Sırrı ilk kim çözecek ??

Muallem.

Sp Kullanıcı
18 Ara 2020
1,435
5,303
Zaten anlaşılmıyorum, az açayım meramımı.

Şöyle ki ;
İbni Arabinin ölümü , İbni Arabinin idamı, İbniArabi’nin türbesi nerededir gibi sorulara yaşanmış bir olay ile cevap vermek istiyorum. ”Sin Şın’a girince Mim’in kabri bulunur” İşte İbni Arabinin ölümü ve yüzyıllar sonra Yavuz Sultan Selim’in İbni Arabinin mezarını bulması.

Teknefes

Bir iz bırak..
Sp Kullanıcı
25 Ara 2020
243
1,106
Zaten anlaşılmıyorum, az açayım meramımı.

Şöyle ki ;
İbni Arabinin ölümü , İbni Arabinin idamı, İbniArabi’nin türbesi nerededir gibi sorulara yaşanmış bir olay ile cevap vermek istiyorum. ”Sin Şın’a girince Mim’in kabri bulunur” İşte İbni Arabinin ölümü ve yüzyıllar sonra Yavuz Sultan Selim’in İbni Arabinin mezarını bulması.
Bu da güzel bir bilgi oldu bizim için.. iyi ki sin de kalmışım :D konu amacını sasacakmis...
Çok teşekkür ediyorum sayın ustad

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,704
88,202
@Karaton her ne kadar nevi şahsına münhasır bir insan olsa da ben üzülerek orda yazılan cümleleri peygamber efendimiz harici kimseye yakıştıramadım.

Yarattığı en güzel şey
Aleme rayiha olmak
Başlı başına bir ibadet olmak
Yaratıcıyı bilen herkesin onu da bilmesi

Hakkını helal et gülüm. Yanlış anlaşılmak istemem ama ben uygun bulmadım. Üzgünüm...

Teknefes

Bir iz bırak..
Sp Kullanıcı
25 Ara 2020
243
1,106
Y
@Karaton her ne kadar nevi şahsına münhasır bir insan olsa da ben üzülerek orda yazılan cümleleri peygamber efendimiz harici kimseye yakıştıramadım.

Yarattığı en güzel şey
Aleme rayiha olmak
Başlı başına bir ibadet olmak
Yaratıcıyı bilen herkesin onu da bilmesi

Hakkını helal et gülüm. Yanlış anlaşılmak istemem ama ben uygun bulmadım. Üzgünüm...
Yarattigi en güzel şey ve aleme rayiha olan şey sevgidir efendim.. orada şahsa değil sevgiye atıf vardır tekrsr okumanızı rica ederim :)

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
61K