Üye Sözlük Muallem...

mûstahsen

Sp Kullanıcı
25 Mar 2018
448
2,323
Foruma ilk geldigim de onyargilarimin hedefi olan muazzez bir sahsiyet..Pismanlik duydugum tek hatam..Şimdi herkes gözlerime baksin; sevgili muallemden tüm kalbimle tekrar tekrar özür diliyorum..

Hakkaniyetten zerre ödün vermiyor..Bildigi dogrudan milim sapmıyor..Kırmıyor, üzmüyor, dökmüyor..(en azindan ben şahit olmadım)acaba diyorum sinirleri mi alınmış..:) Övgüyle yergi arasindaki farki mümeyyiz bir akil ile degerlendiriyor..

Lakayıt degil..layus'el hic degil..yine de bi kac eleştirim olacak..:) ben istiyorum ki yazdiklarını herkes anlasın..Turkce kelimeler kullanarak anlatsin..farkindayim turkce dili gercekten cok zayıf..Rahmet okuyalim mi harf devri mi yapan tatli cadinin liderine..:)..Daha cok forumda gormek ve daha cok gulümsemesini istiyorum..bir de onerim olacak; modluk payesini hakeden naif biri muallem..uyuma yönetim!..:)

Sozun ozu; bir gün gelecek benim sevdiğim hasen muallem'i, hepiniz seveceksiniz..Beni takip etmeye devam edin efem..:)

Ve bu siiri dua niyetine muallime hediye ediyorum..

Son düzenleme:

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
17 Eyl 2017
17,184
40,284
İstanbul..
Değerli @Muallem Üstad..

Şahsına münhasır ilmî ve kültürü ve feraseti ile örnek alınacak Hocamız...

Geldiğin den itiberen bunu kendisi zaten belli etti..

Ilmi konulara kapsamlı derinden girip analiz eden ve yararlandığım bir şahsiyet...

Ağır oturaklı ciddi ve asıl duruşu ile takdire şayan..

Ve kırmak konusuna itina gösteren,

Ayrıca hakikatten ve hakikat-i her ne olursa olsun anlatmaktan asla geri duymayan..

@mûstahsen değerli muhtereme kelime konusunda katılıyorum biraz daha sadestirmis bir dil olsa izahat ve anlatımda daha hoş olacak..

Şahsım adına aciz cahil günahkar halimle bazı yorumlarında zorlanıyorum..

Iyiki ve tanımaktan çok memnun olduğum çok değerli ve kıymetli Üstadım benim...

Rabbim iki cihanda razı olsun İnşallah...:)

Son düzenleme:

Muallem.

Sp Kullanıcı
18 Ara 2020
1,427
5,275
Foruma ilk geldigim de onyargilarimin hedefi olan muazzez bir sahsiyet..Pismanlik duydugum tek hatam..Şimdi herkes gözlerime baksin; sevgili muallemden tüm kalbimle tekrar tekrar özür diliyorum..

Hakkaniyetten zerre ödün vermiyor..Bildigi dogrudan milim sapmıyor..Kırmıyor, üzmüyor, dökmüyor..(en azindan ben şahit olmadım)acaba diyorum sinirleri mi alınmış..:) Övgüyle yergi arasindaki farki mümeyyiz bir akil ile degerlendiriyor..

Lakayıt degil..layus'el hic degil..yine de bi kac eleştirim olacak..:) ben istiyorum ki yazdiklarını herkes anlasın..Turkce kelimeler kullanarak anlatsin..farkindayim turkce dili gercekten cok zayıf..Rahmet okuyalim mi harf devri mi yapan tatli cadinin liderine..:)..Daha cok forumda gormek ve daha cok gulümsemesini istiyorum..bir de onerim olacak; modluk payesini hakeden naif biri muallem..uyuma yönetim!..:)

Sozun ozu; bir gün gelecek benim sevdiğim hasen muallem'i, hepiniz seveceksiniz..Beni takip etmeye devam edin efem..:)

Ve bu siiri dua niyetine muallime hediye ediyorum..

Hasen kardeşim mahcup ettiniz.
Gönül aleminde gördüğünüz ve şahsıma atf ettiğiniz güzel hasletlerin bitemamihası kendi güzelliğiniz olmalı. Çünkü nakıslıklarla dolu olduğum yeri çok iyi biliyorum.

Düşüncelerinizi dua kabilinde kabul eder,
Uyarı ve tavsiyelerinizi dikkate değer ,
MuhabbetuAllahı netice veren sevgi ve saygılarımı bildiririm.
☕

Muallem.

Sp Kullanıcı
18 Ara 2020
1,427
5,275
Yaw muallem beni banlar o zamanda😃

Muallem hocamizla dini algilayis bicimi olarak cok zıt noktalardayiz burasi net..

Ve fakat iyi niyetinden karakterinden durstlugunden zerre şüphe duymadigim bir kişiliktir...
Üç değişik İletişim dilimiz var.
  • Kitabet dili ( yazı dili )
  • Kıraat dili ( Konuşma dili )
  • Hal dili. ( yaşam )

İlk iki dilin azizlikleri çoktur.
Aynı maksada yürüyen,
Aynı gaye için çalışan kişilerin yazı dilinin azizliklerinden dolayı anlaşmazlıklarını ve kavgalarını görmek mümkün. Bu durumun örneklerini net aleminde bol miktarda görmek mümkün. Bu platform da bu dura bir örnek sayılabilir.

Sizin ile yazı dilinde ihtilaflı olduğumuz konuların
Hal dili potasında yok olacağını düşüyorum.
Sizin ile bir iki hafta Aynı ortamda kalıp hal dilimiz ile konuşsak iftilaflarımızın olmadığı görülecektir.

Çünkü ; Allahımız bir, Perşemberimiz bir, Kitabımız bir, Kıblemiz bir, Memleketimiz bir.
Bir bir bir. Yüze kadar bir bir.
Bu kadar bir birliklerimiz bir olmamıza kafi bilir, ona göre yol almak icab eder.

Muallem.

Sp Kullanıcı
18 Ara 2020
1,427
5,275
Değerli @Muallem Üstad..

Şahsına münhasır ilmî ve kültürü ve feraseti ile örnek alınacak Hocamız...

Geldiğin den itiberen bunu kendisi zaten belli etti..

Ilmi konulara kapsamlı derinden girip analiz eden ve yararlandığım bir şahsiyet...

Ağır oturaklı ciddi ve asıl duruşu ile takdire şayan..

Ve kırmak konusuna itina gösteren,

Ayrıca hakikatten ve hakikat-i her ne olursa olsun anlatmaktan asla geri duymayan..

@mûstahsen değerli muhtereme kelime konusunda katılıyorum biraz daha sadestirmis bir dil olsa izahat ve anlatımda daha hoş olacak..

Şahsım adına aciz cahil günahkar halimle bazı yorumlarında zorlanıyorum..

Iyiki ve tanımaktan çok memnun olduğum çok değerli ve kıymetli Üstadım benim...

Rabbim iki cihanda razı olsun İnşallah...:)
Ordu Sancaksız,
Sancak Sancaktarsız olmaz.

Olmadığım yerde beni görmeniz kalbinizin zerefetinden olmalı.
Hasen kardeşimizin
Karaton, ve
Hafızımızın düşüncelerinde yaptığım gibi
Sizinde güzel düşüncelerinizi dua kabilinde amin diyor,
Tavsiyelerinizi dikkate alacağımı bildiriyorum.

mûstahsen

Sp Kullanıcı
25 Mar 2018
448
2,323
Az bile yazdım muallem...pohpohlamayi sevmem, bilirsin..:)
Rabbim icimizdeki kin ve hasedden arindirsin biz inananları...

Onlarca uye forumdan gitmiş, bu insanlar da birbirlerini cok seviyor ve ayrilamayız modundaydu mutlaka.. gorunurde yazarken her sey toz pempeydi..peki ya sonra..? Herkes kendisi bu sorunun cevabini illaki veriyordur..ben sorgu melegi degilim..neden mi bunlari yazdim.(muallem dillerden bahsedince,farkli bir bakıs acisiyla bakayım dedim ) burada yazdiklarimizin her kelimesinden mes'uluz. icimizden gecirdiklerimizden de..

...İçinizdekini açığa vursanız da, gizleseniz de Allah sizi, onunla sorguya çeker de dilediğini bağışlar... (bakara 284)

Son tahlil de; birbirimizi farkliliklarimizla sevmedikce, anlama ve anlayış göstermedikce, kotu hasletlerimizi minimize etmedikce, yazarken başka, perde arkasında başka düşünmedikce..kızgınlıklarımızi ve dargınliklarımızı torpulemedikce..cikarlarımız catısmadıkca..niyetlerimiz halis olmadıkca..

iste boyleyiz biz sözde muslumanlar..! Öz de muslumanlara selam olsun efem..

Ah keşkem keşkem..:)

Sadaka niyetine gülümseyin..

Muallem.

Sp Kullanıcı
18 Ara 2020
1,427
5,275
Az bile yazdım muallem...pohpohlamayi sevmem, bilirsin..:)
Rabbim icimizdeki kin ve hasedden arindirsin biz inananları...

Onlarca uye forumdan gitmiş, bu insanlar da birbirlerini cok seviyor ve ayrilamayız modundaydu mutlaka.. gorunurde yazarken her sey toz pempeydi..peki ya sonra..? Herkes kendisi bu sorunun cevabini illaki veriyordur..ben sorgu melegi degilim..neden mi bunlari yazdim.(muallem dillerden bahsedince,farkli bir bakıs acisiyla bakayım dedim ) burada yazdiklarimizin her kelimesinden mes'uluz. icimizden gecirdiklerimizden de..

...İçinizdekini açığa vursanız da, gizleseniz de Allah sizi, onunla sorguya çeker de dilediğini bağışlar... (bakara 284)

Son tahlil de; birbirimizi farkliliklarimizla sevmedikce, anlama ve anlayış göstermedikce, kotu hasletlerimizi minimize etmedikce, yazarken başka, perde arkasında başka düşünmedikce..kızgınlıklarımızi ve dargınliklarımızı torpulemedikce..cikarlarımız catısmadıkca..niyetlerimiz halis olmadıkca..

iste boyleyiz biz sözde muslumanlar..! Öz de muslumanlara selam olsun efem..

Ah keşkem keşkem..:)

Sadaka niyetine gülümseyin..
Hakkımdaki düşüncelerinizi bir ders olarak aldım.
Hasen düşüncelerinizden fersah fersah uzak olsam da , kimseye ama kimseye kem söylememem gerektiğini vesileniz ile pekiştirdim. İtiraf ederim ki böyle bir derse ihtiyacım vardı.

Muallem. Hasen kardeşi’nin bildiği gibi olma gayretinde olduğunu maaliftihar bildirir.

Son mesajlar