Mizah Kocamla kavga ettim anne:)

Tahsin EMİN

"Özlem" için "Ümit..."
Sp Kullanıcı
23 Ara 2020
2,783
8,465
Ev hali... Sıkıntılar, sesler, gürültüler olur da... Vurmak... Dövmek... Yani bunları anlamıyorum... Yüzüne şamar atılan, yumruk atılan dahası kendisine tekmeler savrulan bir kadın halan o evde nasıl durur anlayamıyorum. Büyük bir başarı. Ben küçüklüğümü biliyorum eyrafımı tanıyorum, o dönemde kadınlar ailelerine bağlıymış da gitmiyorlarmış. ----)))) Tabiki koskaca bir yalan... Gidecek yeri yoktu ki... Sefil, çaresiz, garip, fakir... Nereye gitsin... Şimdi hemen gidiyorlarmış... Ben enayi miyim??? Dakka kalmam... ---)))

Tatlı Cadı

🌼🌼🌼
Editör
9 Nis 2020
8,597
42,871
Ev hali... Sıkıntılar, sesler, gürültüler olur da... Vurmak... Dövmek... Yani bunları anlamıyorum... Yüzüne şamar atılan, yumruk atılan dahası kendisine tekmeler savrulan bir kadın halan o evde nasıl durur anlayamıyorum. Büyük bir başarı. Ben küçüklüğümü biliyorum eyrafımı tanıyorum, o dönemde kadınlar ailelerine bağlıymış da gitmiyorlarmış. ----)))) Tabiki koskaca bir yalan... Gidecek yeri yoktu ki... Sefil, çaresiz, garip, fakir... Nereye gitsin... Şimdi hemen gidiyorlarmış... Ben enayi miyim??? Dakka kalmam... ---)))
Arkan sağlamsa abi ben bunların olcagına inanamıyorum çünkü gidicegini biliyolar gibime geliyo ve aile faktörü acayip önemli :)
Eskiden gelinliginle gittin kefeninle cık gibi bi algı vardı bence adamların eziyeti hep bundan kaynaklanıyodu :)
Ev hali sıkıntısız tartışmasız var diyen yalan söyler ztn olmaması imkansız iki farklı ailede yetişip evlenmissin çatışma illaki oluyo ama benim sebeb cok komikti ondan böle yazdım ztnn küsme sebebim :)
Neyse cicek sepetinden güller gelince yelkenleri indirdim hemen😂

Tahsin EMİN

"Özlem" için "Ümit..."
Sp Kullanıcı
23 Ara 2020
2,783
8,465
Yani az çok bugünkü şartlarda kadınlar ayaklarının üzerinde durabiliyorlar... Geçimlilikleri, maaşları vs var... Allah huzurumuzu bozmasın... Ama bu da önemli... İslam Dini kadar ekonomik özgürlüğü gündeme getiren bir yapı bilmiyorum ben...

Tahsin EMİN

"Özlem" için "Ümit..."
Sp Kullanıcı
23 Ara 2020
2,783
8,465
Düşünün kendine ait bir malın var, sana her türlü mahremiyeti "helal olan biri" dahi o malına karışamıyor... Helal anlamda istediğin gibi tasarruf etme yetkisine sahipsiniz...

Bunu bile kaldıramıyoruz ama Müslümanlığı da hiç kimseye bırakmıyoruz...

Ne kadar güzeliz di mi..? Ben dobra dobra konuşmayı seven birisiyim... Konuşuyorum da...

• Beğen
Tepkiler: Tatlı Cadı

Tahsin EMİN

"Özlem" için "Ümit..."
Sp Kullanıcı
23 Ara 2020
2,783
8,465
"Ailenin Önemi" hakkında bir konferans vardı. Gittik konferansa. Yani, iyi kötü mürekkep yalamış, belli bir dini eğitimden geçmiş bir ilçede ya da müftülük yapabilecek konuma gelmiş ya da ilmen belli bir seviyeye gelmiş bizim mahallenin "ehl-i ilmi" de "adet"i öyle ya da böyle atamayan, ataları gibi kelam eden bir yapıya haiz.

O konferansta konuşulanları "dinen" beğenmedim ama hele biri vardı ki... O konuşmasının ilk cümlesini şöyle kurdu:

"Hanımlar ne zamanki maaş almaya, çalışmaya ve ekonomilerini elde etmeye başladı bizim pilimiz bitiverdi" gibi bir cümle kurdu ve sohbetinin de ilk cümlesiydi...

Ben de dayanamadım: "Hanım bana ekonomik özgürlüğünü sağlayamadığı için itaat ediyorsa... Bunun için beni seviyorsa ve bunun için bana katlanıyorsa... Hiç durmasın şimdi hemen çekip gitsin" dedim... Daha iyi ya dedim... Kalbine yazık beynine yazık bedenine ve ruhuna yazık...

Yani... İlim sahibi insanlar bunları aşamazsa... Kıyamet zaten kopmuştur derim...

• Beğen
Tepkiler: Tatlı Cadı

Son mesajlar