Özgün Konu Kadına Şiddet Üzerine

DenizKızı

Beni Siz Delirttiniz
Sp Kullanıcı
11 Nis 2020
8,367
43,858
30
Kocaeli
Bireysel nedenler
Kadının davranışlarını korkutucu bir şekilde kontrol etme çabası,
üstünlük kurma isteği,
iç dünyasında kendisini yetersiz hissetme, çocukluğunda ailesinde şiddete bağlı davranışları öğrenmiş olma
kişinin iletişim kurmakta problem yaşaması, kontrolsüz alkol kullanımı
zararlı madde kullanımına bağlı kötü alışkanlıklar

DenizKızı

Beni Siz Delirttiniz
Sp Kullanıcı
11 Nis 2020
8,367
43,858
30
Kocaeli
Toplumsal nedenler
Hızlı sosyal değişimler
Ekonomik eşitsizlikler
Toplumsal cinsiyet eşitsizliği
Eşitsizlikleri körükleyen politikalar
Yoksulluk
Zayıf ekonomik güvence ağları
Yasaların uygulanmasındaki yetersizlikler
Şiddeti pekiştiren kültürel normlar
Ateşli silahlara erişimin kolay olması
Çatışma ortamı/ çatışma sonrası ortamı
Zayıf kurumsal politikalar
Mağdurlara yönelik hizmetlerin yetersizliği

İklil

"Hissedilen her şeye cümle kurulamıyor."
Sp Kullanıcı
20 Şub 2017
8,318
29,311
Kadına şiddet konusu çok geniş kapsamlı bir konu en başta ego tatmin etmekle alakalı sanırım ve ben eşine dayak atan insanların psikolojilerinde sorun olduğunada inanıyorum ..Dövmek istesin yeterki erkek gözünün üstınde kaşının var der yine döver..
İçki,kumar,kadın v.s tüm pisliklerin kendinde bulundugu halde dayağı yine kadın yer ..Kadın tabiki boşanmalı can acısını anlamayan bir insan başkasınin can acısını anlamazki..Kadın çalışmalı veya ayakta durabilecek pozisyonda olmalı çünkü ailesi bile yüz çevirebiliyor kızlarına sen gelinlikle çıktın kefenle girersin bu eve gibi ne yapsın kadın ne yapsın kadın para yok aile sırt çevirmiş dövülmüş eziyet görmüş kadınlara sistemde tam koruma destek yok ..Kadın olmak zor vessalam hele ömrünü verdigin ve darp edildigin biriyle hayat sürdürmek daha zordur ama üsteki sebeplerden kadınlar çekiyor..son birşeye daha değinmek istiyorum ..İşte bir çocugumuz daha olursa ailem kurtulur bu düşüncede yanlış kimse düzelmez .Allah herkesin içine Allah korkusu versin ve rabbimin emanetine sahip çıksın incitmesin ..

DenizKızı

Beni Siz Delirttiniz
Sp Kullanıcı
11 Nis 2020
8,367
43,858
30
Kocaeli
Kadına şiddet konusu çok geniş kapsamlı bir konu en başta ego tatmin etmekle alakalı sanırım ve ben eşine dayak atan insanların psikolojilerinde sorun olduğunada inanıyorum ..Dövmek istesin yeterki erkek gözünün üstınde kaşının var der yine döver..
İçki,kumar,kadın v.s tüm pisliklerin kendinde bulundugu halde dayağı yine kadın yer ..Kadın tabiki boşanmalı can acısını anlamayan bir insan başkasınin can acısını anlamazki..Kadın çalışmalı veya ayakta durabilecek pozisyonda olmalı çünkü ailesi bile yüz çevirebiliyor kızlarına sen gelinlikle çıktın kefenle girersin bu eve gibi ne yapsın kadın ne yapsın kadın para yok aile sırt çevirmiş dövülmüş eziyet görmüş kadınlara sistemde tam koruma destek yok ..Kadın olmak zor vessalam hele ömrünü verdigin ve darp edildigin biriyle hayat sürdürmek daha zordur ama üsteki sebeplerden kadınlar çekiyor..son birşeye daha değinmek istiyorum ..İşte bir çocugumuz daha olursa ailem kurtulur bu düşüncede yanlış kimse düzelmez .Allah herkesin içine Allah korkusu versin ve rabbimin emanetine sahip çıksın incitmesin ..
Amin canım

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
17 Eyl 2017
17,184
40,282
İstanbul..
Beni ekonomik veya diğer sebepler hic bağlamaz.
Kadına şiddet baş göstermeye başladı ise o kişinin içindeki insanlık bitmiştir sebepler bahane...
Rabbim için verilen bir kıymetli bir maden elmastır Hanımlar..
Kıymetini bilmek anlamak onunla huzurlu bir ömür sürmek var iken..
Herşeyi anlarım huzursuzluk olur kavga olur anlaşama her sebebi katın içine..
Lakin şiddet bunun izahı olamaz ..
Ne sebep olursa olsun...

DenizKızı

Beni Siz Delirttiniz
Sp Kullanıcı
11 Nis 2020
8,367
43,858
30
Kocaeli
Beni ekonomik veya diğer sebepler hic bağlamaz.
Kadına şiddet baş göstermeye başladı ise o kişinin içindeki insanlık bitmiştir sebepler bahane...
Rabbim için verilen bir kıymetli bir maden elmastır Hanımlar..
Kıymetini bilmek anlamak onunla huzurlu bir ömür sürmek var iken..
Herşeyi anlarım huzursuzluk olur kavga olur anlaşama her sebebi katın içine..
Lakin şiddet bunun izahı olamaz ..
Ne sebep olursa olsun...
Teşekkür ederim kıymetli yorumlarınız için :)

Son mesajlar