Kendi Kendine konuşmak

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,679
Yapi olarak nasil bir sahsiyetim bildigim her ne olursa olsun demek ve yapmaktan tarafim ve iste bizimde okuyup ögrenmis oldugumuz o bilgiyide vermek isteriz kisacasi.

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,679
Bak simdi tek bunu diyeyim her ne olursa olsun biz ona dair kisa konusuruz ve kisada konusmak isteriz ve bizim yazilarda böyle ister istemez cok kerede olabiliyor.

Cok konusan insanin hata yapacagi veya istemedende olsa dilinin sürcecegini biliriz ve bazen istemeden birde insanin agzindan bir sey cikabiliyor.

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,679
Sadik haber veya dogru haber bir meseleyi oldugu gibi demek ve ben söyle diyeyim veya böyle anlatayim da degildir.

iste sahih haber de olsa ona makul düsende meseleyi oldugu gibi vermek ve kendinden bir sey koymamak veya kendine görede meseleyi anlatmakta degildir.

Böyle bir hal ve o tutum daki sözün hepsi o kisiye veya verilmesi gereken o hadiseye makul söz olarakta düsmüyor.

• Beğen
Tepkiler: SiyahSancaktaR

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,679
insanlari malesef bazan anlamiyorum ve hakikat dururken gidip mecaz ´a yapisiyor ve bende sorayim buna dair asil olan mecaz mi ve yoksa o hakikat mi.

Bizim konusmalarimizda pek mecaz olmaz ve sözümüzü acik ve kesin söylemek isteriz biiznillah böyle olmayada calisiriz.

Son mesajlar