M├╝nazara ­čśŐ

^^Pelpelik^^

Keep Smile ;)
Sp Kullan─▒c─▒
13 Haz 2023
802
4,060
Muvaffakiyyetin s─▒rr─▒ ├žal─▒┼čmak m─▒d─▒r yoksa Muvaffakiyyetin s─▒rr─▒ zeka m─▒d─▒r?
1958'li y─▒llarda lise ├Â─črencilerin tart─▒┼čt─▒klari konu ­čśŐ
Birinciyi 3A, ikinciyi 3B savunuyor , sizce hangisi?

Eyl├╝l Ba┼čak

Administrator
Y├Ânetici
Admini├že
31 Mar 2020
17,177
82,208
Muvaffakiyyetin s─▒rr─▒ ├žal─▒┼čmak m─▒d─▒r yoksa Muvaffakiyyetin s─▒rr─▒ zeka m─▒d─▒r?
1958'li y─▒llarda lise ├Â─črencilerin tart─▒┼čt─▒klari konu ­čśŐ
Birinciyi 3A, ikinciyi 3B savunuyor , sizce hangisi?
Benim okudu─čum y─▒llarda okullarda s─▒k s─▒k yap─▒l─▒rd─▒ ve ben ├žok severdim.

Bende birbiriyle orant─▒l─▒ oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum. Ba┼čar─▒ i├žin ne sadece zeka ne de ├žal─▒┼čmak yeterli de─čil.

Eyl├╝l Ba┼čak

Administrator
Y├Ânetici
Admini├že
31 Mar 2020
17,177
82,208
Sanirim, ├ľnceki y─▒llarda daha bir ├Ânem veriliyordu bu konuya.
G├Ârd├╝─č├╝m kadar─▒yla pek ├Ânem verilmiyor g├╝n├╝m├╝z okullarda
G├╝n├╝m├╝z okullar─▒ndaki e─čitimi kendi d├Ânemimle k─▒yaslay─▒nca ┼čimdiki e─čitimin i├žinin ne kadar bo┼č oldu─čunu g├Âr├╝yorum. Gen├žler ger├žekten ├žok zeki oldu─ču i├žin mi ├žifter ├žifter ├╝niversite bitiyor sizce?

^^Pelpelik^^

Keep Smile ;)
Sp Kullan─▒c─▒
13 Haz 2023
802
4,060
G├╝n├╝m├╝z okullar─▒ndaki e─čitimi kendi d├Ânemimle k─▒yaslay─▒nca ┼čimdiki e─čitimin i├žinin ne kadar bo┼č oldu─čunu g├Âr├╝yorum. Gen├žler ger├žekten ├žok zeki oldu─ču i├žin mi ├žifter ├žifter ├╝niversite bitiyor sizce?
Bunu tart─▒┼čmas─▒n─▒ ya┼čad─▒m, olanaklar fazla fakat e─čitim ve ├Â─čretimin i├žini bosalttilar, eski egitim yap─▒s─▒na bak─▒yorum olanaklar k─▒s─▒tl─▒ fakat egitim ve ├Â─čretimin i├ži g├╝n├╝m├╝zden dolu. Ders kitaplar─▒ uygulamalardan ge├žilmiyor ne kadar─▒ uygulan─▒yor muamma.
Belki sizlerde yadirgarsiniz koy enstit├╝leri en g├╝zel uygulama ├Ârne─či. Kom├╝nist yetistiriliyor nas─▒l savunuyorsun diyorlar, ara┼čt─▒rmak bize zor geliyor.
Medrese k├╝lt├╝r├╝ ve disiplini alm─▒┼č ki┼čilere bak─▒yorum ┼čimdiki hocalara ve ├Â─črencilere bak─▒yorum ( medreselerin bozulmadigi d├Ânemden bahsediyorum)
En az─▒ndan ara┼čt─▒rdigim kadariyla bunlar─▒ s├Âyleyebiliyorum

Sükût-u Hayâl

Y─▒ld─▒r─▒m ├žarpm─▒┼č
Sp Kullan─▒c─▒
8 Tem 2018
2,584
12,975
Sanirim, ├ľnceki y─▒llarda daha bir ├Ânem veriliyordu bu konuya.
G├Ârd├╝─č├╝m kadar─▒yla pek ├Ânem verilmiyor g├╝n├╝m├╝z okullarda
(Okullara ne gerek var. Sosyal medya var olal─▒ her konuda herkes yap─▒yor zaten bunu.)

├çal─▒┼čmak muvaffakiyyetin kap─▒s─▒n─▒ aralar. Zeka ile birle┼čirse sonuna kadar a├žar. Ancak ikisinden ├Ânemli olan Allah'─▒n nasib etmesi.

Son mesajlar

Cevaplar
1K
G├Âr├╝nt├╝leme
52K