Analiz Sema Maraşlı / Karım Güçlü Olsun

Muallem.

Sp Kullanıcı
18 Ara 2020
1,416
5,252
Kadınların çalışmasına da karşıyım zaten =))
Belli alanlar hariç , statüko için çalışılmasına karşıyım
ah ah konu çok güzel de misafirim gelecek =))
Kadının evde yapacağı bir yük iş varken,
Dışardaki işleri de sırtına yüklemekle yapılan zülme karşıyım ben.

Ha kendi canhiraşane çalışma gönüllüsü ise
Ona karışmam.
Amma
Evdeki Sabilere olan başöğretmenlik görevi başta olmak üzre Evdeki sair işleri yapma görevlerini aksatmaması gerektiğini hatırlatmaktan geri durmam.

Misafirinize ☕

Son düzenleme:

mûstahsen

Sp Kullanıcı
25 Mar 2018
448
2,322
Törelerin,geleneklerin,dinin ve tüm bireysel düşüncelerin birbirine karışması ile acaip farklı ve saçma ... :)
Kim kariştirdi alperen, soylede bilelim..bu toplumda milyonlar bir kisinin agzinin icine, yuzbinler de cubbesine ve sakalina bakiyor..o yuzden guzelim semacim yerli yerinde konusuyor, erkek egemenligi olarak algilanmasinin nedeni vayh' den uzaklasmis bireylerin sorunsali..

Kadinin calusmasi uzerinden konuyu degerlendirmek hz.hatice validemizin emegini boca etmek demektir..

Misafiri gelmiş, ohhh pasta borek corek cay gevezelik..sonra gel bur da ahkam kes!.. :d kesin altin gunudur..:d

Kirk yilda bir alinti yapayim dedim onuda dogru yapamadim..

Not: iki sene sonra gel, buyuk muhtar el atacakmiş, o zaman sen gor, koy mu paris mi?..;)

Alperen61

Alperen ve Ruveyda'nın babası.
Yönetici
Kurucu
30 Ocak 2017
4,975
31,564
44
BOLU
Kim kariştirdi alperen, soylede bilelim..bu toplumda milyonlar bir kisinin agzinin icine, yuzbinler de cubbesine ve sakalina bakiyor..o yuzden guzelim semacim yerli yerinde konusuyor, erkek egemenligi olarak algilanmasinin nedeni vayh' den uzaklasmis bireylerin sorunsali..

Kadinin calusmasi uzerinden konuyu degerlendirmek hz.hatice validemizin emegini boca etmek demektir..

Misafiri gelmiş, ohhh pasta borek corek cay gevezelik..sonra gel bur da ahkam kes!.. :d kesin altin gunudur..:d

Not: iki sene sonra gel, buyuk muhtar el atacakmiş, o zaman sen gor, koy mu paris mi?..;)
La havle...
Arkadaş ben diyorum ki erkek egemenliği yanlış bilinen bir şey.Bir sürü ögenin karışımı ile içi boşaltılmış söylem amacından çok uzakta eylemlere dönüşmüş bir kavram.
Kim karıştırmış sorusuna gelirsek.Dediğim gibi gelenek,töre ve din adına ortaya serpiştirilen her tür uygulama erkeğe biçilen rolü değişik mecralara sürüklemiştir.Basit bir ifade ile Sema Maraşlının ideal erkek tipi ile toplumda yer bulan egemen erkek tipi arasın da dağlar kadar fark vardır.
Sende aynı şeyleri söyleyerek bana çatıyorsun :)
Git balık ye kafan yerine gelsin :)
Hamsi tavsiye ederim :)

spesifikay

Üzülme! Davanın sahibi Hak'tır !!!
Sp Kullanıcı
5 Eyl 2021
2,998
10,973
Dünyadan Uzak
www.youtube.com

Boş konuşana geveze derler artiz
Bencağız dolu konuşuyorum laflarımın altında ezilip büzülüyorsun
hem huysuz hem cimri hem de suizancı
az iyi düşünür insan pehh
altın kaç para habarın var mı senin
etim budum yetmez güne =P

dönelim konuya , vahiyden dönenin kaşığı kırılsın =)

mûstahsen

Sp Kullanıcı
25 Mar 2018
448
2,322
Hamsi dun yedim. Bana kalsa her gun balik yerim de, anam her gun balik istemiyor..

Ayni seyleri soyledigimizin farkindayim, sebeb ve sonuc iliskisi ariyorum..;)Bu speak ortaligi karistirmak istiyor, " ele verir salkimi,kendi yutar talkimi'.. :d

Ha bu arada aklima geldi, 200 puan mb bankasi faiz indirdi..acaba bizim fuzuli yasiyor mu?..:d bu arada gittim evi barki mirasi dolar yaptim..mesela yani..;)

Son düzenleme:
  • Haha
Tepkiler: spesifikay

Son mesajlar