Dini Sorular Hz .Fatma anamızın elinin islamiyette hükmü nedir

İklil

"Hissedilen her şeye cümle kurulamıyor."
Sp Kullanıcı
20 Şub 2017
8,320
29,328
Hz.Fatma Anamızın eli adı altında takılar meşhur bu takıları takmanın ve bu takılardardan medet ummanın hükmü nedir .Bildiğim kadarıyla nazar boncuğu bile takilmaması gerekiyor....
Birde Anadoluda Turşu ,Yemek vs.yaparken benim elimdeğil Fatma anamızın eli demek mesela ..İslamiyette böyle şeylerin yeri varmıdır ..Bu konu hakkinda Siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar ..
@Kenshi öncelikle senden bilgi alalım

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,705
59,679
Bildiğim kadarıyla uğur veya uğursuzluk diye bir şey yoktur
Bunu ilk defa duydum Fatıma anamızın eli vs..

Şu var kolye, herhangi bir aksesuar hele hele şu nazar boncuğu tamamen şirktir ondan medet ummadır maalesef ki bu tıplumumuza fena yerleşmiş hurafedir hurafeden ziyade şirk başlı başına,,,

Rabbimizin nazar ile ilgili ayetleri vardır, Rabbimizden medet ummak yerine nazar boncuğundan ummak Rabbimiz kurtarsın bizleri böyle inanıştan,,,

İklil

Sp Kullanıcı
20 Şub 2017
8,320
29,328
Bu konuyla ilgili hiç bilgim yok.
Sadece bazı kişilerin küpe, kolye gibi aksesuar kullandıklarını okumuştum. Hatta vücuduna dövme yapan bile varmış.
Derin bir konu araştırmak lazım.
Hafız araştırırmısın okadar çok yayılmışki bu kolye v.s bilinçsizce maddiyata ve kandırmacaya dökülmüş resmen ?

İklil

Sp Kullanıcı
20 Şub 2017
8,320
29,328
Bildiğim kadarıyla uğur veya uğursuzluk diye bir şey yoktur
Bunu ilk defa duydum Fatıma anamızın eli vs..

Şu var kolye, herhangi bir aksesuar hele hele şu nazar boncuğu tamamen şirktir ondan medet ummadır maalesef ki bu tıplumumuza fena yerleşmiş hurafedir hurafeden ziyade şirk başlı başına,,,

Rabbimizin nazar ile ilgili ayetleri vardır, Rabbimizden medet ummak yerine nazar boncuğundan ummak Rabbimiz kurtarsın bizleri böyle inanıştan,,,
En büyük günaha yani Allah korusun şirke sürükleniyoruz ozaman küçük gelen ve görmezden gelinen bu detayla anladığım Allah razı olsun ?

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,705
59,679
@sükutu-ezber dediği gibi öyle aksesuarlarla iş çözülecekse Rabbimiz ayetleri neden var ?
Sayın hoca kardeşim..
herşeyi dinliyoruz uydurma ne olursa olsun hayatımıza alıyoruz sorgulamadan doğru olup olmadığını öğrenmeden
ama sıra Kur'an-ı Kerime gelince sınıfta kalıyoruz, maalesef bize Rabbimizin indirmiş olduğu ve içinde her ilacın bulunduğu Kur'an-ı Kerimi okuyup anlamayı bilmiyoruz kimilerinin işine gelmiyor,,

Son mesajlar