Melekler uyandırıyor

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,660
59,507
Nenem (biz de ananeye hep nene derler) vardı Allah rahmet eylesin 3 sene oldu vefat edeli,,,

Maşallah ibadetine çok sadık birisiydi...
Arada gelir biz de kalırdı, sabah namazına hemen uyanırdı hiç es geçmezdi, ne bizler gibi telefonu, ne de saati vardı
Sadece sağlam bir itikadı vardı,,,

Gerçi eskiden köyde iken 2 tane saati vardı biri şimdiki zamana ayarlı biride onların zamanına göre ayarlıydı,,

Bir gün annem ona nene sabah namazı nasıl uyanıyorsun diye sordu
O da beni melekler uyandırıyor dediydi ne kadar muhteşem bir şeydi bu, öyle sağlam bir imana melekler uyandırıyor
Arada o sözü gelir aklıma
Rabbimiz bizlere öyle sadakat nasip etsin inşallah ve meleklerin uyandırmasına nasip olma dileğiyle,,,, :)

papatya1 papatya1 papatya1 papatya1 papatya1

İ

İsrâ

Onların zamanı neymiş merak ettim.

Yaşlılarda bu genellikle olur.
Tabii iman sahiplerinde.
Rabbim imani kuvvetli olanlardan eylesin

İklil

"Hissedilen her şeye cümle kurulamıyor."
Sp Kullanıcı
20 Şub 2017
8,320
29,328
Yürekten dileyince olur bazı şeyler ama dillendirilsen giderler ..En güzeli söylememek belkide güzellik sp3

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,660
59,507
Onların zamanı neymiş merak ettim.

Yaşlılarda bu genellikle olur.
Tabii iman sahiplerinde.
Rabbim imani kuvvetli olanlardan eylesin
Evet sanırım öğlen 3 ya da 4 de mi oluyordu ya da 10 da mı unuttum bayağı geçmiş zaman kardeşim,,,

Bir de bilir misin kocakarı ayları var 15 geriden gelir ama doğru gerçekten onlar deneyerek o zamanları elde etmişler
Şu anda mesela henüz nisan 27 o eski aylara göre,,,

Yürekten dileyince olur bazı şeyler ama dillendirilsen giderler ..En güzeli söylememek belkide güzellik sp3
Zaten rahmetli oldu mübarek Rabbimiz mekanını cennet etsin inşallah,,, papatya1 papatya1

İ

İsrâ

Evet sanırım öğlen 3 ya da 4 de mi oluyordu ya da 10 da mı unuttum bayağı geçmiş zaman kardeşim,,,

Bir de bilir misin kocakarı ayları var 15 geriden gelir ama doğru gerçekten onlar deneyerek o zamanları elde etmişler
Saati bilemiyorum. Araştırmak lazım.
Kocakarı takvimi telefonumda kayıtlı.
14 gün geriden sanırım.
Nisan yağmurları 14 nisan 14 mayıs arası yazıyor.

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,660
59,507
Saati bilemiyorum. Araştırmak lazım.
Kocakarı takvimi telefonumda kayıtlı.
14 gün geriden sanırım.
Nisan yağmurları 14 nisan 14 mayıs arası yazıyor.
Evet bakmak lazım köyde iken hep o saatlere bakardım çocukken neden 2 tane saat diye merak ederdim,, bir de tabi biz de öyle saat felan yoktu,,,,

İklil

"Hissedilen her şeye cümle kurulamıyor."
Sp Kullanıcı
20 Şub 2017
8,320
29,328

Zaten rahmetli oldu mübarek Rabbimiz mekanını cennet etsin inşallah,,, papatya1 papatya1
Mekanı cenent olsun inşallah papatya1

• Beğen
Tepkiler: sükutu-ezber

mümine

Sp Kullanıcı
3 Şub 2017
286
307
Allah Rahmet eylesin mekânı cennet olsun
Rahmetli anacığım da tam sabah namazında uyanırdı kulağı duymazdı ne ezan sesi ne zil sesi imanının yüreğinin vicdanının sesi ile uyanırdı neneyin dediği gibi melekler uyandırıyor du Allahu âlem

Son mesajlar