Sizin gözünüzü ancak toprak doyurur.

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,660
59,511
Bu benim hemşehrimdir, aynı milletin mensubuyuz. Onun 9999 marketi var. Benim ise bir bakkalım var. Bakkalımın bitişiğinde bir market daha açarak diyor ki, defol buradan, bana bakkalını ver... Güçlü olduğu için beni yendi.

إِنَّ هَذَا أَخِي لَهُ تِسْعٌ وَتِسْعُونَ نَعْجَةً وَلِيَ نَعْجَةٌ وَاحِدَةٌ فَقَالَ أَكْفِلْنِيهَا وَعَزَّنِي فِي الْخِطَابِ .

Bu kardeşim. Onun 99 koyunu var. Benimse bir tane. Bana diyor ki: "Onu da bana ver ve beni tartışmada yendi." Sâd Sûresi 23

Zenginin gözü doymaz. İşçisinin bir lirasını kısmanın yollarını arar. Onu da sermayesine koymak için uğraşır.

Binlerce koyunu olsa da bir koyunu olanın koyununu elinden almak istiyor.

Binlerce dönüm arazisi olsa fakirin elindeki bir dönüm araziyi elinden almak istiyor.

Binlerce marketi olsa küçük esnafın marketini elinden almak istiyor.

Bir vadi dolusu marketiniz olsa istersiniz ki iki vadi dolusu olsun. Sizin gözünüzü ancak toprak doyurur.

Murat Padak

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,679
Eline saglik tesekkür ederim sukutu ezber.

Konu hos olarak islenmis ve ayni zaman birde bunun o duygusal tarafida var bu denilen seylere katilmakla birlikte buna malesef diyorum insanoglunda hirz denilen bir sey var iste bunun icinde hos denilmiyor ve tek dünyalik icin kosturmacayada güzel bir sey de denilmiyor.

Buda ister istemez neyden kaynaklanir ve direk olarak neyden geliyor insanin sahip oldugu o nefsinden dolayi ve bir örnek olarak 1 tarlasi olsa ikiyi istiyor ve bir fakirkasi olsa da böyle iste bunun o örnekleride cogaltilabilir bundaki niyyet veya o gaye ne uhrevi icin mi veya sirf insanlara Allah rizasi icin hizmet edeyim diye mi yaziyi bizim sorularla noktalayim.

Not olarakta su sözümü ilave edeyim.

Bu yukaridaki sözde iste buna binaen denir aptallik veya baska ifade ile insanin acgözlü olmasindan dolayida bu söz gündeme gelmis

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: SiyahSancaktaR

Fuzuli

Sp Kullanıcı
22 Ara 2020
541
1,475
biri şöyle demişti
bu marmaray gelirse gebze istanbul arası minübüsler mahvolur.
konya ankara yht gelirse otobüscüler mahvolur
eskiden adam emekli oluyor.hemen mahallesine bakkal açıyordu.
şunu kabul edelim bazı meslekler teknoloji nin karşısında yenik düşüyor.
artık elbise diktiren varmı terziden yada ayakkabısına pençe çaktıran. kalmadı.
şu soruyu sorun kendinize babanızın zamanında testici vardı.şimdi testiciler ne oldu kimin aklına geliyor.yada kibriti her ev ayda 40 tane alırdı. şimdi şunu sorun
kibrit alan var mı...

Son mesajlar