpeklerin, modern kafalıların içerisindeyim anladım ki, angut ciddi ciddi kendileriymiş... Bunu da yaşattı ya Allah bana şükrediyorum...

• Beğen
Tepkiler: Eylül Başak

Tatlı Cadı

🌼🌼🌼
Editör
9 Nis 2020
8,613
42,958
Biz ayda bir iki anca kullanıyoruz köprüyü söyle düşünmek lazım evi avrupda işi karşıda olanlar var yada tam tersi hergün o köprüden arabasıyla geçmesi gerekiyor ee benzinden aldı basını gitti bide köprüye vericek 8,25 hay maşallah diyorum

Tahsin EMİN

"Özlem" için "Ümit..."
Sp Kullanıcı
23 Ara 2020
2,783
8,467
Bu kadar halka yüklenildiği bir zaman dilimi hatırlamıyorum
Ama teknoloji baya ileri boyutta onun için belki normaldir bilemedim
Allah yardımcımız olsun
Eee, geçmişi unutmak bu kadar kolay işte... Hayat pahalı gibi ama insanlar konforlarından daha ödün vermedi... Yani hayat da pahalı para da var insanlarda...

Bu hükümet döneminden evvel kaç banka batırıldı biliyor musun? 22 banka... Bunların zararlarını da bu hükümet ödedi... Ben hükümet edenlere melek demiyorum, hataları ve günahları vardır, lakin, konforda bir düşüş olmadı insanlarda... Ben öyle görüyorum, yanılabilirim de...

• Beğen
Tepkiler: Eylül Başak

Son mesajlar