Sumak nedir,faydalari nelerdir.

Meryem

Sp Kullanıcı
13 Haz 2020
2,139
9,889
Bekliom yakin zamanda :)))
Profilime özel sofrada kurabilirsin hzhz

Olur yaparım kolay ama profilde resim yükleyemiyorum olmuyor olmuyor olmuyor ?

bu arada lahana dediginiz beyaz lahana dimi..

Karalahanada kullanildigini hic duymadim..
hem karalahana lezzetlidie severim :)
Evet beyaz lahana aslında çoğu kişinin yapış şekli farklı biz siirtlilerin sarması meşhurdur gerçi asma yapraklarından olan daha çok sevilir severiz kara lahana dan bir ara Giresun lu arkadaşım yapmıştı yani bişey demeyecem ?sevemedim ?ya gördüğüm kadarıyla hepsi öyle mi bilmiyorum karadrnlz6tarsfı çok baharat kullanmıyor Bi gün karalahanadan ben deneyebilirim bakalim tadı aynı mı olacak ?ne uzun yazmışım ya ??

-Hira-

🌱🌱🌱
Sp Kullanıcı
14 May 2020
12,428
66,666
Evet beyaz lahana aslında çoğu kişinin yapış şekli farklı biz siirtlilerin sarması meşhurdur gerçi asma yapraklarından olan daha çok sevilir severiz kara lahana dan bir ara Giresun lu arkadaşım yapmıştı yani bişey demeyecem ?sevemedim ?ya gördüğüm kadarıyla hepsi öyle mi bilmiyorum karadrnlz6tarsfı çok baharat kullanmıyor Bi gün karalahanadan ben deneyebilirim bakalim tadı aynı mı olacak ?ne uzun yazmışım ya ??
Evet karadenizliler pek baharat kullanmıo :D
Zaten bi karalahana sarmaları güzel bi hamsileri bide kuymak bitti hzhz
(Taslayacaklar birazdan) ??
karalahana sarmasını ayri kategoride degerlendir diger sarmalarla kıyasLama :)
Tursu kavurmaları var aman Allahım :D
Herkese sevdirmeye kalkmayın sunu ya :D
Tursu dedigin bildigin tursu olarak yenir :D
Mısır ekmeklerise güzel bee hzhz he bide fındıkları hzhz bayda varmis biseyleri :D
Dogunun yemekleri lezzetlidir baharato güzel kullanıolar :) ah bide etleri cok yaglı olmasa ve kokmasa hzhz :D
H bide Asma yapragı didin ya beni benden aldın hzhz
Pek severim cok severim :D

Meryem

Sp Kullanıcı
13 Haz 2020
2,139
9,889
Kara lahana bilmiyorum onu başka yapandan yemedim yersem fikrim değişir belki ama ben turşu kavurma yı sevdim güzel bide yufkaları var sert suya tutunca yumuşuyor börek yapıyon oda güzel ?
Eti seçmek senin tercihine kalıyor etten anlayan alırsa öyle sıkıntılar olmaz asma olmazsa olmazımız neyse sunmaktan girdik sarmadan çıktık daha çok var doğu mutfağından sevilen yemekler ama konu dağılmasın dağıtacak kadar dağıttık olsun toparlarız sumak çok faydalı bazı yemeklere konulduğunda çok güzel tad veriyor çok severim??

Moderatör tarafında düzenlendi:

GüLBeYaZ

Ehl-i sünnet
Sp Kullanıcı
21 Ağu 2017
2,433
8,008
Karalahana kıymalı veya kucuk etle sarıp altında kaburga kemigi koyarak pişerse lezzeti fevkinin de fevkinde. olur. Sarma içine kavrulmuş mısır yarması koyup yapanlar da var.
Karalahananın lezzetini veren ettir, sıvı yağla güzel olmaz. Birden kışın olması lazım kar yagacak lahananın üstüne öbür türlü acı olur.

-Hira-

🌱🌱🌱
Sp Kullanıcı
14 May 2020
12,428
66,666
Karalahana kıymalı veya kucuk etle sarıp altında kaburga kemigi koyarak pişerse lezzeti fevkinin de fevkinde. olur. Sarma içine kavrulmuş mısır yarması koyup yapanlar da var.
Karalahananın lezzetini veren ettir, sıvı yağla güzel olmaz. Birden kışın olması lazım kar yagacak lahananın üstüne öbür türlü acı olur.
@Asiye ben daha bisey demiyom bak bakayım hic sumak yazmıs mı konu sahibi hzhz
Kendise acıkmıs belliki hzhz :D

Meryem

Sp Kullanıcı
13 Haz 2020
2,139
9,889
Yazdıklarından bize onay verdiğin anlaşıldı ?
Bu şekilde yaparım ama karın altında kalan lahanayı nereden bulayım ?

GüLBeYaZ

Ehl-i sünnet
Sp Kullanıcı
21 Ağu 2017
2,433
8,008
Yazdıklarından bize onay verdiğin anlaşıldı ?
Bu şekilde yaparım ama karın altında kalan lahanayı nereden bulayım ?
Bir karadenizli gelini olarak karalahana sarmasi nasil lezzetli olur ondan bahsetmesemiydim.hzhz
Karadenizin disindakileri yemiyeceksin illa oranin havasini suyunu alacak.
Gelelim sumagin faydalarina.?

Screenshot_2020-07-30-15-46-29-1.png

Screenshot_2020-07-30-15-49-19-1.png

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
59K