Özgün Konu Parti hikaye gelirler sahane

Fuzuli

Sp Kullanıcı
22 Ara 2020
541
1,475
Bir partide gönül veren kişi secimde gider oy verir olur biter.ama o kişi oy vermekle yetinmiyor.sosyal mecrada devamlı o parti ile paylaşımlar yapıp o partideki kişilerle resim çektiriyor.partinin nerde kurultayı varsa orda görünüyorsa. Bir hesabi var demektir.
Bir zamanlar Anap zamanında papatyalar vardi.hani nerde bu kişiler.hani nerde anap
Ben parti tutmayan hatta oy bile vermeyen biriyim.
Bana gore chp bir partidir.ama ak parti bir parti değildir.
Çünkü akparti cumhurbaşkanı erdoğan sayesinde oy alan bir partidir.40% oy alıyorsa tamamı erdoğana verilen oydur. Eğer cumhurbaşkanı siyaseti bıraktığı anda böyle bir parti kalmayacaktır. Sadece lidere bağlı partiler hep böyle olmuştur.
Örnek
Anap ve özal
Ecevit ve partisi
Lider gitti parti bitti.
Ama chp mhp bugün hadep yarin cadep olur bu partiler devam eder.

Fuzuli

Sp Kullanıcı
22 Ara 2020
541
1,475
Kürşad bilmem neydi unuttum. Ak partide çalışan kişi
Demis ki ben ak partide sözleşmeli memurdum :)
Önce şunu bir öğren
Memur olman icin devlette çalışman gerekir. Ak parti devlet kurumu değildir. O yuzden orda çalışan sözleşmeli işçidir.
Örnek
Ziraat bankasında çalışırsan memurun
Yapı kredi de çalışıyorsan içisindir. Büro işi yapman seni memur yapmaz

Muallem.

Sp Kullanıcı
18 Ara 2020
1,427
5,275
Bir partide gönül veren kişi secimde gider oy verir olur biter.ama o kişi oy vermekle yetinmiyor.sosyal mecrada devamlı o parti ile paylaşımlar yapıp o partideki kişilerle resim çektiriyor.partinin nerde kurultayı varsa orda görünüyorsa. Bir hesabi var demektir.
Bir zamanlar Anap zamanında papatyalar vardi.hani nerde bu kişiler.hani nerde anap
Çünkü akparti cumhurbaşkanı erdoğan sayesinde oy alan bir partidir.40% oy alıyorsa tamamı erdoğana verilen oydur. Eğer cumhurbaşkanı siyaseti bıraktığı anda böyle bir parti kalmayacaktır. Sadece lidere bağlı partiler hep böyle olmuştur.
Örnek
Anap ve özal
Ecevit ve partisi
Lider gitti parti bitti.
Harikasınız.
Fuzuli deyil.
Sizinle fikirdaşım bu konuda.
☕

Alperen61

Alperen ve Ruveyda'nın babası.
Yönetici
Kurucu
30 Ocak 2017
4,990
31,639
44
BOLU
Örnek
Anap ve özal
Ecevit ve partisi
Lider gitti parti bitti.
Yani Ak partiye gönül vermiş yıllarca bunun için mücadele etmiş,kurultaylara filan katılamasa da çeşitli etkinlikler de boy göstermiş,sosyal medya da tüm zamanını buna ayırmış,Ak partili olduğu için Fetö cü soruşturmasına maruz kalmış birisi olarak diyorum ki Ak parti bir partidir.
Türkiyenin tüm illerinden vekil çıkarabilen,Tüm bölgelerde her seçim de birinci olan,girdiği her seçimi kazanan,Belediye seçimlerinde Belediyelerin ekseri çoğunluğunu kazanan,İllerin ekserisinde birinci olan bir parti parti olmuyor,birkaç ilde birinci olan,hiçbir bölgede birinci olamayan,hiç seçim kazanamayan,ülkenin yarısından çok şehirde vekil çıkaramayan Chp parti oluyor.Bu bakış açısı yanlıştır.Partiler ya lider ile yada bir başka fikir ile ayakta kalır doğrudur.Erdoğan olmasa Ak parti diye bir şey kalmaz buna katılırım ama 100 yıldır var olan 1950 yılından beri doğru dürüst iktidar yüzü görmeyen bir parti olan Chp Kemalist-Laik düşünce ile ayakta kalmaktadır.Bu ülke de Kemalist-Laik düşünce olmasa oda tarih olur gider.Keza Mhp Milliyetçilik damarı ile beslenen bir partidir.Yani ideoloji ile beslenirler bir anlam da.
Demokrat Parti yok oldu gitti,Anavatan yok oldu gitti,Ak parti de yarın aynı akıbete uğrayabilir ama değişmeyen bir gerçek var oda Chp ve Mhp hatta Hdp varlıklarını devam ettirecek olsalar dahi bu anlayış ile toplum partisinden ziyade ideolojik bir grubun partisi olarak kalacaklardır.Oysa Ak partinin aldığı oy ve oy dağılımına bakılıp sosyolojik olarak incelendiği zaman Türkiye'nin her şehrine girebilen bir parti olarak her kesime hitap ettiğini görebiliriz.

Mizgin_TuRabii

Sizi Rahatsız Etmeye Geldim....
Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,461
Hiç oy kullanmayan ,bundan sonrada kullanmayı düşünmeyen biri olarak Ak Parti kendini aştı,
Biraz detaya ineyim ,ilk dönemi gerçek manada milletine hizmet namına uğraşan çaba gösteren bir parti idi ,Sonrası ni derseniz ben Ak partiye Müteahhit parti diyorum ,bunu derken de iftira at izi kalsin manasında değil bir kurumda çalışan ihale sisteminin temel noktasına hakim biri olarak diyebilirim ki ,bu ülke yandaş hırsız müteahit lerin elinde ,hizmet adına açılan ihaleler hırsızlık ihalesi ile devam ediyor,ha derseniz güzel şeyler yokmu var Adil olmak lazım genel merkez bu anlamda nasil bir bilgiye sahip bilmiyorum lakin il başkanlıkları ve milletvekilleri arasin da karşılıklı dövüş var ,Ak partiyi Mütahitler den ve iş adamlarından uzaklaştırmak lazim..

Alperen61

Alperen ve Ruveyda'nın babası.
Yönetici
Kurucu
30 Ocak 2017
4,990
31,639
44
BOLU
Hiç oy kullanmayan ,bundan sonrada kullanmayı düşünmeyen biri olarak Ak Parti kendini aştı,
Biraz detaya ineyim ,ilk dönemi gerçek manada milletine hizmet namına uğraşan çaba gösteren bir parti idi ,Sonrası ni derseniz ben Ak partiye Müteahhit parti diyorum ,bunu derken de iftira at izi kalsin manasında değil bir kurumda çalışan ihale sisteminin temel noktasına hakim biri olarak diyebilirim ki ,bu ülke yandaş hırsız müteahit lerin elinde ,hizmet adına açılan ihaleler hırsızlık ihalesi ile devam ediyor,ha derseniz güzel şeyler yokmu var Adil olmak lazım genel merkez bu anlamda nasil bir bilgiye sahip bilmiyorum lakin il başkanlıkları ve milletvekilleri arasin da karşılıklı dövüş var ,Ak partiyi Mütahitler den ve iş adamlarından uzaklaştırmak lazim..
Erdoğan Ak parti'den ayrılıp yeni parti kurmalı bence en güzeli bu olur.:D

Mizgin_TuRabii

Sizi Rahatsız Etmeye Geldim....
Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,461
Erdoğan Ak parti'den ayrılıp yeni parti kurmalı bence en güzeli bu olur.:D
Artik Genel merkezin bilgisi dışındaysa hepsini kovsun :) yok eger bilgisi varsa ki vardir ,milletin huzura cikip özür diliyip tevbe etmesi lazım:)
Allah bilir ,zahiren durum içler acısı bunun hesabını veremezler.

Fuzuli

Sp Kullanıcı
22 Ara 2020
541
1,475
Yıllar önce Anap iktidarda idi.bir akrabamın işi icin gima genel müdürünün yanında idik. Içeri biri girdi. Sohbette kendisi niğde de az bir oyla milletvekilliğini kaybetmiş. Kendisi söyledi evet milletvekilliğini kaybettim
Ama sağolsun bu özal oluyor
Ergani bakır işletmeleri yönetim kuruluna seçildim. Dedi. Bu ülkede gerek eğitimi gerek bilgisi olmadığı kurumlarda yönetime seçilmek. Kaymaklı maaşlar almak.yada bunu sağlayan kişiler.3 4 maaş almasına göz yummak.
Ben bunlara kızmıyorum.aciyorum.bunun hesabını vermekte tabi obur tarafda bayağı bi zorlanacaklar.
Asıl sorun bunların 2. 3. Maaş almalarına sebep olan yasalardır.
Bakın yasa dedim kendimden bir örnek vereyim
Annem babamdan dolayı ssk dan maaş alıyor.babam olduğu icin dul yani. Ayrıca dedem bagkurdan emekli olduğu icin dedemin maasinida alıyor 50% sini

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,660
59,511
Siyaseti sevmem ama az bir iki cümle yazmak istedim,,,,

Fuzuli kardeşim bir nevi doğru Sayın Erdoğan büyük bir etki yapıyor ak partide, bizler de deriz o gidince ne olacak,
Ama chp bir partiei. partidir ona katılmıyorum yaptıkları ortada özünden geçmiş çoktan sizler daha iyi bilirsiniz,,,

Bir parti Başa geçince olur olmaz yandaşlarını almazlarsa ne kadar adil olunur,,

Ve... Erdoğan için parti içi gerçekten temizlik şart genelde bunu duyuyorum,, o yüzden oy kaybı çok olabilir,,

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
17 Eyl 2017
17,184
40,284
İstanbul..
Siyaset Arenası yalan üzre kurulmuş bir mecradir kimse aksini ispat edemez..

Ak partinden Önce de aynı durumlar devam ediyordu bahse konuda sonrada devam edecek bunda şaşacak bisi yok...

Adı üzerinde siyaset her yol mübah sayılır tabiki aklınca..

Son mesajlar