Mezhebler konusunu anlamak istiyorum diyenler baksın.

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,679
Afiyet şifa olsun Ali abim.Videolar tamamen ilim işlemeli hakikatlar.Allah cc bizleri sıratı müstakim olan Ehli Sünnet welcemaat ‘tan ayırmasın.☕☕
Eline saglik kahve vede bu hos söz icinde tesekkür ettim Muallem abim. Etmis oldugun o duaya da Amin ecmain insallah diyorum.

insan bu Video daki gibi konussa veya baska ifade ile söyle diyeyim karsisindaki kisi böyle konusurken oda sakin ve sesiz bir sekilde onu dinlese ne hos olurdu usul ve uslub iste o makulluk bilmekte gerekiyor iki de bir söze girmeme veya birisinin konusurken sözünü kesmeme gibi bizde sözümü kisa keseyim.

Öyle bir zamanda yasiyoruz ki malesef bilende ve bilmeyende konusuyor ve iste o bildigini tek deyip bununlada yetinse ve bilmedigi mesele her ne olursa olsun sukut etse ne ala ve insan nefs tasiyor ister istemezde kelamda edebiliyor ve o düsüncesini iste aklinda ne var ise onuda diyebiliyor.

ilmi bir meselede kelam icin ilim gerekir ilim yok ise kelam da olmaz ve ona dair söz söylemek veya bir seyler demek icinde bilgi olmadan bu kisi yüzmesini bilmeden deniz´e dalmis o kimse olur ve demek ki deniz´e dalmasi icinde bilmek gerekiyor yüzmeyide.

Son düzenleme:

Muallem.

Sp Kullanıcı
18 Ara 2020
1,427
5,274
İhtiyaca binaen İsabetli olmuş
Mezhep konumuz. Üçüncü şahısların istifade etme duası ile.

Harika bir ilmi çalışma.
Çalışmanın amacı ( Allah rızası ) çok daha Harika.

Videoda en dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de
Mezheplerin gerekliliği icma ile sabitliğidir.

O halde
Mezheplerin gereksizliğini ortaya koymak için iki yol vardır.

1- Mezheplerein gerekliliğini savunan icma’nın olmadığını ıspatlama,
2- mezheplerin gereksizliğini savunan bir icma oluşturma.

Başka yol yok.
İki yolun da kapalı olup gidilmez yol olduğu aşikar.
O halde çar naçar “ beli “ demek lazım.

Tabi akil isen..

• Beğen
Tepkiler: Emir Şahin ve Ali

Muallem.

Sp Kullanıcı
18 Ara 2020
1,427
5,274
Eline saglik kahve vede bu hos söz icinde tesekkür ettim Muallem abim. Etmis oldugun o duaya da Amin ecmain insallah diyorum.

insan bu Video daki gibi konussa veya baska ifade ile söyle diyeyim karsisindaki kisi böyle konusurken oda sakin ve sesiz bir sekilde onu dinlese ne hos olurdu usul ve uslub iste o makulluk bilmekte gerekiyor iki de bir söze girmeme veya birisinin konusurken sözünü kesmeme gibi bizde sözümü kisa keseyim.

Öyle bir zamanda yasiyoruz ki malesef bilende ve bilmeyende konusuyor ve iste o bildigini tek deyip bununlada yetinse ve bilmedigi mesele her ne olursa olsun sukut etse ne ala ve insan nefs tasiyor ister istemezde kelamda edebiliyor ve o düsüncesini iste aklinda ne var ise onuda diyebiliyor.
Tamamen size katılıyorum Ali abim.
Beraber istifade edicez İnşaallah .
☕

• Beğen
Tepkiler: Emir Şahin ve Ali

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
60K