Duyuru Bir Kap Mama Bir Kap Su

Tahsin EMİN

"Özlem" için "Ümit..."
Sp Kullanıcı
23 Ara 2020
2,783
8,465
Caddede, sokakta, bir mahalde yürürken, kedi, köpek gibi canlılara "farkındalık" olabilmek için, "yaşanmışlık" şarttır... Söylediğim şeyin çemberin içinde epey bir yaşamışlığım vardır... Görev mahallim ona havi idi... Bendeniz cadde ve sokaklarda yürürken çoğu yerde "gözlerimi kapayarak" yürüyorum... Yoruldum artık... Kendime zararım olmaya başladı... Şu karelere bile bakamıyorum artık... Yaşayan biri olarak... Hadi sokak kedi ve köpeklerini anladık da be hey şaşkın insan, evine aldığın kedi ve köpekleri neden , 3, 4 ay sonra salıverirsin sokağa... Anında psikolojilerini kaybediyorlar ve derin bir düşünce travmasında hayatlarını sonlandırıyorlar...
"Dikkat edin!!! Ağzı olmayan ve kelam edemeyen canlılara karşı Allah'tan korkun..." Hz Muhammed (SAV)

Tahsin EMİN

"Özlem" için "Ümit..."
Sp Kullanıcı
23 Ara 2020
2,783
8,465
Buradan şu da anlaşılıyor. "Yaşanmışlık" her yerde var zaten. Yaşamayan birinin fetvası, görüşü, içtihadı, hükmü ve tespitleri kısırdır, yavandır, gerçeklikten tamamen uzaktır... Pratik hayatta da karşılığı yoktur...

Bir yerde hayvanları "dengeli" kısırlaştırmadan bahsetmiştim... Bana sopasını vurmayan kroşesini indirmeyen kalmamıştı... Hiçbir şey demedim... Sadece şunu sordum: "Sokak hayvanlarıyla birebir yaşanmışlığınız var mı?" Kimse soruma cevap vermedi, aliminden cahiline... İşte halimiz...

Çok çok afedersiniz, kedinin ön patileri ikisi de sakat bilekler incinmiş yürüyemiyor hayvan, iki üç adım atıyor sendeliyor... Hayvan bunlar ne bilsin... Ama bu hayvanla beraber olmaya çalışan kediler de arkasında... Canınız irkiliyor ve yürüyemiyorsunuz... Alıp veterine götürüyorsunuz... Tedavi ettiriyorsunuz gücünüz nispetinde... Ama doğum yapacak ve çocuklarına bakacak halde de değil... Kısırlaştırıyorsunuz ve yaşadığı mekana bırakıyorsunuz...

Bu hali yaşamayan alim olsun cahil olsun, çok çok özür sözümüz forumdan dışarı, takoz'lar kısırlaştırmanın dini yönünden ne anlarlar ki.. Neyse başınızı da ağrıttım...

Son mesajlar