Sosyal Medyanın zararları nelerdir?

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Sosyal medya üzerine biraz konuşabilirmiyiz?

Sizce sosyal medyanın zararları nelerdir?

Sevgi Platformu

ay düşüm

Münzevi..
Sp Kullanıcı
31 Ağu 2017
1,430
844
Sosyal olmayan medya akrabalik arkadaşlık kavramlarını hayatımızdan çıkartır oldu. Ansiklopedi kütüphane lere kilit vurulacak neredeyse
Eskiden pazar vardı şimdi tek tıkla herşey kapıda
Sağlığa da zararlı kıpırdamadan oturuyoruz ve sadece parmaklar çalışıyor
Ibadetlerimizede zararı var son vakitte kilinan namazlar vs vs.
Neler yapabiliriz sosyal medya diyeti uygulayabiliriz program yapabiliriz sürekli net basinda degilde belirli aralıklarda girebiliriz

ay düşüm

Münzevi..
Sp Kullanıcı
31 Ağu 2017
1,430
844
İnternet Üzerinden Oynanan Oyunlar Çocukların Zamanlarını Boşa Harcamalarına ve Şiddete Yönelmelerine Neden Olur.

İ

İsrâ

Herkes dindar herkes müftü kesilmiş.
Üzerine elbise alamayan sosyetik güzel olmuş.

EfuL!m

HüZün'Gâh
Sp Kullanıcı
8 Mar 2017
2,167
545
Sorsan iki lafı bir araya getiremez birde bakmışsın fetva makamı gibi fetva veriyor herkes “klavye Mücahit’i “ olmuş ..

Kaynak istersin ortada kaynak yok!

Garip alem sosyal medya

Artık yaşantılar tüm şeffaflığıyla ve malesef ki ( bu kısım beni feci üzer) aileler de özel diye birşey kalmadı .. Akşam pijamasını giyip son anında eşiyle içtiği o muhabbetli kahveye varana dek aşikâr görmekteyiz.

Yazık çok yazık!!

Buradan bilhassa bayan kardeşlerime sesleniyorum acizane; lütfen gereksiz boy boy portlerinizi paylaşmayın.. ne yiyip içtiğiniz sizin rızkınız ve hakka giriyorsunuz “ göz hakkı” lütfen biraz dikkat ...

Yazacak o kadar çok şey var ki fırsat buldukça yazmak isterim insaAllah..

Saygılar..

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
@İsra Hocam , [MENTION=46]EfuL!m[/MENTION] , [MENTION=111]ay düşüm[/MENTION] her birinize ayrı ayrı katılmamak ne mümkün, Lakin olayın hakiki bir boyutu da şu ; sosyal medyaya bağımlı olan zihinler sosyal medya olmasaydı başka bağımlılıkların esiri olmayacakmıydı ?
Olaya hakikat penceresinden bakmak gerek,
Mesela bugün herşeyini sosyal medyada saçanlar , Dün konken masalarında , sokaklarda , kahvehanelerde , parklarda atari salonlarında , kumar masalrında , gece alemlerinde , boş partilerde vs vs zaman harcayım zaman öldürüyorlardı... Bugün sosyal medya fenomenleri dün okul önlerinde parklarda kız tavlama üzerine destan yazıyor , kızlarımız erkek avına çıkıyordu...

Bence bazı gerçeklere dokunmak lazım.
Ben bu başlıkta bu gerçeklere dokunacağım işte...

Sosyal Medya kullanmıyorum.
Lakin zamanım olsa kullanmazmıyım ? Tabi ki kullanırdım...
Ama haddimi bilerek...
Ama usulüyle...
Gerçek hayttaki var olduğum bilinç ve kimlikle...
BİZLERİN TEK HAYATI VAR , BUNU SANAL VE REEL OLARAK AYIRMAK İKİYÜZLÜLÜKTÜR...

Bu yüzden bizler dün nasıl bu bağımlılara tebliğimizi yapıyor idiysek , bugünde onları bu bağımlılıklarından kurtaracak tebliğler ile sorumluyuz...

Sosyal medya haberleşme ağıdır...
Sosyal medya güne , gündeme dair ince dokunuştur...
Sosyal medya farkındalık yaratma , yeni reel birliktelikler oluşturma alanıdır.

Konu üzerine söyleyecek çok sözüm var...

Kelimeleri tek başlıkta tüketmeyeceğim çünkü uzun yazıları okumuyorsunuz :)
Eskiden dizilerde Arkası yarın vardı...

Arkası yarın :)

Asi ve Mavi

Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
5,702
1,387
tek sosyal medyam whatsapp:)
sevgili [MENTION=111]ay düşüm[/MENTION] pazara gitmeyi sevenler var hala benim gibi:)
sosyal medyayı sadece dini fetvalar verecek fütursuzlukta kullanan kendini alim sananlar olduğu gibi toplumsal olaylarda art niyetli kullanan klavye şövalyelerinde oldukça fazla. kendi çevremden biliyorum özellikle doğu da yaşayan arkadaşlarım bir ara işi öyle abarttılar ki özerklik bile ilan ettiler nerdeyse sosyal medyada o derece yani ve sonuç memuriyetlikten atılma.
ha birde gerçekten zaman israfı bunu herkesin bi kabul etmesi lazım. önce kendime batırayım iğneyi dün burda vakit geçirirken iki sayfa kitap okumadığımı farkettim.
doğru ve yerinde kullanırsak faydalı yönleride vardır tabi

ay düşüm

Münzevi..
Sp Kullanıcı
31 Ağu 2017
1,430
844
tek sosyal medyam whatsapp:)
sevgili [MENTION=111]ay düşüm[/MENTION] pazara gitmeyi sevenler var hala benim gibi:)
sosyal medyayı sadece dini fetvalar verecek fütursuzlukta kullanan kendini alim sananlar olduğu gibi toplumsal olaylarda art niyetli kullanan klavye şövalyelerinde oldukça fazla. kendi çevremden biliyorum özellikle doğu da yaşayan arkadaşlarım bir ara işi öyle abarttılar ki özerklik bile ilan ettiler nerdeyse sosyal medyada o derece yani ve sonuç memuriyetlikten atılma.
ha birde gerçekten zaman israfı bunu herkesin bi kabul etmesi lazım. önce kendime batırayım iğneyi dün burda vakit geçirirken iki sayfa kitap okumadığımı farkettim.
doğru ve yerinde kullanırsak faydalı yönleride vardır tabi
Yaşadığım yerde işler öyle degil ablam tek tıkla hazir geliyor herşeyleri snap instgram vs..kullanan biri degilim whatsapadan nefret eder oldum hem fetva yönünden hemde @efulim in dedigi gibi mahremiyet denen sey kalmadı. O bende de oluyor yapmam gerekenleri erteliyorum

Strong

Sp Kullanıcı
1 Mar 2018
259
27
Sosyal medya başlı başına bana göre saçmalık tabi ki saçmalık ama her birimiz sonuç olarak kullanıyoruz
örnek verecek olursam ilkokul veya liseye giden çocuklar ders çalışıyoruz diye anne babayı kandırır halde olmuş
oyunlara kaptırılmış gidiliyor.

ve büyük insanlarda sosyal medyalar evli sevgili nişanlı gibi çiftlere zarar veriyor

Beste

Sp Kullanıcı
10 Şub 2017
1,574
493
Allah sonumuzu hayır etsin..
Zararı var kârı da dengeli ve ölçülü kullanırsak daha iyi olur.

Son mesajlar