Anket Affetmek

Affetmek

• İnsanlar bana hata yapınca çabuk affetmem, zamana bırakırım

Kullanılan: 2 11.1%
  • Hatasına bakar ona göre affederim

Kullanılan: 6 33.3%
  • Kesinlikle affetmem alakamı keserim

Kullanılan: 0 0.0%
  • Afferderim ama ilk fırsatta yüzüne vururum veya içimde saklarım

Kullanılan: 1 5.6%
  • Affederim yüzüne vurmam insandır derim

Kullanılan: 7 38.9%
  • Affederim ama daha dikkatli olurum

Kullanılan: 6 33.3%

• Kullanılan toplam oy
    18

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,679
Affetmek
İnsanları çabuk affeder mısınız?
Eline saglik tesekkür ederim sukutu ezber.

Affetmek icin o kadar cok söz var ve bu öyle de degil mi ilk söz vede giris olarak bunu diyorum.

Affetmek icin ne deniyor büyüklük diye ve iste bu o büyüklükte olmasa hos bir sey olur ve herkes yapilan bir seyi birden veya yani kisa zamanda af etmeside soru isaretidir.

Biz bu yukaridaki basliklarda sondaki ikisine birden tikladik ve üsteki diger seyler nahos vede agoistlik gibi duruyor.

Birini af etsen ne olur ve ölüm vede kalim meselesi mi ve de diger söz ile ne denir Hayat ve mamat meselesimidir altti üstü birini af edeceksin hepsi bu kadardir.

Affederim yüzüne vurmam insandır derim cok sukur yüce rabbime ve bizim o yapimizda degil vede böyle bir seyde nahos ve tavsib edilecek seyde degildir.

Affederim ama daha dikkatli olurum bu ise o kimse icin ve bir örnek olarak tanimadigin veya baska ifade ile sana yabanci kisiye karsi olacak o tutum olur.

Simdi senin o soruna gelelim İnsanları çabuk affeder mısınız? kinci birisi hamd olsun yüce rabbime veya inatci birisi degilim afetmek veya bos vermek yada gecistirmek olarak herkesin kendine göre belli bir yapisi var biiznillah.

Evet cabuk afederim af etmeyipte ne yapacagim ve bizde bir insaniz vede oda bir insandir.

Not olarak hatasiz kul olmaz ve birde su güzel sözüde diyeyim "Hatasiz dost arayan dostsuz kalir."

Son düzenleme:

Teknefes

Bir iz bırak..
Sp Kullanıcı
25 Ara 2020
243
1,106
Affetmek Allah'ın sünneti.. bizlerde affedici olmalıyız ve hata yaptigimizda affedilmeyi de insanlardan talep ederiz..
Ancak..
Bazı hatalar vardır ki affedildiginde bir hatayı peşinden getirir.. bizim iyi niyetimiz bir baskasinin hatalarıni daim kilacaksa affetmek adı altında ona zarar veriyoruzdur ve onun yapacağı hata yüzünden bizim gibi başkasının da canı yanabilir..
Ben hatasına göre affederim evet hayatımda olan kimse affetmem dediğimde inanmazlar bana ama bana büyük yalnislar yapılmadığı için bu yani hataya göre diyorum ben..
Ama..
Eğer büyük bir yalnisla karşılaşsam ki bu birkaç kere başıma geldi evveeel zaman içinde .. o zaman ilişiğimi kesiyorum.. ona karşı eskisi gibi olamıyorum elimde değil. Affediyorum diye dilim söylüyor ama aynı yolda yuruyemiyorum artik

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
60K