Kitap Okuyoruz : Siyeri Farklı Okumak

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,758
59,866
kardeşim 1 ve 2. resim çok bulanık çıkmış zar zor okumaya çalıştım ikinci resmin altında ki ince yazıyı okuyamadım

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,758
59,866

burası ilgimi çekti Rabbimiz yaşanmamış bir olayı bizlere neden anlatsın,, ilk kez böyle bir yoruma denk geldim,
elbet ibret için bak yaşandı sonları böyle oldu örnek veriyor bir çok ayetinde amenna sadekna

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527

burası ilgimi çekti Rabbimiz yaşanmamış bir olayı bizlere neden anlatsın,, ilk kez böyle bir yoruma denk geldim,
elbet ibret için bak yaşandı sonları böyle oldu örnek veriyor bir çok ayetinde amenna sadekna
Yazar Vahy e asl olana odaklanmamızı istiyor ablam...

Adam Hz ibrahimi okuyor, Ateşin yakmadığı adam diyor :) Allahın burada vakıayı anlatmasının nedeni tarihi bilgi değil ki...
Belki yaşandı belki yaşanmadı bizi ilgilendirwn yönü bu değil, Bizi ilgikendiren yönü Maksadı şeriadır....
Allah bununla bize ne demek istedi?
Allah bunu neden anlattı?
Bundan çıkarmamız gereken dersler neler?
Bu ve benzeri bşr çok soruyu akılda canlandırmak için olayın tarihi seyrini bir kenara bırakmak gerek bazen...

Örneğin ben Hz adem kıssasını tarihi bir vakıa olmaktan çok insanlık serüvesinin karekterleri olarak görürüm gibi :)

Allah razı olsun ablam...

Sevgi Platformu

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,758
59,866
Yazar Vahy e asl olana odaklanmamızı istiyor ablam...

Adam Hz ibrahimi okuyor, Ateşin yakmadığı adam diyor :) Allahın burada vakıayı anlatmasının nedeni tarihi bilgi değil ki...
Belki yaşandı belki yaşanmadı bizi ilgilendirwn yönü bu değil, Bizi ilgikendiren yönü Maksadı şeriadır....
Allah bununla bize ne demek istedi?
Allah bunu neden anlattı?
Bundan çıkarmamız gereken dersler neler?
Bu ve benzeri bşr çok soruyu akılda canlandırmak için olayın tarihi seyrini bir kenara bırakmak gerek bazen...

Örneğin ben Hz adem kıssasını tarihi bir vakıa olmaktan çok insanlık serüvesinin karekterleri olarak görürüm gibi :)

Allah razı olsun ablam...

Sevgi Platformu
yok kardeşim orada hemfikiriz belirttim zaten
Rabbimiz bir çok ayetinde hem bizlere kıssas anlatıyor hemde örnek olarak alın onlar öyle yaptı siz yapmayın
onların yaşadıkları onlara sizin yaşadıklarınız size
bunun en azından kendi adıma farkında olmaya çalışıyorum,,,bizler kendi inanışımızdan ve imanınızdan sorunluyuz onlarun yaşadıkları mucizelerden bize kıssa almak düşer
mucizelerle değil ve ya kıssa olsun ya da herhangi bir olay ne anlatmak istiyor Rabbimiz ne ders alacağız,nasıl kul olabilirisin tanımları bazı ayetler ve Kur'an okudukça yeni şeyler acıktıkça açılan Kitap,,,

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
16. Gün Okumamız

Peygamberlik Öncesi
Ailesi

[MENTION=122]SiyahSancakTaR[/MENTION] [MENTION=26]Beste[/MENTION] [MENTION=33]İklil[/MENTION] [MENTION=142]Mevsim[/MENTION] [MENTION=4]Mystery[/MENTION] [MENTION=47]Yaban Gülüm[/MENTION] [MENTION=115]Siyah inci[/MENTION] [MENTION=12]Tuğba[/MENTION] [MENTION=22]İsrâ[/MENTION] [MENTION=1]Karaton[/MENTION] [MENTION=11]Yaren[/MENTION] [MENTION=154]karanlık düşler[/MENTION] [MENTION=151]Strong[/MENTION] [MENTION=20]eRkAm[/MENTION] [MENTION=146]Nurhanım[/MENTION] [MENTION=9]Ahsen[/MENTION] [MENTION=111]ay düşüm[/MENTION] [MENTION=10]İklima[/MENTION] [MENTION=28]sükutu-ezber[/MENTION] [MENTION=120]Sükut[/MENTION] [MENTION=46]EfuL!m[/MENTION] [MENTION=29]sıgınak[/MENTION] [MENTION=92]zirve[/MENTION] [MENTION=130]Sahra[/MENTION] [MENTION=21]mümine[/MENTION] [MENTION=149]Kenshi[/MENTION] [MENTION=62]DüŞ[/MENTION]

Sevgi Platformu

Beste

Sp Kullanıcı
10 Şub 2017
1,574
493
Ben bu denli Hz. Peygamber s.a.v. efendimizin atalarını bilmiyordum.

Allah râzi olsun Sayın Qasem..

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Bak hegüne yeni bir bilgi sayfanıza bunuda ekledik, Zemahşeri gibi...

Sevgi Platformu

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
61K