Makale Nasihatname / Ey Oğul

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,400
87,071
Efkarıma yer yer mücazefe, ekseriyetle arzuyu hilaf ile baktığınız için mantıcımı anlamamanız normal.
Oysa ki bu fakir her dem de okur ve okutur.
Her zaman okuyun der.
Ama her önünüze geleni okumayın der.
Mesela ;
Kuran okuyun,
Kuran mealini de okuyun,
hadis kitaplarını,
Siyeri nebeviyi okuyun,
kuran ve hadis tefsirlerini,
Fenni tüm ilimleri okuyun,
Hasseten kendinizi okuyun ,
Kainat kitabını okuyun , okuyun, okuyun der.

Ammaa !!
Haddini aşanları,
Derya’dan taşanları,
Makam ve mevkisini aşanları,
Nefse ve lehviyatlar için çalışanları
Okumayın . Der-iz...
Bunları okuyoruz elbette...
Ama benim kast ettiğim şey başkaydı. Alev Alatlı'nın Turancı zihniyete sahip olduğunu bilecek kadar hakkında malumat sahibi olduğunuza göre sizde yukarıda bahsettiğiniz kitaplar harici kitaplar okuyorsunuz demektir.
Ben okuduğum kitapları yukarıda saydığınız kitapların süzgecinden geçiriyorum. YA SİZ???

Muallem.

Sp Kullanıcı
18 Ara 2020
1,435
5,302
Bunları okuyoruz elbette...
Ama benim kast ettiğim şey başkaydı. Alev Alatlı'nın Turancı zihniyete sahip olduğunu bilecek kadar hakkında malumat sahibi olduğunuza göre sizde yukarıda bahsettiğiniz kitaplar harici kitaplar okuyorsunuz demektir.
Ben okuduğum kitapları yukarıda saydığınız kitapların süzgecinden geçiriyorum. YA SİZ???
Sıradan yazarların kitaplarını okumam.
Hem vaktim yok,
Hem de ihtiyacım.
Okuma da seçiciyimdir. Her önüme gelen efkarı okumakla fikrimi bulandırmak istemem.
İhtiyaç duyduğum eserler ve o eserlerden sözülmüş haşiyeler ile efkarımı ifsatlardan muhafaza, noksanlıklarını ikmal ediyorum. Hevam’dan kurtardığım vaktimi bunlara harcarım.

Sosyal medya’nın bilindik sokaklarında hava almaya çıkarken hasbel kader bahsini ettiğiniz çizerlerin yamuk çizgileri ile karşılaşıyorum zaman zaman. Siz okuyucuları ve sevenleri ile sataşmak pahasına da olsa banane deyip geçmiyorum. Efkarları ile ifsat ettiğini düşündüğüm kişileri mecmualarıyla beraber toplayıp çök kutusuna basketliyorum.

“Bir cümleden ne çıkar “ , demelere
“ bir cümleden ne çıkmaz “! diyorum.

Alev hanım,
Faruk bey, ve gibileri tıpkı Eylül Başak ve Muallem gibi sıradan kişiler’dir.
Onlar ve gibilerinin yamukluklarını savunma hatırına sıradan çıkmak olur.

Bol soru işaretli sorunuza
☕ İkramı en sıcak cevap.
Afiye olsun.

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,400
87,071
Sıradan yazarların kitaplarını okumam.
Hem vaktim yok,
Hem de ihtiyacım.
Okuma da seçiciyimdir. Her önüme gelen efkarı okumakla fikrimi bulandırmak istemem.
İhtiyaç duyduğum eserler ve o eserlerden sözülmüş haşiyeler ile efkarımı ifsatlardan muhafaza, noksanlıklarını ikmal ediyorum. Hevam’dan kurtardığım vaktimi bunlara harcarım.

Sosyal medya’nın bilindik sokaklarında hava almaya çıkarken hasbel kader bahsini ettiğiniz çizerlerin yamuk çizgileri ile karşılaşıyorum zaman zaman. Siz okuyucuları ve sevenleri ile sataşmak pahasına da olsa banane deyip geçmiyorum. Efkarları ile ifsat ettiğini düşündüğüm kişileri mecmualarıyla beraber toplayıp çök kutusuna basketliyorum.

“Bir cümleden ne çıkar “ , demelere
“ bir cümleden ne çıkmaz “! diyorum.

Alev hanım,
Faruk bey, ve gibileri tıpkı Eylül Başak ve Muallem gibi sıradan kişiler’dir.
Onlar ve gibilerinin yamukluklarını savunma hatırına sıradan çıkmak olur.

Bol soru işaretli sorunuza
☕ İkramı en sıcak cevap.
Afiye olsun.
Sizde çok iyi bilirsiniz ki Risale-i nurları okuyan ve ondan istifade edenler sonrasında her yazarı her kitabı okuyamaz.
Ben ne Alev Alatlı kitabı okudum ne de Faruk Beşer. Yanlız karşıma çıkan şeyleri de sizin gibi direk çöpe atmıyorum. Elhamdülillah Risale-i nurlar sayesinde olduklarımı mantık süzgecinden geçirebiliyorum. Doğruları alıyorum yanlışları eliyorum...

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
60K