NFT nedir?

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,660
59,510
Daha önce var mıydı bilmiyorum ama Son zamanlarda çok duymaya başladım bu kelimeyi merak ettim baktım açıklaması böyleymiş,,,🤔🤔🙄

Araştırma yapayım dedim sonuç bunlar,,, 🙃🙃

NFT nedir?

Takas edilemez jeton, ya da İngilizcedeki popüler ismiyle non-fungible token, dijital bir varlığın benzersiz olduğunu ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyeceğini onaylayan, blok zinciri adı verilen bir dijital defterde depolanan veri birimidir.

NFT nedir nasıl yapılır?

Bir NFT kriptografik bir belirteçtir ancak Bitcoin ve birçok ağ veya hizmet belirteci gibi kripto para birimlerinin aksine, NFT'ler karşılıklı olarak değiştirilemez. NFT, bir sanat eseri gibi bir dosyanın KnownOrigin, Rarible veya OpenSea gibi bir NFT açık artırma pazarına yüklenmesiyle oluşturulur.

NFT nedir nasıl yapılır nasıl satılır?

İngilizce Non-Fungible Token kelimelerinin baş harflerinden oluşan NFT; Takas Edilemez Jeton anlamındadır. Milyonlarca dolara alıcı bulabilen kripto sanat eserleri türünün tek örneği olduğu, doğrulabilir varlıklara dönüştüğü ve kolaylıkla sonsuz kereler çoğaltılabildiği için çok yüksek fiyatlara alıcı bulabilmektedir.

NFT içerik nasıl üretilir?

NFT yapabilmek için kripto piyasasına ait bazı kaynaklara sahip olmanız gerekir. İster GIF ister daha komplike bir sanat eseri yaratın, sürecin en başında NFT'lerinizi tüm dünyaya arz etmek istediğiniz blok zincirine karar vermeniz gelir. Her blok zincirinin Coin birimi, cüzdan hizmetleri ve pazar yerleri farklıdır.

NFT nasıl satılır?

NFT nasıl satın alınır. NFT gibi bazı kripto para birimleri yalnızca merkezsiz takas platformları üzerinden başka bir kripto para birimiyle satın alınabilir. NFT satın almadan önce Ethereum (ETH) almanız gerekir. Ardından NFT satın almak için bu ETH'yi kullanırsınız.

• Beğen
Tepkiler: iklima

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,660
59,510
NFT hangi uygulamadan yapılır?

Kullanımı en kolay olanlardan biri “MetaMask” olarak adlandırılır. iPhone veya Android akıllı telefonunuza ücretsiz bir uygulama olarak indirebilirsiniz veya Chrome tarayıcıya uzantı olarak ekleyebilirsiniz. NFT'yi oluşturmak için talep edilen fiyat oldukça değişkendir.

NFT cizim nedir?

Yani NFT'ler, kripto sanat çağının tapu sicilleridir. Dijital eserlerin tescillenmesi ve varlığının dijital ortamda devam ettirmesini sağlayan NFT; resim, şarkı, video veya GIF şeklinde bulunabilmektedir. Özetlemek gerekirse NFT bir dijital sertifikadır ve sanat eserleri dijitale bu yolla uyarlanmış olur.

• Beğen
Tepkiler: iklima

Son mesajlar