WhatsApptan Yeni Özellik

Eylül Başak

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
31 Mar 2020
7,754
38,530
WhatsApp'tan iOS ekosistemi için yeni özellik: Ses kayıtları metin hale dönüştürülebilecek

WhatsApp

WhatsApp
Mesajlaşma uygulamasının yeni bir özellik geliştirdiği ortaya çıktı. Yeni özellik ile birlikte sesler artık metin hale dönüştürülebilecek. Özelliğin yalnızca iOS için çıkacağı belirtiliyor. Apple'ın özel bir API'sini kullanan özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı şimdilik bilinmiyor.
WhatsApp yeniliklerini önceden sızdırması ile tanınan WABetaInfo Twitter sayfası, yeni bir özelliği daha sızdırdı. Sızdırılan yeni bir özelliğe göre iOS kullanıcıları WhatsApp'taki sesleri metin hale dönüştürebilecek.
Özellik, Apple'ın iOS ekosisteminde kullanıma sunduğu özel bir API'yi kullanıyor. Sesleri metin haline dönüştürmeye yarayan bu API, kullanıcılar için oldukça etkileyici bir deneyim sunacak gibi görünüyor. Çünkü WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı özellik kullanıma sunulduğunda, gönderilen bir ses kaydı müsait olunmayan ortamlarda okunmuş olacak.


WABetaInfo'nun ortaya çıkardığı özellik, Apple tarafından kullanıma sunulan bir API'ye dayandığı için, yalnızca iOS'a özel olacak. Ancak WhatsApp geliştiricilerinin benzer bir çalışmayı Android ekosistemi için de gerçekleştireceği ve söz konusu özelliğin bir süre sonra Android'e de geleceği düşünülüyor.