Haberler saglık mı para mı

nefi bakii

Sp Kullanıcı
11 Mar 2021
39
32
saglık olmadımı digerlerinin bir önemi yok
para olmadımı saglıgın bir anlamı olmuyor
çünkü parasızlık saglıgından çalıyor.
parasızlık sadece saglıgını degil huzurununda bozulması demek.
şu an farkedemediginiz bir çok şeyi parasız kaldıgınızda
yani işinizi gelirinizi tamamen kaybettiginizde anlıyorsunuz.en yakınınızdakiler bile degişiyor.
en yakınınız eşiniz çocuklarınızın size karşı tutumu bile degişiyor.
ve bu ruhsal yapınızı bozuyor. ve saglık problemleri başlıyor.

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,677
saglık mı para mı
Eline saglik ve bu konu icin tesekkür ederim nefi bakii.

Soru bu mu evet o zaman sorudan baslayalim ve böyle bir soruya o verilecek cevapta bellidir.

ilk önce saglik gelir ve ne deniliyor her seyin basi saglik diye denir ve sagligin iyi degil paranin ne kiymeti var veya paran var huzurun yok veya mutlu degilsin veya para her kapiyi acar mi veya her seyin üstesindende gelir mi sorular devam edip gider noktalayim.

• Beğen
Tepkiler: SiyahSancaktaR

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,677
saglık olmadımı digerlerinin bir önemi yok.para olmadımı saglıgın bir anlamı olmuyor.çünkü parasızlık saglıgından çalıyor.parasızlık sadece saglıgını degil huzurununda bozulması demek.şu an farkedemediginiz bir çok şeyi parasız kaldıgınızda.yani işinizi gelirinizi tamamen kaybettiginizde anlıyorsunuz.en yakınınızdakiler bile degişiyor.en yakınınız eşiniz çocuklarınızın size karşı tutumu bile degişiyor.ve bu ruhsal yapınızı bozuyor. ve saglık problemleri başlıyor.
Buna gerekeni demissin evet saglik olmadigi digerinin bir önemi yoktur.
1.Para nedir ilk önce onu bir masaya yatiralim ve o bir ihtiyac degil mi ve bizde herkeste bilir ki ister istemez cok sey gelip ona dayaniyor ve bazi seylerde olsa malesef onsuzda olmuyor ve iste öyle olsa sonucta o da bir ihtiyac olur.

2.Para olmadi mi sagligin bir anlami olmuy demek abes olur ve ne yani nefsin icin mi tek ve o da dünyalik bir sey degil mi ve para varsa saglikta olmammasa da olmasin der gibisin bu tutum yanlistir.

Saglik gibi bir sey var mi veya söyle sorayim saglik gibi kiymetli kac tane sey var buna cevap ver veya sizler veriniz

Saglikli olmadan para mi kazanirsin veya aileni mi korayabilirsin veyahut o kulluk vazifeni mi yapabilirsin ve kendine de bakabilirmisin ve iste bu veya daha buna benzer diger seylerde bize o saglik denilen seyi gösterir kisacasi bundan ibarettir.

Buna dair sözümü kisa kesip ve diger sözlere geciyorum.

3.Cünkü parasizlik sagliktan caliyor mu calmiyor mu tam olarak bilmiyorum ve paranin da her sey demek olmadiginida biliyorum ve o sadece bir ihtiyac olur ve iste yeme ve icme veya bizim günlük ihtiyacimizi görmek gibi bir örnek olarak.

4.parasızlık sadece saglıgını degil huzurununda bozulması demek. Bu söz dogru ve alip kabul ediyorum ve sana hak veriyorum evet bir acidan da öylede denilebilir.

5.şu an farkedemediginiz bir çok şeyi parasız kaldıgınızda ve bunuda anlasak da bunun neyi degistirecegi ifade eder paranin gercektende uhrevi icin bir seyden de kiymetli oldugu mu ifade eder ve eskiden tas devrinde para mi vardi ve bir kere para ne zaman cikmis ve kimler tarafindan ilk kollanilmaya baslamis ve demek buda bize parasizda yasanmis ve o ihtiyaclarinda görülmüs oldugunu gösterir.

6.yani işinizi gelirinizi tamamen kaybettiginizde anlıyorsunuz.en yakınınızdakiler bile degişiyor.

Bunun tek sebebi diyorsun ki para ve bende diyorum para ne bir ihtiyac mi veya cok seyin bir caresi mi ve birde su acidan bak adamlar var zengin mutlu degiller veya huzunu yok simdi ne olarak para var onlar yok dermisin demek ki ve buna bakarsak para ölcü olmuyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: SiyahSancaktaR

nefi bakii

Sp Kullanıcı
11 Mar 2021
39
32
mesala paran yok
ısınma ihtiyacı
soguk ortam
al sana hastalık
para yoksa saglık bozulur
nokta

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,677
mesala paran yok
ısınma ihtiyacı
soguk ortam
al sana hastalık
para yoksa saglık bozulur
nokta
Kardes iki seyi bir araya getirmelim ve hic mi baska bir kapi veya caresi yok para icin güne diyorum bir ihtiyactir ve cok seyler icinde bir dahi sebeb de olsa ve bunuda güne bir ihtiyac derim o kadar iste nokta.

Bana de hele eskide ki insanlar nasil isiniyordu ve mesele bu tek ve baska seylerde var mi iste bir insanla yüzyüze konusulsa dakikalarca sürecek bir sey 1 dakikada bitebilir ve ceyrek saat de almaz bir örnek olarak bunuda diyeyim.

Onlarinda mi parasi vardi ve onlarda mi o ihtiyacini hep para ile mi görüyordu buyur tek sen sorma bizde soralim kelam iki kisi arasinda olur ve bir sen birde ondan olur.

Ya bana ne olur ilk önce sunu deyin para kac bin senedir var 3000 mi veya yoksa 4000 mi ve bundan önceki hal ne idi ve hepsi güne birer para ile mi hal ediliyordu.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Nurhanım

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,677
isin aci ve tuhaf tarafi ne biliyormusunuz ve sizler okumus ve tahsil görmüssüz ve meslekte sahibisiniz ve kisaca yillarca okul okumussunuz.

• Beğen
Tepkiler: Nurhanım

Son mesajlar