Soru: Çocuğunuzun hangi çizgi film karakteri gibi olmasını isterdiniz?

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,660
59,510
Soru: Çocuğunuzun hangi çizgi film karakteri gibi olmasını isterdiniz?

Pepee?
Niloya?
Ramazan Tayfa ekibinden biri?
Kayu?
Keloğlan?
Ece?
Barbie?
Cedric?
Kral Şakir?
?
...

Bence hiçbirini istemediğimiz halde çocuklarımıza bunları izletiyoruz. Hepsi şımarık, ukala, çok bilmiş, dünya etraflarında dönen, bir dedikleri iki edilmeyen, babaları ve anneleri onların kulu kölesi olmuş tiplerden ibaret.

Murat Padak

-Hira-

🌱🌱🌱
Sp Kullanıcı
14 May 2020
12,597
67,336
Hiçbirini izlemedim :)
Ama niye Cocugum onlara benzesin ki, bizde izledik cocukken biz benzemeye calıstık mı :D

o degilde Pepe izletmiyolar genelde biraz fazla tripliymis sanırım..
ama Anneler NiloyayI seviyor diye biliyorum..
(söz dinleyen uslu bi kızmıs) :)

Alperen61

Alperen ve Ruveyda'nın babası.
Yönetici
Kurucu
30 Ocak 2017
4,990
31,639
44
BOLU
Soru: Çocuğunuzun hangi çizgi film karakteri gibi olmasını isterdiniz?Soru: Çocuğunuzun hangi çizgi film karakteri gibi olmasını isterdiniz?

Pepee?
Niloya?
Ramazan Tayfa ekibinden biri?
Kayu?
Keloğlan?
Ece?
Barbie?
Cedric?
Kral Şakir?
?
...

Bence hiçbirini istemediğimiz halde çocuklarımıza bunları izletiyoruz. Hepsi şımarık, ukala, çok bilmiş, dünya etraflarında dönen, bir dedikleri iki edilmeyen, babaları ve anneleri onların kulu kölesi olmuş tiplerden ibaret.

Murat Padak
Yok şimdilerde çocuğun 24 saatini kameraya çekip internette yayınlayan,zenginliklerini gözler önüne serip insanların aklıyla dalga geçercesine bugün bunu yaptık şunu yaptık diyerek boş beleş konuşup internette videoları tıklanan Annelerin seslerini dinliyoruz.

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,660
59,510
Sosyal medyada gördüğüm sanki annelerin ekosunu ve sosyal medya için gelmiş gibi günümüzün yeni çocukları,, yazık o çocuklara şekilden şekile koyuyorlar anneler çocuklarını,,
Her şeyde her işde çıkar dünyasına döndü sanki,,, 🙄🙄🙄

-Hira-

🌱🌱🌱
Sp Kullanıcı
14 May 2020
12,597
67,336
Kimmis bu Murat Padak bekar adama ahkam kesmesi kolay olur diyecektim ki (önyargıya gel hele)
Adam evli 3 cocuk babası cıktı :D

başa gelince belli olur o ama herseyede sınır koyamazsın ki..
-cocukları telefon tabletten koru (tmm buna bende katılıyorum herseyin bi sınırı var hele belli bi yas öncesi gerek yok)
-Abur cuburdan sakındır
-ciZgi filmde izletme

oldu canım baska :D bizde izledik nokdu canavar mı olduk

abur cuburdan kacir dur..
büyüklerin evlerine gidince aman dedesinin bitanesi aman torunum gelmis diyip zaten önüne seriliyo.. görmeyen cocukta saldırıo..
evet Hepsi zararlı ama hepsini dengede vermeye calısalım..

Şu devirde herşeyden sakınırsan cocugunu hatta bu bi dışlanma sebebi oluyo..
ilkokulda cocukların ortak konustugu seyler bi bakın.. analiz edin.. (oyun,film olarak)
Eger sizin cocugunuzun en ufak bi fikri yoksa sirf sizin “fazlaca korumacı” tavrınızdan dolayı.. o cocuk hic bi sohbete giremiyo..
şans eseri grubun lideri olup cıktıysa o baska :))

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,660
59,510
Hocanın demek istediği başka @-Hira-
İslama göre bir ebeveyn yetiştirse çocuğunu iyi olmaz mı,,,

Bir de o karelerin içinde farklı algılar var az çok duyuyoruz,, çocuğun beyni, algısı sıfır ve ne doldurulursa onun kişiliğine işliyor hepimizce malum,,,

Çizgi film çocuğun kötü olacak diye bir şey yok ama çokta işe yaramıyor,,
Aslında İslâmi çizgi filmler olsa daha iyi olurdu en azından dışarıya mahkum olmazdı çocuklar,,,

Evet hoca ve görevli yani,,

@-Hira- o zaman hocanın sorduğunu sorayım sana...
Çocuğunuzun hangi çizgi film karakteri gibi olmasını isterdiniz?

İster misin,,, 🙃🙃

-Hira-

🌱🌱🌱
Sp Kullanıcı
14 May 2020
12,597
67,336
Hocanın demek istediği başka @-Hira-
İslama göre bir ebeveyn yetiştirse çocuğunu iyi olmaz mı,,,

Bir de o karelerin içinde farklı algılar var az çok duyuyoruz,, çocuğun beyni, algısı sıfır ve ne doldurulursa onun kişiliğine işliyor hepimizce malum,,,

Çizgi film çocuğun kötü olacak diye bir şey yok ama çokta işe yaramıyor,,
Aslında İslâmi çizgi filmler olsa daha iyi olurdu en azından dışarıya mahkum olmazdı çocuklar,,,

Evet hoca ve görevli yani,,

@-Hira- o zaman hocanın sorduğunu sorayım sana...
Çocuğunuzun hangi çizgi film karakteri gibi olmasını isterdiniz?

İster misin,,, 🙃🙃
Hocanın demek istedigi ne tam olarak ?
e yine okudum yine aynı cevabi verecem..

Ben illa ciZgi film izletin demiyorum ki.. ama elinizide vicdanınıza koyun ya hangi anne baba ben izletmedim ben yedirmedim ben herseyi işe en mükemmel şekilde ilgilendim işte ortada şaheserim diyebiliyo.. hepimiz mükemmel yetistiriyoruz madem.. neden bugün bu haldeyiz..

Seçeneker cok.. ister tv de yayınlananı izletirsim.. ister gider sahabelerin kitaplarını/cizgi film dvd lerini alır izletirsin..
kacımızın evinde var .. ?
kacımız dizini kırıp cocukla ilgileniyo anlatıo..
cok gördük duyduk.. ben onu yapmam bunu etmem diyenleri..

Ben ciZgi filmi savunmuyorum.. ama tek sorumlu cizgi filmmis gibi de bakılmasın..
daha annesi trendyol indiriminden kendini alı koyamazken cocugu cizgi filmin icindeki gizli mesaj dan mı koruyacak..

Duymuslar ezbere bisi pesinden gidiyolar disney izletmiyom cocuguma.. iyi izletme ama mesele tek disney degil ki..
diger taraftan veriyon eline youtube enes batur götürüyo cocugunu haberin yok..

Her anne baba evladı için en dogrusunu biliyodur elbet..
Allah tüm evlat yetistirenlerin yardımcısı olsun :)

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,660
59,510
Tamamen suçlu değil çizgi filmler onlar çocuk gelişim de faktörkerden biridir,,

Orada denilmek istediği Hocanın o kadar izletiyorsunuz ister misin onlara benzemesini,,,

@-Hira- sana yeni bir örnek vereyim

Akrabamın çocuğu var malum cep telefonunu veriyordu oyalansın çocuk 3 yaşında,, sonra yavaş yavaş kesti şimdi vermiyor ve çocuk oyuncaklarıyla oynuyor, boyama kitabına boyama yapıyor,,

Şimdi çocuk umudunu kesti annesinden telefonu istemiyor, ha verse alır hemen çocuk ve kaldığı yerden devam eder,,,

Her şey parça parça bir bütün olur,
İster telefon, ister çizgi film, ister bilgisayar oyunları, tablet vs....

Son mesajlar