Rahşan...

Mehlikâ

Dil châhta hâi
Sp Kullanıcı
27 Mar 2020
602
2,990
Şiire hüzün düşünce şiir bir başka hâl alıyor.
Cümle mühendisliğine gerek yoktur şiir için zannımca.Dünyanın en güzel cümlelerini kurabilme gibi bir yeteneğe haiz olsanız bile iki dize şiirin verdiği duyguyu veremezsiniz.Sizin yaptığınız bir başka mana da bir ustalık olabilir ama şiir ayrı bir konudur gerçekten.
Duygu yürekten beslenmedikçe söylenen kelamın içi boş kalır bu her anlamda olduğu gibi şiir de özellikle geçerlidir.
Yüreğine sağlık @Mehlikâ şiirin hakkını veriyorsunuz.Tarzınız ve yorumunuz kendinize has.Duyguyu yaşatıyorsunuz.
Şiir de kafiyeye önem veren ve hece ölçüsüne sıkı sıkı bağlı birisi olarak tarz olarak pek ilgi alanıma girmese de bir yerden yakalıyor şiir.Bir satırdaki bir cümle kilitliyor.İşte tam öyle oluyor şiirlerinizde bunu görüyor insan ve bir yerden şiir sizi tutuyor adeta.
Kusura bakmayın şiir eleştirmeni gibi yorum yaptım elbette şiir eleştirmeni değilim,teknik olarak şiire vakıf birisi değilim ve şiire kıymet biçmek haddim değil ama gözün görüp yüreğin hissettiğini inkar edecek değiliz.
Keza @Oparetör içinde benzer şeyleri söylemeden geçemeyeceğim.Belli ki yürek hazineniz çok geniş.Kelime hazinesi çok geniş olabilir insanın bu şiir yazmak için tek başına yeterli değildir mühim olan yürekte ki hazinenin geniş olmasıdır.
Konunun biraz sohbet ortamına evrilmesinden mütevellit iki kelam da ben etmek istedim.Yorum ve düşüncelerde bir eksiklik,yanlış var ise affola.

Sayın @Alperen61
Yorumunuz benim için çok kıymetli öncelikle bunu belirtmek istedim ...
Kendimi Şair olarak adlandırmasam da kalemimi okuyanlar varolsunlar bu ismi lâyık gördüler ...

Şiirin belli kalıplar içerisinde olmaktan ziyade evet his vermesi anlam katar varoluşuna...
Nasıl ki gül dikensiz çıplak ise şiir de hissiz yoktur benim nazarımda...ki aynı fikirde olmanız mutlu etti.
Ben cümleleri çokça devirsem de kuralları çarpsam da kuralsızca birbirine beni bu şekilde kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum... zira bu mevzudan mütevellit yıllarca :) taşlandım ...
Yüreğinize eleştirinize övgünüze çokça selam ederim...
Kalemdaşım saygıdeğer @Oparetör kalemini kelamını hissederek okuduğum nadir kalemlerden
Rabbim yüreğine yüreğinize zeval vermesin ...

İnceliğiniz için tekrar teşekkür ederim
Huzurla ...

Hüzünbaz

Sp Kullanıcı
31 Eki 2017
779
3,748
Sayın @Alperen61
Yorumunuz benim için çok kıymetli öncelikle bunu belirtmek istedim ...
Kendimi Şair olarak adlandırmasam da kalemimi okuyanlar varolsunlar bu ismi lâyık gördüler ...

Şiirin belli kalıplar içerisinde olmaktan ziyade evet his vermesi anlam katar varoluşuna...
Nasıl ki gül dikensiz çıplak ise şiir de hissiz yoktur benim nazarımda...ki aynı fikirde olmanız mutlu etti.
Ben cümleleri çokça devirsem de kuralları çarpsam da kuralsızca birbirine beni bu şekilde kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum... zira bu mevzudan mütevellit yıllarca :) taşlandım ...
Yüreğinize eleştirinize övgünüze çokça selam ederim...
Kalemdaşım saygıdeğer @Oparetör kalemini kelamını hissederek okuduğum nadir kalemlerden
Rabbim yüreğine yüreğinize zeval vermesin ...

İnceliğiniz için tekrar teşekkür ederim
Huzurla ...
Nezaketiniz için çok teşekkür ederim Mehlikâ
Ben daha çok yorumcu olarak görüyorum kendimi...

Son mesajlar