Nisan Ayı Gündemi: Sosyal Medya ve Zararları

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,557
59,110
sosyal medya da iyi bir zaman ayarlama yaparak vakit geçirmelidir bizler,hayatımızın merkezine değil de olması gerektiği kadar zaman harcamalıyız
bir de esas amaç burada nedir onu da düşünmek lazım
Facebook mesela yüzlerce hatta binlerce beğenilme arzusu ve insanın kendi ekosunu öne çıkarma yeri oluyor bazen
bunların hepsinin gelip geçici olduğunun farkında olmak ve aslında hep her zaman kişilik önemlidir ve her nerde olursa olsun insan başta kişiliği önde gelir diye düşünüyorum,,,,

hani derler ya "sel gider kumu kalır" o misal her zaman aşırılıktan nerde niçin olduğunu,bulunduğunu ne yazdığını,ne paylaştığına dikkat edersek düzenli bir kullanım olur kanısındayım,,,,

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
sosyal medya da iyi bir zaman ayarlama yaparak vakit geçirmelidir bizler,hayatımızın merkezine değil de olması gerektiği kadar zaman harcamalıyız
bir de esas amaç burada nedir onu da düşünmek lazım
Facebook mesela yüzlerce hatta binlerce beğenilme arzusu ve insanın kendi ekosunu öne çıkarma yeri oluyor bazen
bunların hepsinin gelip geçici olduğunun farkında olmak ve aslında hep her zaman kişilik önemlidir ve her nerde olursa olsun insan başta kişiliği önde gelir diye düşünüyorum,,,,

hani derler ya "sel gider kumu kalır" o misal her zaman aşırılıktan nerde niçin olduğunu,bulunduğunu ne yazdığını,ne paylaştığına dikkat edersek düzenli bir kullanım olur kanısındayım,,,,
Allah razı olsun...
Kuklanım amacından saparsa gül bahçesi dikrn ambarına döner

Sevgi Platformu

ay düşüm

Münzevi..
Sp Kullanıcı
31 Ağu 2017
1,430
844
Sosyal medyanın günümüzdeki trendi beğenilmek. Ne kadar beğeniliyorsanız o kadar kusursuz bir insanmışsınız gibi hissettiriyor. Böylelikle narsisizm sosyal medya kullanıcılarının en büyük problemlerinden biri haline geldi.
Sosyal medya sayesinde kolaylaşan iletişim beraberinde tanımadığımız insanlara çabuk güvenmeyi de getirdi. Eskiden anneler çocuklarına tanımadığın biri sana şeker verirse alma derdi şimdi ise tanımadığın insanları Facebook’ta kabul etme diyor.
Sosyal medyada salise bile doğru kullanılmıyorsa (öğrenme amacı gütmuyorsa) farklı bi amaç için giriliyorsa o zaman durum vahim.
Yapacağımız tek şey hücresel veriyi açtığımızda sadece düşünmek.. Benim şuan yapmam gereken işlerim var mı?
Begenileri açmadan önce psikolojik baskı durumu en aza indirebilir.

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,557
59,110
[MENTION=111]ay düşüm[/MENTION] Hay Rabbim senden razı olsun inşallah güzel insan güzel beyan ettin,,,

mesafeyi korumalı insan kimi insanlardan çünkü herkes sen gibi olmuyor
bazen kimi insanlara derdim herkesi aynı kefeye koymayın,herkes bir şeyler aramak için girmiyor internete
bazen bir yargılama oluşuyor bu yanlış,insanların hali tavrı insanlarla konuşma üslubu çok önemli
sosyal medya ve her alanda nerde olursa olsun,,,,
tavrını belli ettikten sonra ve mesafeyi koruyunca insan daha iyi oluyor,,,

Son mesajlar