• Allah, Talan edilen bahçeleri eski güzelliğine kavuşturmasıyla meşhurdur. LiyA🌺

Neden tartışamıyoruz?

Eymen

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
Dün neler oldu bilemiyorum ama en büyük engel ön yargıdır.
Eğer bunu kırabilirsek çok şeyi aşmış olacağız.
Herkes aynı degildir tek tip olamaz. Kimse sizin gibi düşünemez aynı olamaz olmak zorunda da değildir. Kimse kimseyi sevmek zorunda da değildir. Sadece saygı duymak ve empati yolu ile iletişim kurmakta zorlanılmayacağını düşünüyorum.

sükutu-ezber

Yorgun...
Yönetici
Co-Admin
@Eylül Başak güzel tespitler ekledin teşekkürler mübarek,,,

Şu olabilir mi sorun doğruyu yanlış biçimde söylüyoruz

Doğruyu söylemek yerine haklı olmaya odaklanıyoruz

Karşımızdani fikrini, düşüncesini, meramını anlamak veya dinlemek yerine yargılı yaklaşım yapıyoruz

Yararlı olayım derken daha çok uçurumlar oluşuyor insanlar arasında

Kimse direk hemen bir islami bilgiyi veya herhangi bir şeyi kalbine empoze etmeye çalışmak yanlış ve faydasız oluyor çoğu kez, ki.. Herkesin bizim aktıklarımızı hemen hayatına almasını beklemek hatadır

Rabbimiz bile Kuranıkerimi 23 yılda tamamlamıştır bunun hikmetini Çokca düşünememizden ileri geliyor çoğu tartışmalar,,,

Ne söylediğin deği nasıl söylediğin önemlidir derler,,,

EMİR ŞAHİN

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
her ne kadar bu konu paylaşımında ismim yazılmamış olsada .. demekki fikrimizin yazılmasını istemdimi sükutu ezber..
ama biz bu forumda üyeyiz.
her konuda istersem fikrimi yazarrım.. eğer kovulursam veya girmeme kararı alırm yazmam.

bu foruma 2017 üye oldum. ve kısa bir süre sonrada gittim..
bu sene faceden davet etti karaton yine girmeye başladım.

dünkü paylaşımda tercüme konusnda umumi eksenin kabul ettiği elamlı hamdı yazırı örnek verdim..
elmalılı hamdiyazır haşa allahmıkı hata yapmasın örneklemesine sert uslupta cevap yazdım..özürdileirm..

ama bazı islami konular bilinçli kasıtlı olarak tartışma konusu yapılıyor.. bu durum benim çok zoruma gidiyor..

sükutu-ezber

Yorgun...
Yönetici
Co-Admin
@EMİR ŞAHİN kardeşim kesinlikle seni baz alarak konuyu açmadım,,

Ülke olarak maalesef böyleyiz, küfürlerden hakaretlerden sosyal paylaşımını okuyamıyorum,,

İnsanlar kendi meramını anlatırken veya karşı taraf oldun iş çığırından çıkıyor maalesef,,,

Ben daha öncede buna benzer bir konuya değinmiştim

EMİR ŞAHİN

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
@EMİR ŞAHİN kardeşim kesinlikle seni baz alarak konuyu açmadım,,

Ülke olarak maalesef böyleyiz, küfürlerden hakaretlerden sosyal paylaşımını okuyamıyorum,,

İnsanlar kendi meramını anlatırken veya karşı taraf oldun iş çığırından çıkıyor maalesef,,,

Ben daha öncede buna benzer bir konuya değinmiştim

beni baz aldın demedim..neden bir çok üeyenin ismini yazdında emir şahini yazamdın diye sitem ettim :)
evet tartışamıyoruz.
çünkü birbirmizin değer verdikleirne saygı duymuyoruz.
saygı duymadığımız gibi birde tartışmaya açıyoruz, laf giyriyoruz.
birbirliemrizn değerlerinı sevemeyebiliriz. ama saygı duymalıyız.
velevki benim senin saygı duyduğun papaz dahi olsa saygısızlık etmememiz lazım gelir.