Mayıs Ayı Gündemi: Siyasal ve Sosyal Gerilme...

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Bildiğiniz üzere seçim arefesi...
İstesekte istemesekte, katılsakta katılmasakta, Sandığa gitsekte gitmesekte bir şekilde bu ortam hem bizi, hem işlerimizi hemde günlük yaşamımızı etkiliyor...

Maalesef insanlar bu süreçte geriliyor, at gözlüğü takarak karşısındakinin görüş ve yaşayış biçimine saygı duymadan yaftalama, karalama yapabiliyor...
Yani aslında her açıdan ortam oldukça gergin..

Bu süreçle alakalı 1 ay boyunca düşüncelerinizi almak istiyorum...

Günlük olarak görüşlerinizi, gözlemlerinizi, deneyimlerinizide bu bağlık altında paylaşabilirsiniz...

Buyrunuz Sayın Platform katılımcıları

Sevgi Platformu

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Yapmacıklık siyaseti başlamış bulunuyor...
Gerilimler zıtlaşmalar...
Yalanlarun biri bin para...

Sevgi Platformu

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Anadolu'nun çilekeş insanının duasıyla zalimleri deviren bir hareketi, şüheda emanetinin gözyaşlarına, Rahman'a açılan öfke dolu niyazlarla muhattap kılacak noktaya nasıl getirdiniz?

İşte Bunun adı siyaset

Sevgi Platformu

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Bir gerilimin bir çok kaynağı vardır.. Mevcutta bir çok değişkenden biri ise ; İktidarın en önemli argümanı Halkın kendisini seçtiği idi. Bu haklı ve güçlü meşruiyet argümanını zayıflatan şey ise seçilmemiş bir "Cemaat"in paralel iktidar kurmasıydı. Bugün de halkın iktidara seçmediği bir muhalefet partisi genel başkanı emri vaki açıklamalarla iktidara ortak

Sevgi Platformu

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
17 Eyl 2017
17,184
40,284
İstanbul..
Bundan siyasetin islamla bağdaştırılamayacağına islamda yalana yer olmadığından hiç bir partinin adı farketmez islamı temsil edemeyeceğini çıkarabliriz değil mi üstad ?.

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Bundan siyasetin islamla bağdaştırılamayacağına islamda yalana yer olmadığından hiç bir partinin adı farketmez islamı temsil edemeyeceğini çıkarabliriz değil mi üstad ?.
Siyaset ile islam bağdaştırılmaz diye bişey yok.
Siyaseti ne olarak götdüğümüz ve ne olarak yaptığımızla alakalıdır...

Mesela Peygamberin a.s ölümünden sonra Hz Ebabekrin acilen ve cebren halife ilan edilmesi, yerinde bir siyasi manevradır...

Biz müslümanların hayatın her alanında duruşu önemli, ne yaptığımızın neye hizmet ettiğimizin önemli olduğunu düşünüyorum.

Müslüman siyasi erke eklemlenmez, ama o yokmuş gibide davranamaz. Çünkü biz istesekte istemesekte o sistem tarafından yönetiliyoruz. Bu yüzden sistem içerisinde Sosyal adalet, halkın refahı, yaşam ve hukuki hakların korunmasını önceleyen kim olursa olsun onların yönetmesi bizi mutlu eder. Ama biz onlara bağımlı ve ipletin onların elinde olduğu bir ilişki yaşamayız.

Hakkı söyleyen kim olursa olsun yanında durur destekleriz, lakin hakkı yeren kim olursa olsyn onunda karşısında durmaktan imtina etmeyiz...

Siyaset yapmayız, ama bu onu bir kenera attığımız ve sırtını döndüğümüz anlamına gelmez.

Dip Not: Hiç bir Siyasi oluşum islamı temsil edemez... Temsiliyet ilkeseldir, siyasi oluşumlarda ilke aramak saflıktır

Sevgi Platformu

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
17 Eyl 2017
17,184
40,284
İstanbul..
Ben zaten sırtımızı dönelim her şeye kayıtsız kalalım demedim Üstadım sadece ana temanın altını çizmek istemiştim..

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Mhp liderinin kullandığı dil ; ‘Cumhur ittifakını’ milletin ta kendisi olarak tanımlarken, muhalefet ittifakını da ‘sahte ve sanal’ ilan etti. İktidar koalisyonuna karşı konumlanan her türlü insan, grup ve kurum da bu arada şu ibarelerle yaftalandı: “Hain, tabansız, temelsiz, meymenetsiz ve edepsiz… Kavli yalana bulanmış, karakteri yozlaşmanın çukuruna batmış… Vefasız ve vicdansızlar… Fesat ve fitneye mihmandarlıktan geçinen sefalet yuvaları…”

Bu tutum maalesef hükümetin tamamına sirayet etmiş ve seçim kaybettirecek bir dil...

Sevgi Platformu

Son mesajlar