• Allah, Talan edilen bahçeleri eski güzelliğine kavuşturmasıyla meşhurdur. LiyA🌺

Özgün Konu Yaşama Amacı Üzerine

DenizKızı

Beni Siz Delirttiniz
Yönetici
Editör

Yaşama Amacı Üzerine
İnsanın, kendi hayatını inşa edebilmesi için bir yaşama amacına ihtiyaç duyması gerekir.
Sizin ulaşmaya çalıştığınız büyük bir hedefiniz ya da amacınız var mı?
Her sabah uyandığınızda bu amaca ulaşmak için ne/neler yapıyorsunuz?
Koyduğunuz hedefler doğrultusunda ilerlerken bu hedeflerinizin/amaçlarınızın anlamsız ve boş geldiği zamanlar oluyor mu?
Her insanın bir yaşama amacı olduğuna inanıyor musunuz?

Eylül Başak

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
Yaşama amacım dünyaya gönderiliş gayemle bağlantılı olduğu için çabam da ona dair oluyor.
Nereden geldim, nereye gidiyorum?
Neciyim ve kimim bu alemde?
Beni bu kadar müşfikane besleyen, bana hayat veren Zat kim? Ve benden bütün bu nimetlere karşılık beklediği şey ne?
Bu soruların cevabını bulduğum için hayatımı onun üzerine tesis etmek zorundayım.
Her akşam uyumadan önce günün muhasebesini mutlaka yaparım.i
"Bugün Allah için ne yaptın" sorusunu her gün sorarım kendime. Ama cevaplarıma baktığım zaman görüyorum ki ben yaptığım herşeyi Allah için değil de ahiretime yatırım için yapıyorum.
😔😔😔😔
Hz. Rabia gibi ne cennet sevdası ne de cehennem korkusundan dolayı değil de gerçekten Yüce Allah'a olan muhabbetimden dolayı ibadetlerimi yapmayı çok isterdim. Bu konuda çok eksik olduğumu görüyorum.😔😔😔😔

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
Yaşam amacı ilk odaklandığım yaştan itibaren o kadar hayat döngüsüne maruz kaldım ki

her döngüde amaç 1 ken 10 na bölündü ve daha sayısı arttı..

Döngüler zinciri kopunca amaçlar çizgisinden çıktı ve yıllarca savurdu ordan oraya..

Şimdi frenlediği yerdeyım ..

Bundan sonraki döngüyü bekliyorum ama son döngü ..

Amacımı şekillendirecek olan...

sükutu-ezber

Yorgun...
Yönetici
Co-Admin
Her insanın mutlaka bir yaşam amacı, çizgisi vardır olmazsa hayat renksiz olur onun için,, olmalı da hayatımızı bir şekilde kaliteli hale getirebiliriz bu bizim elimiz de aslında bu nasıl olur Rabbimizin razı olduğu şerleri yaparak o zaman insanın içi daha huzurlu olur,,,

Amacım gayem sadece Allah'ın rızasına göre yaşamak, onu ne kadar yapıyorum Rabbimiz affetsin eksiklerle yola devam etmeye çalışıyorum inşallah başarılı Olurum yolda yürürken, yolun sonunda değilde her zaman insan hangi yolda ne için olduğunu bilmeli ya derin karanlık kuyu ya Allah'ın nuru ile donanmış bir hayat,,,

Eskiye nazaran hayallerim azaldı , yaşama amacım farklı yöne kaydı, her şey nasip tabi elimizden geleni yaptıktan sonra onu da yaptım mı bilmiyorum,,

Bazen yaşamanın boş anlamsız olduğu da oluyor bu olmaması lazım işte insanız oluyor öyle duygular, önemli olan orada takılıp kalmadan yola devam etmek,, yoksa hep aynı yerde kalınca insan buhranlar yaşıyor,,,

İnsan boş kalmamalı boş kalmak daha çok yoruyor onu anladım,,,

Rabbimiz bizleri yarattıysa mutlaka bu dünyada yapacağımız şeyler vardır, hiç bir insan boş yere yaratılmadı ve hiç bir canlı,,,

Konu için teşekkür Nil,,, 🌹🌹💜🙃🙃