SP Röportaj Sokak Röportajı Alperen61

Alperen61

Alperen ve Ruveyda'nın babası.
Yönetici
Kurucu
30 Ocak 2017
4,990
31,639
44
BOLU

🎤

Hiraaaa ben geldim galiba,,,🌹🤗 kök saldın dimi,, 🤭,, sonbahar geldi yaprakların dökülüyor🤭Çok meşgulümm çokk,, 🙃🤭her zaman değil ama bu aralar biraz öyle oldu,,

Hira Rabbimiz kolaylık versin sana inşallah,💞🤗🌹biraz, bayağı geç oldu yapalım biraz yorumunuzu kardeşimiz hakkında dilimiz döndüğünce,, 🙃

Alperen61 kardeşim çok yönlü bir insan....,,,,maşallah diyim, okuyanlar siz de diyiverin,, 🙃
Forumun 2.açılışında tanışmak nasip oldu,,,

Kendisinin deyimiyle disiplinli,hemide otoriter, 🙄çok mu, aşırı mı, 😑çok fazla mı çevresine sormak lazım,🙄,😑🧐 mükemmeliyetçi yapısı var, gerçi kimimiz de az veya çok yok ki, düzgün işleri severiz,
He kardeşimiz bir tık önde olabilir bir çok tık, mı deseydim,, 🙃🤭

Okumayı, araştırmayı, tarihi, matematiği, öğrenmeyi seviyor,,, belli bir düzen içinde çalışmayı sever,, hatta çok sever çalışmayı çokk çokk desem yeridir, galiba durmayı sevmez burada gördüğümüz kadarıyla,
Bu arada sen çalışırken etrafındakileri yormuyorsun dimi🙄🧐😑
azzzz dur yazarken yoruldum oyy nenem,, , biri kardeşime dur desin, sahi sana az dur diyen var mı,,,birileri desin 🤭

Dağınık çalışmasını sevmiyor galiba burada yarışmada bile önümüze puan tablosunu koyarak yarışmayı sundu bariz bir şekilde gözler önünde gördük , böyle kendini çok yorar diyim yani dedim bile,, 🙃
(bu arada ben de sevmem düzen iyidir,,🤭)
Konuya dönelim sükut,, 🙃

Has türkü atıyor bizim oralarda atma türkü derler iyi yapıyor bu işi hepimize keza bir çok kez yazmıştır hala yazıyor sağ olsun,,,

İyi yazıyor kalemi kuvvetli, şurada oturun saatlerce yazar o derece yani, tükenmez kalem misali, bunu değerlendirme yapabilir köşe yazıları vs...

ikna kabiliyeti var bildiği her türlü konularda sizinle tartışmaya sonuna kadar girer, siyasete merakı var tam bir siyaset adamı olur ama yapmasın, yapanlar çok zati, 😒😒🤭

O bir türkü sever
O bir çokça ama çok çay sever sayıyor mu günde kaç çay içtiğini,, 🙄🤭 buyur çay kardeşim :çay:
O bir şiir sever

O biiiiirrrr Evli çocuklu, mutlu,,
Az dua edelim,,, 🙃kardeşim Rabbimiz aile saadetinden ayırmasın, eşinle çocuklarınla ömür boyu huzurlu, sağlıklı yuvanı daimi etsin inşallah,,

Burada biraz daha aktif olsa iyiydi, buralarda daha çok görmek istiyoruz dimi forum sakinleri evvvettt duyar gibiyim onlar adına evet,, 🙃🤭çok meşgulmuş öyle diyor, Rabbimiz kolaylık versin sana inşallah kardeşim,,,

Fin
The end
Son
Nokta
Endlich
sən
Daha yazacaktım çok uzun olur,,
Bitti,, galiba,, 🙃🤭

Yüreği temiz ablam.
Kırılsa içine atan kırmaktan imtina eden her zaman seviyesini koruyan kırmaktansa kırılmayı tercih eden insan görmek isteyen @sükutu-ezber ablamıza bakabilir.
İnanılmaz güzel yüreği var.Duygusal yapısından dolayı narin bir çiçeği andırıyor hassas ve incitilince hemen kırılan.
Trabzonlu olmak hırçın dağlar ve dalgalı Karadeniz gibi olmaktır esasında ama ablamız Trabzon'dan çok İstanbul'dan almış kişilik yapısını.Boğaz gibi sürekli bir akıntı içinde yüreği ve Marmara'ya akan gemiler gibi sürekli içine çekmekte sessizce bazı şeyleri.
Forum ahalisince sevilen saygı duyulan ve konuları ile forumun amiral gemisi konumunda olmak onun forum için ne kadar önemli olduğunun göstergesidir.
İnsan olarak güzel olmasının yanında iyi bir okuyucu ve dinleyici.
Kendisine düşünceleri için teşekkür ediyor ve sağlıklı huzurlu bir ömür diliyorum.

Alperen61

Yönetici
Kurucu
30 Ocak 2017
4,990
31,639
44
BOLU

Sevgili Hira ❤
Yine nerden başlasam, nasıl anlatsam diye uzun uzun düşündüğüm ve zorlandığım bir isimle çıktın karşıma.

@Alperen61 hakkında söyleyeceklerim söylemek istediklerimin yanında denizden bir damla misali... Kendisini yaklaşık iki yıldır tanıyorum. Duruşu, kimliği, kişiliği, saygınlığı, karakteri ve düşünce yapısıyla kendime en yakın bulduğum bu forumun bana kazandırdığı en büyük değerlerden biri. Dost, kardeş kavramlarının içini hakkıyla dolduran, sözde değil özde bunu hissettiren, ailesiyle birlikte aile sıcaklığını yaşatan özel ve önemli bir şahsiyet nezdimde ...

Forumla ilk tanıştığım zamanlar kardeş sıfatını yakıştırdığım kişi sayısını hatırlamıyorum bile. Ama geldiğim noktada öğrendim ki ; On kişiyle yol yürümek değil, bir tanesiyle yolu bitirebilmekmiş asıl mesele.
Onunla olan dostluğumuz çok sınavlardan geçti, çok badireler atlattı. Şimdiki noktaya gelebilmemizin en büyük sırrı ise bu dostluğun karşılıklı güven ve samimiyet üzerine kurulu olmasından kaynaklanıyor.

Alperen61 mizaç olarak sert, otoriter disiplinli gibi görünsede, özünde son derece merhametli, anlayışlı, yardımsever biri. Asla kırmayan, kırmaktan imtina eden, kırdığını fark ettiği anda da telafi etmek için elinden gelen herşeyi yapan son derece naif biri...

Ne zaman bir sorunla karşılaşsam ilk çaldığım kapıdır. Her zaman sonuna kadar dinler. Elinden geleni fazlasıyla yapmaya çalışır.
Sizinle aynı fikirde olup olmamasının, kimin haklı kimin haksız olduğunun hiçbir önemi yoktur. Size düşüncelerinizi sonuna kadar söyleme fırsatı ve alanı tanır. Sizi sabırla dinler. Hiçbir zaman kapıları yüzünüze kapatmaz.
Bana her zaman bu imkanı verdiği için, düşüncelerimi özgürce söyleme fırsatı tanıdığı için ve bu yolculukta bana eşlik ettiği için kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.

Onun gibi birini tanımak ve kardeş sıfatını hak etmek benim için onurdur. Rabbim bu kardeşliği baki kılsın.
Yuvasından huzuru, mutluluğu ve bereketi eksik etmesin.
Herkes için yaptığım duayı onun için de yapayım.
Rabbim hayırlı insanlarla karşılaştırsın. Yolunu, yönünü hep güzelliklere ve güzel insanlara çıkarsın. Dua ile...

İyi ki varsınız ve iyi ki sizi tanımışım Bruder.

Bazı kişiler bulundukları ortamda deniz feneri gibidirler.Çevrelerine ışık saçıp yol gösterir.Saygınlıkları bundan kaynaklanır.

Kendilerinin kim olduğunu bilir ve ona göre davranırlar.
Düşünsel anlamda size bir şeyler katar ufkunuzu genişletir kendisi fikrini dayatmadan ve değişime açık bir şekilde anlatır ve dinler.
En sevdiğim insan tiplerinden biriside gurbette yaşayıp diline ve kültürüne sahip çıkıp yaşatan insan tipidir.
Yaşadığı toplumun kurallarına uygun yaşarken özünde kendi kimliğini muhafaza edebilmek gerçekten takdire şayan bir durumdur.

İnsanların fikir olarak aynı fikirde olması düşünülemez elbette.Aynı fikirde olan insanların konuşması anlaşması elbette kolaydır mühim olan karşıt fikirlerin konuşulduğu düzlemde seviye ve kaliteyi korumaktır.
Ürettikleri ile çevresine ışık saçmaktır.Bunu yaparken kırıp dökmeden çok yönlü bir lisan kullanmaktır.
@Eylül Başak gibi.

Vefakar ve kadirşinas olmak en güzel hasletlerdendir.Bunu bilen insanlar size çok şey katar sizi siz yapar adeta.
Değer kavramının karşılığı açıklamak ile doldurulamaz bazı kişilerde.Bir insana yüklediğiniz anlam ne kadar derin ve geniş perspektifte ise ona yüklenen değeri anlatmak ta o kadar çetin ve meşakkatlidir.
Tarif etmek için Arif olmak yetmez lügatlerde kelime aramak beyhude bir çaba olmaktan öteye geçmez.Bazı şeylerin tarif'i ve Arif'i yoktur tanımlayamazsınız ne kadar anlatırsanız anlatın hep bir eksiklik hissedersiniz.
@Eylül Başak gibi.

Kendisi ile ilgili ilk söyleyebileceğim şey siteye geldiğim zaman ilk yormunu okuduğum zaman "işte budur" demiştim hem içerik olarak hem üslup olarak çok hoşuma gitmişti.
Sonrasında gerek forumda gerekse sohbetlerde sürekli yükselen bir dostluk çerçevesinde artık eşimle kızımla oğlumla sürekli iletişim halinde olan bir @Eylül Başak oldu evimizde.
"Baba bu resmi Eylül Teyzeme yolla" diye habire resim çektiren Ruveyda sayesinde artık çevremizde Eylül Teyze meşhur oldu.
Benim ailem ile görüşüp ailemle bir olan bizden birisi gibi olan @Eylül Başak teyzemiz oldu.

Kendisine mutlu ve sağlıklı bir yaşam dilerken benim için dost kavramının içini fazlasıyla dolduran birisi oldu.
Danke çok danke SCHWESTER.

Alperen61

Yönetici
Kurucu
30 Ocak 2017
4,990
31,639
44
BOLU

Aferin gasteci kız böyle anlaşalım işte :para:
mirim diyince akan sular durur benim için..
bu forumda tanımaktan çok mutlu olduğum
eski ve ebedi dostlarımdandır mirim..
o bir şair.
o bir yorumcu.
o bir siyaset bilimcisi.
o bir yazar..

o bu forumda kendine munhasır
ama herkesin sevgisni saygısını kazanmış bir kişilik..

bende mirimi yaban çiçeği çok eski yıllardan beri tanıyorum.
hatta forum buluşmasında filoryada kendisni yakınen tanıma ve sohbet etme imkanı bulmuştum..
ne güzel gündü o gün..:)

iyiki seni varsın mirim..
iyiki seni tanımışım mirim..
selam ve muhabbetlerimle
allaha emenet ol mirim..

Sitenin bundan 10 yıl öncesini düşünelim.
Mirim Admin kırmızı renkli astığı astık kestiği kestik biz moderatörlere hergün basıyor fırçayı :)
Çzigisinden taviz vermez,sarmayı çok sever kendi işinde birisidir.
Eskiden nicki Akif idi.

Kendisinin bana yapmış olduğu iyiliği hiç unutamam.Fikir olarak bazı konularda anlaşamasakta benim için özeldir Mirim.

İstanbul buluşmasında Florya da çimlerin üzerinde otururken beyaz pantolonu lekelenmesin diye elinde kartonla dolaştığı o gün bizleri hayli güldürmüştü.Birde o zaman ne bende ne Karaton da araba yoktu biz fakirdik Mirim zengin iş insanı olarak terminalden aldı bizleri :)

Doğal ve samimi oluşunu hissetmişimdir bana karşı her zaman.Bayburt lu olması hasebiyle hemşehri sayılırız aynı zamanda.

Kendisine uzun ve sağlıklı bol kazançlı bir ömür diliyorum Allah bahtını açık etsin.

Alperen61

Yönetici
Kurucu
30 Ocak 2017
4,990
31,639
44
BOLU
Son olarak siteye geldiğinde küçücük bir kız çocuğu olarak gördüğüm ve nazarımda hala Hıra kız olarak kalan sevgili Hira.
Bulunduğun ortamı şenlendiren pozitif enerji deposu sana küçükken hiperaktif teşhisi koymayan tıp ilmini tanımam ben.

Hızına yetişmek mümkün değil biraz yavaş ol başımız dönüyor.

Sen büyüme hep böyle kal olur mu?

İçine kaçmış olan sevimli ve hiperaktif çocuk hep varolsun.

Teşekkürler

-Hira-

🌱🌱🌱
Sp Kullanıcı
14 May 2020
12,597
67,336
Ayy teşekkür ederim 😍
Amin abicim amin :)

Mani ile kapanış yaparsın diye beklemiştim ama anlasıldı “biz yedik Allah arttırsın, sofrayı kuran kaldırsın” diyon :D:yıka:

O zaman bu limandan ayrılıp, Mikrofonumu 🎤 kaptığım gibi yeni Röportajlara doğru yelken açıyorum :byebye:

Hoşcakalın:cicek:
Röportajlar da benimle kalın:alkis:

-Hıra- kız:ricaa::)

Alperen61

Yönetici
Kurucu
30 Ocak 2017
4,990
31,639
44
BOLU
Konuya yorum yapan tüm arkadaşların güzel düşünceleri bizatihi kendilerinin tezahürüdür.
Kıymeti harbiyesi nevi şahsına münhasır olan tüm arkadaşlara teşekkürlerimi arz ederim.

Mühim olan her halükarda güzel duygular ile hemhal olup karşımızdaki insanlara bunları yansıtabilmektir.Bu minvalde şahsıma gösterilen bu teveccüh adına ziyadesiyle mutlu olduğumu belirtmek isterim.

İnsanların çıkarları için bir takım şeylere tevessül etmesi ne kadar çirkin ise burada bulunan arkadaşların hiçbir menfaat gözetmeksizin belirli bir hukuk içerisinde müşterek bir noktada buluşması o kadar anlamlı ve güzeldir.

Sanal da olsa insanların bir şeyler paylaşması karşılıklı bir diyalog geliştirmesi ve bunun sadece gönülden gelen bir istek ile yapılması nezdimde çok değerli ve bir çok insanın anlam veremeyeceği, tahayyül edemeyeceği bir şeydir.

Bu bağlamda herkesin hoşnut olduğu bu platform tezvirattan ne kadar uzak kalırsa o kadar huzur ve dinginlikle dolacaktır. Seviyeli olmayı düstur edinmiş bu tarz platformların varlığı şahsımca çok daha faydalıdır.

Konuyu röportaj konusu olmaktan çıkarıp bir başka mecraya sürüklediğim için başta @-Hira- olmak üzere tüm katılımcı arkadaşlardan özür dilerim.

Hayırla kalınız hayırda kalınız.

-Hira-

🌱🌱🌱
Sp Kullanıcı
14 May 2020
12,597
67,336
Yazıyoooor yazıyooooor :gzte:

@Alperen61 in Röportajı @İklil yorum yapmadan bitemezzmiş yazıyoooor hzhz
Dün gece balkonda oturmuş yine yıldızları seyrederken bir güvercin kondu🕊 :ıslık:🌃
Ayağında mesaj :böö:
@İklil yollamış hzhz

Aynen şöyle yazıyordu :)

Merhaba -Hira-

geç haberim oldu ama yinede davetine icabet etmek isterim :)

Alperen 61 Kısaca benim orti diyeyim 🙂
Tanıdığım kadarıyla ağırbaşlı ,mani yazmayı seven,Pratik zekalı ,
Anlayışlı biri herşey gönlünce olsun orti 😊

demiş :)
Elçiye zeval olmaz diyerekten bana emanet edilen bu mesajı sahibine iletiyorum :ricaa:

kestik yada esen kalın :D
Valla bu röportajın akibetini bende cözemedim heran halen devam edebilme potansiyeli var 😂

Başka Röportajlarda da görüsebilmek dileği ile :D

-Hira-:ricaa:

Son mesajlar