Soru/Cevap Siyah çarşaf dinde var mı bı acıklasanız

Darksaga

Sp Kullanıcı
23 Şub 2018
868
746
Gerçeğin Ruhu
Allah hepinizden razı olsun kafama takılan sorulara sayenızde cevaplar buluyorum hepınızden Allah razı olsun @Alperen61 @SiyahSancaktaR @Coolumsu adamsınız hepiniz😗
Rica ederim ne demek görevimiz.. Allah senden de razı olsun.. :D
Bildiğimiz kadar yardımcı olmaya çalışacağız tabii insanlara sırtımızı dönemeyiz..
İnsanlara duyduğumuz sevgi ve merhamet gereği onlara yardımcı olmak görevimiz..
Mecburuz yani iyiliğe.. :)

• Beğen
Tepkiler: Weird

Darksaga

Sp Kullanıcı
23 Şub 2018
868
746
Gerçeğin Ruhu
@Coolumsu yaptığın alıntıların kaynağını eklermisin sana zahmet ...
Serenti.org sevdiğim faydalı bir site ama ona bile gerek yok aslında..

Din tarih toplum konularında güzel bir site sıkı takipçilerinden biriyimdir..

Mesela fes de fasdan geliyor.. :)
bunlar 19. Yüzyılda çıkan kavramlar..

İsteyen başörtüsü taksın isteyen çarşaf herkese saygı duymak lazım

• Beğen
Tepkiler: Weird

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,367
86,897
Çarşaf ve peçe Osmanlı’dan Cumhuriyet’e miras kaldı. Kıyafet Devrimi bir nebzeye kadar çarşaf ve peçe giyilmesinin önüne geçtiyse de tamamıyla kaldırmakta başarılı olamadı
Ya ben kılık kıyafet devrimi, harf devrimi falan şimdiye kadar hep yanlış algılamışım. O yüzden tekke ve zaviyeler de kapandı demek ki. Amaç dini hurafelerden temizlemekmiş... Çok başarılı olunmuş gerçekten...Ya ben cidden @Coolumsu sayesinde bambaşka bir bakış açısı yakaladım. Neyi tutsam elimde kalıyor. Hızına yetişmek ne mümkün. 😃

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
17 Eyl 2017
17,184
40,284
İstanbul..
Kaynak tamam da bir çoğu safsatan ibaret..

Sultan Abdülhamit Hanın öldürme korkusu ile yasaklaması..:)

Öldürülme korkusu ile 33 sene devlet idare edilmez ayakta tutulmaz :)

Kendisinin yaptığı hizmetler ve siyasi dehası tüm dünyayı hayran bırakırken bugün Kendisi ni yaftalamak isteyenlerin yazdığı garip tarih ve kaynaklar....

Kendisinde sonuç ta bir insandı hataları elbette olmuştur Peygamber değildi ...

Istibdad yaftalarının yan versiyonu bu yakıştırma yasaklama olayı safsata...

Kurtuluş savaşında nasıl çarşaflı ninelerimizin insan üstü gayretleri asikarken,

Meclisi Kuranla sarıklı hocalar ve büyüklerle açanlar daha sonra kanun çıkarıp şapka takmadı diye asanlar aynı kişiler değil mı ?

Devrim ayağına asıl istibdadı yapanlar aşikar ken

Osmanlıyı yaftalamak komedi den öte bir şey...

Herkes kaynak olmak isterde saçmalamak para ile değil bedava nasıl olsa :)

Darksaga

Sp Kullanıcı
23 Şub 2018
868
746
Gerçeğin Ruhu
Ya ben kılık kıyafet devrimi, harf devrimi falan şimdiye kadar hep yanlış algılamışım. O yüzden tekke ve zaviyeler de kapandı demek ki. Amaç dini hurafelerden temizlemekmiş... Çok başarılı olunmuş gerçekten...Ya ben cidden @Coolumsu sayesinde bambaşka bir bakış açısı yakaladım. Neyi tutsam elimde kalıyor. Hızına yetişmek ne mümkün. 😃
Coolumsu farkı :D :D

• Beğen
Tepkiler: Weird ve Alperen61

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,367
86,897
Internette dın adına arastırırken bır paylasım gordum kafama takıldı karacarsaf ıslamda var mı benım annem başortulu ama kara carsaflı kımse yok cevremızde hangı ayetlerde hadıskerde kara carsaf gecıyor acıklayabılır mısınız dınımızı okumadıgımız ıcın mı bılmıyoruz

ıslamda kadın erkekden daha mı degersız
Ekli dosyayı görüntüle 21529
Siz bu paylaşımı nerden aldınız? Bu paylaşımı yapan her kim ise ilk cümlesinde cehaletini kusmuş. Şeriatın anlamını bilmeyen biri olarak kendisinin şeriat derken anladığı şeyleri paragrafın içine yerleştirmiş.
Çünkü ona göre şeriat tanımının içinde kölelik, şiddet vs. var. İlk başta sizin yaşınızın küçük olduğuna ve doğruyu aradığınıza inanmış ve üzülmüştüm ama görüyorum ki kasıtlı olarak seçtiğiniz şeylerle buraya geliyorsunuz. Getirdiğiniz şeylerin bize bir zararı olmaz. Ama Yaratıcı aklını ve vaktini nerelerde harcadın derken verilecek güzel bir cevabınız olsun...

Weird

Sp Kullanıcı
10 Haz 2021
58
35
18
Diyen kesim neden dediği belli de o yüzden demek istedim .

Estağfirullah özgürlük bir durum yok değerli muhterem kardeşim...
Internette oyle yazıypr
Siz bu paylaşımı nerden aldınız? Bu paylaşımı yapan her kim ise ilk cümlesinde cehaletini kusmuş. Şeriatın anlamını bilmeyen biri olarak kendisinin şeriat derken anladığı şeyleri paragrafın içine yerleştirmiş.
Çünkü ona göre şeriat tanımının içinde kölelik, şiddet vs. var. İlk başta sizin yaşınızın küçük olduğuna ve doğruyu aradığınıza inanmış ve üzülmüştüm ama görüyorum ki kasıtlı olarak seçtiğiniz şeylerle buraya geliyorsunuz. Getirdiğiniz şeylerin bize bir zararı olmaz. Ama Yaratıcı aklını ve vaktini nerelerde harcadın derken verilecek güzel bir cevabınız olsun...
ınstagramdan

• Beğen
Tepkiler: SiyahSancaktaR

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,367
86,897
Internette oyle yazıypr

ınstagramdan
Siz instagramda veya başka platformlarda din ile ilgili bilgi edinmek için giriyorsunuz ya...Başlık olarak ne yazıyorsunuz çok merak ettim doğrusu. Sanırım siz dini öğrenme çabasından ziyade karalama içeren cümleler yazıyorsunuz ki karşınıza böyle bilgiler çıkıyor.
Bana hiç denk gelmiyor da böyle şeyler. Merak ettim. Arama motoruna attığınız başlıkları...

Mizgin_TuRabii

Sizi Rahatsız Etmeye Geldim....
Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,461
Gençken dağlarda bu Marsi okurduk ,Kara kara Çarşaflar Havalanmış yumruklar
Allahu ekber derler kiyam etmiş bacılar.
Ondan ötesi.
Seriatin Kadına verdiği özgürlük ve deger carsaf giyiyor diye insanligin gözünde degersizlesiyorsa burdaki maksat çarşaf üzerinden Dine islama duyulan kin ve nefretten dolayıdır.

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
60K